• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İşte "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyasını sırtlayan 10 isim! İlk sırada o var

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından startı verilen "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyasına 1 milyon lira ve üstü kişisel yardım yapanların isimleri belli oldu. 10 ismin yer aldığı listenin en tepesinde 13 milyon TL'lik bağışla Cihan Kamer yer alıyor.

Yeniakit Publisher
2020-04-07 14:10:00 - 2020-04-07 16:49:51
İşte "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyasını sırtlayan 10 isim! İlk sırada o var

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgınına karşı ülkemizde de adeta seferberlik ilan edildi. Salgını en az hasarla atlatmak için bir dizi önlem hayata geçirilirken konuyla ilgili atılan adımlardan biri de Cumhurbaşkanlığınca başlatılan "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" isimli kampanyaydı. Kampanyada şu ana kadar toplanan rakam 1.1 milyar liraya yaklaştı.

Kampanyayı sırtlayan 10 isim

İnternette hazırlanan "bizbizeyeteriz.gov.tr" sitesinde kampanyaya bağış yapanların isimlerine de yer veriliyor. Hazırlanan listede 1 milyon TL ve üzeri bağış yapanlar bulunuyor. Bu sıralı listede 136 kurumsal, 10 da kişisel bağış var. Ve toplam bağışların neredeyse yüzde 70'e yakınını, bu liste, yani 1 milyon ve üstü bağış yapanlar sırtlıyor.

İşte 1 milyon ve üstü bağış yapan 10 isim;

Kampanyanın startını Erdoğan vermişti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz hafta "Millete Sesleniş" konuşmasında kampanyanın startını şu sözlerle vermişti:

"Devletin öncülük etmesi gerektiğini gördüğümüz için Milli Dayanışma Kampanyası başlatıyoruz. Amacımız alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan dar gelirli vatandaşlarımıza ilave destek sağlamaktır. Muhtarlıklarımızı da devreye alarak, kampanyada toplanan paraların en doğru şekilde yerine ulaşmasını temin edeceğiz. Meclis'teki tüm milletvekillerimizi, AK Parti başta olmak üzere tüm partilerimizin teşkilatlarını, tüm belediye başkanlarımızı, bürokratlarımızı kampanyaya katılmaya davet ediyoruz. Kampanyayı, şahsım olarak, 7 aylık maaşımı bağışlayarak açıyorum. Zekatlarını Ramazan ayında dağıtmayı düşünen vatandaşlarımız da bu kampanyaya katılarak, hayır yarışında yerlerini alabilirler."

 
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Arif34

Bu süreçte spor camiasindan gelen haberlerde Bir ilk ve bir.kez haber olan (şenol hoca)yi asil davranisindan dolayi tebrik ediyorum.gerisi mi? Adları anmaya bile değmez. Boş çuvallar. Boş Tenekeler.aklimizin bir köşesine kaydedelim.
 • Yanıtla

Arif

Kişilerin yaptığı bağışlar sanırım vergiden düşülmüyor. O bakımdan çok sevindim. Bağış yapan firmalardan da vergiden bağışlarının düşülmesini talep etmeyeceklerini beyan etmelerini ve bunu uygulamalarını bekliyorum.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı