• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İYİ Partili Koray Aydın elindeki anket sonuçlarını açıkladı! Yeni partilerden medet umdu, yine 'oyları düştü' dedi

İYİ Parti Ankara Milletvekili Koray Aydın, elindeki çakma anketin sonuçlarını paylaştı. Aydın, Cumhur İttifakı'nın oylarının yüzde 40'ın altına düştüğünü iddia ederek yeni partilerden gelecek oylardan medet uman açıklamalarda bulundu.

Yeniakit Publisher
2019-10-22 13:47:00 -
İYİ Partili Koray Aydın elindeki anket sonuçlarını açıkladı! Yeni partilerden medet umdu, yine 'oyları düştü' dedi

Seçim döneminde AK Parti'nin oylarının düştüğünü sürekli ortaya atan muhaleft kanadı, bu tutumunu sürdürüyor. İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, yaptırılan anketlere ilişkin "AK Parti- MHP toplamı yüzde 40'ın altına indi" dedi.

İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın'ın da katıldığı törende Etimesgut İlçe Başkanlığına atanan Fatih Sultan Mehmet Hamzaçebi görevi Erman Serin'den devraldı. Yoğun ilgi ve katılımın gerçekleştiği törene İYİ Parti Ankara Milletvekilleri Durmuş Yılmaz, Halil İbrahim Oral ve Ayhan Altıntaş, GİK Üyeleri Dr. Mesut Özarslan ve Bülent Gürsoy, Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk, il ve ilçe yöneticileri, Belediye Meclis Üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.

Yeni partiden gelecek oylara bakıyor

Yeni Gaste'de yer alan habere göre, törende konuşan İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde;

"İktidara kitlenmiş tek siyasi parti biziz. Ortam çok müsait, çok sayıda yaptırdığımız araştırmalarda taban yükseliş tirendine girdi. Partinin tabanı kemik gibi oldu. Mücadele kültüründen gelen insanların parti tabanının da böyle bir refleks vermesini doğal olarak bakıyorum. Bütün anketlerde aynı sonuçlar çıkıyor. AK Parti, MHP toplamı yüzde 40'ın altına indi. Müthiş bir çözülme var. Yeni kurulacak olan partinin oy oranı o kadar ahım şahım değil. Hiç önemli değil bir, iki puan bile olsa bütün siyasi dengeleri değiştirebilecek bir tablo ortaya çıkıyor. Yönünü başka arayışlarda olan kitlenin gözü İYİ Parti'de. Üye kampanyasını bunun için önemsiyoruz."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

millet

Yüzün kararmış tıpkı kalbin gibi .
 • Yanıtla

ZAFERİM

ŞAÇLARINI BEDAVA AĞARTMIŞSIN.APTALLIK BÖYLE BİRŞEY OLMALI !
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23