• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İsveç gazetesi Aftonbladet’ten alçaklık

İsveç gazetesi Aftonbladet'de Türkiye karşıtı skandal bir yazı kaleme alındı. Yazıda 17 medya kuruluşunun terörle mücadele ile ilgili yazılarından dolayı Türkiye'yi kınama ve Türkiye Büyükelçisi'nin kovulması istendi.

Yeniakit Publisher
2020-06-01 01:12:00 -
İsveç gazetesi Aftonbladet’ten alçaklık

15 Temmuz'da gerçekleşen FETÖ darbe girişimi sonrası Türkiye'nin içeride ve dışarıda terörle kararlı bir şekilde mücadele etmesi Avrupa'yı rahatsız ediyor. Yerli Milli Savunma Sanayisinin desteğinde sınır ötesi operasyonlarla hem masada hem sahada büyük üstünlükler elde eden Türkiye'ye çelme takmak için batı medyası da uzun süredir bir seferberliğin içinde her fırsatı değerlendirmekte!

Barış Pınarı harekatı'nda Türkiye’ye amborgo uygulansın çağrısı yapmışlardı

Barış Pınarı Harekatı'nda AB’den Türkiye’ye silah ambargosu uygulamasını isteyip başarılı olamayan İsveç bu defa şansını Türkiye'nin yerli ve milli medyasına saldırmakta arıyor.

Türkiye'yi kınayın, büyükelçisini kovun çağrısı

Algı operasyonun maşası İsveç'in en büyük gazetesi Aftonbladet, Türk medyasında yer alan haberlerden dolayı hükümete Türkiye'yi kınama ve Türkiye Büyükelçisi'ni kovma çağrısı yaptı.

AB'ye Türkiye uyarısı

"Ankara’daki rejimin bundan başka bir dilden anlamayacağı bellidir." gibi tehdit ifadelerinin kullanıldığı yazıda AB'ye Türkiye ile olan Gümrük Birliği anlaşmasını da gözden geçirmesi çağrısı yapıldı.

Aftonbladet Gazetesinde geçen yazı şu şekilde;

Şimdi İsveç de (Türkiye) rejiminin doğrudan bir hedef tahtası haline geldi.

Hepsi de Türk kökenli 4 milletvekili 17 ayrı yandaş medyasında teröristleri desteklemekle ve vatan hainliğiyle suçlanıyorlar.

Dördü de Sosyal demokrat olan Serkan Köse, Sultan Kayhan, Kadir Kasırga och Roza Güçlü Hedin, Kürtlerin haklarına yönelik verilen bir İsveç Meclis önergesine imza koydukları için asıldılar

Önergeye imza koyan 13 milletvekilinden sadece Türk kökenli olan bu dördüne saldırıldı.

Ankara’nın bu saldırısı kabul edilemez ve İsveç yabancı bir güç tarafından seçilmiş temsilcilerine yapılan böyle bir saldırıyı görmezden gelemez. Bunun mutlaka sonuçları olmalıdır.

Türkiye'deki rejim yandaşı medya aşağı yukarı Putin'in propaganda kanalları kadar özgürdür ve buna göre değerlendirilmelidir. Bu yayınlar İsveç’i ve Isveç demokrasini etkilemeye yönelik bir algı operasyonudur ve muhtemelen Erdoğan Korona kriziyle meşgul olan İsveç hükümetinin bu konuda Türkiye’ye karşı sert önlemleri uygulamaya koyamayacağını hesaplamaktadır.

Ama yetti artık ! Mutlaka kınanmalıdır.

İsveç’in Erdoğan’a karşı şimdiye kadar gösterdiği sabrı büyük olasılıkla artık bitmiş olmalıdır.

İsveç seçilmiş temsilcilerine karşı saldırılar sürdüğü takdirde Türkiye karşı tavrını büyükelçisini sınırdışı edeceğini ve diplomatik ilişkileri formalite seviyesine indirireceğini açıkça belli etmelidir. Ayrıca Türkiye’nin AB ile olan gümrük birliği anlaşmasının tartışılması gündeme getirilmelidir. Ankara’daki rejimin bundan başka bir dilden anlamayacağı bellidir.

Bunun bir ilk adımı olarak İsveç Meclis başkanı Andreas Norlen bu olanları açıkça kınamalıdır. Türkiye büyükelçisinin bavullarını hazırlama vaktinin gelmesi yakın olabilir.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Nur

Ulsn ne oluyor böyle durup durup tc ye atarlanıyor bu avrupa bu batı hayvan bunlar isveçe bak ya minnacık haline bakmıyor gönderecen ihaları çökecen tepesine minnak ülkenin finonun kurt köpeğine saldırması gibi kaşınmayın tc nin başarıları hasetlerini arttırıyor bu yamukların basın gidin yallah avrupa birliğine bağlı ya civ civ efelik taslıyor.
 • Yanıtla

abdrhman

kim neder yalova bilmem nesini misali isveçe bir şut çekelim şerefsizler
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı