• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İsviçre ülkesi aylık 103 bin TL'ye binlerce işçi arıyor! İşte o ülkede en çok eleman aranan meslekler!

Yeniakit Publisher
2023-11-26 16:31:00 - 2023-11-26 17:57:22
İsviçre ülkesi aylık 103 bin TL'ye binlerce işçi arıyor! İşte o ülkede en çok eleman aranan meslekler!

Dünyanın en zengin ülkelerinden İsviçre, işçi alımı için resmen harekete geçti. Maaşlar 103 bin lira ile 202 bin lira'ya kadar çıkabiliyor. Dünya'nın en zengin ülkelerinden biri olan İsviçre'nin işçi alımı yaptığı sektörler de bakın ne açıklandı

Dünya'nın en zengin ülkelerinden biri olan İsviçre işçi alımı yapmaya hazırlanıyor. Maaşlar 103 bin TL'den başlarken 202 bin TL'ye kadar çıkabiliyor. Dünya'nın en zengin ülkelerinden biri olan İsviçre'nin işçi alımı yaptığı sektörler de açıklandı.

İsviçre, pandemi sonrası kalifiye eleman bulmakta zorlanan birçok Avrupa ülkesi gibi işçi alımı yapmaya karar verdi. Ülkede sağlık sektörü, turizm otelcilik, teknisyen, bilgisayar uzmanı ve mühendis gibi çeşitli kadrolar için alım yapılacağı ilan edildi. Bu sayede dışarıdan 85 bin işçi istihdam edilecek. İsviçre'nin bu adımı, işgücü piyasasındaki açığı kapatmak için atılmış önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

İSVİÇRE İŞÇİ ALIMI YAPACAK

Özellikle doktor açığı konusunda sıkıntı çektiği öğrenilen İsviçre, yaşlı bakım ve hastanelerde çalıştırmak üzere hemşire alımı da yapmak için ilan açtı.

AÇIK KAPANMIYOR

İsviçre'de yetkililer, Rusya ve Ukrayna savaşından kaçıp buraya sığınanların bu açığı kapatamayacaklarını ifade ediyor. Bu durumda şu anda İsviçre’nin 85 bin vasıflı işçi açığı bulunmakta. Bu rakam yıl sonunda 365 bin kişiye kadar yükselebilir. Peki, İsviçre’ye nasıl gidilebilir?
ÖNE ÇIKAN VİDEO

artigercek'e göre: Yurt'ta yer alan habere göre; Yurt dışında çalışmak isteyenler, o ülkeye nasıl gidileceğini araştırıyor. İsviçre için işçi arayan DynaJobs gibi ya da Adecco gibi iş bulma kurumlarına başvurarak, kendinize uygun işi bulmanız gerekiyor.

Davet almak için ise şunlar gerekiyor:

Belirli bir seviyede dil bilgisi

İsviçre’de devlet yardımı ya da sosyal yardım almadan geçinebileceğinizi kanıtlamanız gerekiyor

İkamet edilebilecek ev bulunması

İSVİÇRE'DE MAAŞLAR NE KADAR?

İsviçre, dünyanın en zengin ülkeleri arasında bulunuyor. İsviçre'de saatlik asgari ücret 23 İsviçre Frangına, aylık ücret ise 4 bin İsviçre Frangı. Bu da saatlik olarak 596 TL, aylık ise 103 bin TL maaş anlamına geliyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Yarısı kira

İsviçrenin pahalı olduğunu unutmayalım. Aylık yetmiyor. Ucuz alışveriş için Almanya'ya gidiyorlar. Bir külah dondurma 5avro.

Halil

4000 frangi tl cinsinden gösterip insanlarîn kafasınî karıṣtırmayįn lütfen,saĝlık sıgortası vergiler,pahali yaṣam,ev kirasınîda belirtin lütfen.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23