• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İYİ Parti'de Ali Babacan ayrılığı! 'Size birden cesaret veren...'

Yeni parti çalışmaları içerisinde olduğu iddia edilen Ali Babacan, İYİ Parti'de krize yol açtı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Babacan'ın istifasını olumlu bularken İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ise samimiyetsizlik olarak yorumladı.

Yeniakit Publisher
2019-07-11 19:05:00 - 2019-07-11 19:11:05
İYİ Parti'de Ali Babacan ayrılığı! 'Size birden cesaret veren...'

AK Parti'den ayrılarak yeni parti kuracağı iddia edilen Ali Babacan, İYİ Parti'de görüş ayrılıklarına yol açtı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Babacan'ın kuracağı ileri sürülen yeni parti için “Türkiye açısından iyi olacağına inanıyorum. Böyle bir yola gireceklerse başarılar dilerim" ifadelerini kullanırken, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ise Babacan'ın istifasını samimi bulmadığını dile getirdi.

Eski Bakanlardan Ali Babacan'ın AK Parti'den istifası İYİ Parti'de farklı görüşlerin ortaya çıkmasına neden oldu.

Akşener: İyi olacağına inanıyorum

Babacan'ın istifasıyla ilgili ilk kez konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yeni partilerin kurulmasının iyi olacağını söyledi.

Nergis Demirkaya'nın aktardığına göre Akşener şu ifadeleri kullandı:

Türkiye açısından iyi olacağına inanıyorum. Çeşitlilik güzel bir şeydir. Tekçiliğin Türkiye’yi ne hale getirdiği ortada. Böyle bir yola gireceklerse başarılar dilerim.

Kavuncu: Samimi duracaktınız

Akşener'in bu ifadelerine karşılık Twitter'dan açıklamalarda bulunan İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ise Babacan'ın girişimini 'samimiyetsiz' bularak eleştirilerde bulundu.

Kavuncu şunları kaydetti:

Bence küskünler değil de "kolaycılar" partisi olabilir. Madem durumdan rahatsızdınız, koşulsuz itaat etmeden, parti içi muhalefetinizi zamanında yaparak demokrasiye destek vermiş olsaydınız, samimi duracaktınız.

Bugünkü çıkış için neden yıllarca beklediniz?

Size birden cesaret veren 25 yıllık İstanbul Belediyesi'nin kaybedilmesi mi?

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Osman

Babacan anketinde,Ak partiye oy vermeyen %30 luk eski Ak partililer hedef alındığı anlaşılıyor.Buradaki oy beklentisi %18 bu oyu Alırlarsa,İyi parti %2-3 e düşer.CHP % 20 HDP ise% 7-8 e iner.Yani millet ittifakının oylarına yeni ortak geliyor.
 • Yanıtla

Huseyin

Facebook unnen unal temel. Bakin akpli turbanlilara nasil azmislar Bakin ummete ummet boyle ummete can kurban yerim ben bunleri.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı