İYİ Parti'de Ali Babacan ayrılığı! 'Size birden cesaret veren...'

Yeni parti çalışmaları içerisinde olduğu iddia edilen Ali Babacan, İYİ Parti'de krize yol açtı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Babacan'ın istifasını olumlu bularken İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ise samimiyetsizlik olarak yorumladı.

11 Temmuz 2019 Perşembe 19:05
İYİ Parti'de Ali Babacan ayrılığı! 'Size birden cesaret veren...'

AK Parti'den ayrılarak yeni parti kuracağı iddia edilen Ali Babacan, İYİ Parti'de görüş ayrılıklarına yol açtı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Babacan'ın kuracağı ileri sürülen yeni parti için “Türkiye açısından iyi olacağına inanıyorum. Böyle bir yola gireceklerse başarılar dilerim" ifadelerini kullanırken, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ise Babacan'ın istifasını samimi bulmadığını dile getirdi.

Eski Bakanlardan Ali Babacan'ın AK Parti'den istifası İYİ Parti'de farklı görüşlerin ortaya çıkmasına neden oldu.

Akşener: İyi olacağına inanıyorum

Babacan'ın istifasıyla ilgili ilk kez konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yeni partilerin kurulmasının iyi olacağını söyledi.

Nergis Demirkaya'nın aktardığına göre Akşener şu ifadeleri kullandı:

Türkiye açısından iyi olacağına inanıyorum. Çeşitlilik güzel bir şeydir. Tekçiliğin Türkiye’yi ne hale getirdiği ortada. Böyle bir yola gireceklerse başarılar dilerim.

Kavuncu: Samimi duracaktınız

Akşener'in bu ifadelerine karşılık Twitter'dan açıklamalarda bulunan İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ise Babacan'ın girişimini 'samimiyetsiz' bularak eleştirilerde bulundu.

Kavuncu şunları kaydetti:

Bence küskünler değil de "kolaycılar" partisi olabilir. Madem durumdan rahatsızdınız, koşulsuz itaat etmeden, parti içi muhalefetinizi zamanında yaparak demokrasiye destek vermiş olsaydınız, samimi duracaktınız.

Bugünkü çıkış için neden yıllarca beklediniz?

Size birden cesaret veren 25 yıllık İstanbul Belediyesi'nin kaybedilmesi mi?

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Temmuz 2019 Perşembe 19:05

YORUM YAZ

 • YılmazYılmaz10 gün önce
  Hüseyin,Koray AYDIN : Fetö Meral AKŞENER'e parti kurdurtuyor demişti.AKŞENER'de Cematten değilim olsam gururla söylerim dedi,Birgün herkes Fetullah hocafendiyi anlayacak,şimdiden anlayana ne mutlu diye güzellemeler yaptı.Bu Buğra KAVUNCU CİA'e çalışan ve Fetöden tutuklu Enver ALTAYLI'nın yeğeni olur.Boş yere İYİ parti İstanbul il başkanı olmadı,Selim Cüneyt KAVUNCU Uludere olayının raporunu yazan isim ve daha neler neler.
 • Leyla Leyla 10 gün önce
  Ha senin kuracağın partiyes..........im nedir bu yahu .ısıracakköpek dişini göstermez. Ilıttinbe .şimdiye kadar doğuracaktı bile . Bu kafayla kalkmış huzur dağıtacakmışmillet iğdişolur yahu.
 • Selami YılmazSelami Yılmaz10 gün önce
  Burada ayrılık olacak bir görüş yok.
 • MilletMillet10 gün önce
  iyi partiyi kurduran kirli el ile yeni kurulacak partiyi kurduran kirli el aynıdır. CHPKK MÜESSES NİZAMIN PARTİSİ OLARAK DİMDİK AYAKTA DURSUN , BİZİM AHMAK MERKEZ SAĞ BÖLÜNDÜKÇE BÖLÜNSÜN HASILI YETMİŞE OTUZ ORANI KAFİR UŞAĞI PARTİLER LEHİNE DEĞİŞSİN M. AFERİN MAKAM VE MEVKİ DÜŞKÜNÜ SATILIK AHMAKLAR. 10 SENE EKONOMİYİ İDARE ETTİN OLMADI DA ŞİMDİ Mİ YAPACAKSIN KUYRUĞU PENSİLVANYADA OLAN MAL
 • Murat Murat 10 gün önce
  İyi. Parti. Mhp. Akp.Oyları. Gider.Millet. A ç.Bu. Sistem. Zengini. Daha. ÇOK. Zengin. Yaptı
 • HuseyinHuseyin10 gün önce
  Ibb deki bu akpli teyfik ve obur akplilerBayagi kasarlanmis.adamlarda ne usul var ne terbiye bitanesi okuz ekrem diyorTam fetocu tipi var zaten akpnin alayi fetocu.
 • tuğrultuğrul10 gün önce
  Ey Aziz Milletim uyan artık üzerine yeni oyunlar tezgahlanıyor. Bu ülkeye ömrü vefa ettiği sürece Reis yeter. Bölünmek fitnecilere yarar. İstikrar_İstikbal_İstiklal. Bu üçlüyü bozan esaretini hazırlar.
 • HuseyinHuseyin10 gün önce
  Facebook unnen unal temel.Bakin akpli turbanlilara nasil azmislarBakin ummete ummet boyle ummete can kurban yerim ben bunleri.
 • OsmanOsman10 gün önce
  Babacan anketinde,Ak partiye oy vermeyen %30 luk eski Ak partililer hedef alındığı anlaşılıyor.Buradaki oy beklentisi %18 bu oyu Alırlarsa,İyi parti %2-3 e düşer.CHP % 20 HDP ise% 7-8 e iner.Yani millet ittifakının oylarına yeni ortak geliyor.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Temmuz 2019