İstanbul'da tarihi Kudüs zirvesi başladı! Bakan Çavuşoğlu'ndan sert sözler

İslam İşbirliği Teşkilatı bugün İstanbul'da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu başkanlığında toplandı.

18 Mayıs 2018 Cuma 11:26
İstanbul'da tarihi Kudüs zirvesi başladı! Bakan Çavuşoğlu'ndan sert sözler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Filistin'deki son gelişmelerin ardından yaptığı çağrı üzerine İstanbul'da toplanan İİT İslam Zirvesi Konferansı Olağanüstü Toplantısı başladı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu şunları söyledi:

"Filistin meselesinin çözümü için elimizi taşın altına koymalıyız, birlik olmalı ve başka ülkerin ABD örneğini takip etmelerini önlemeleyiz. ABD'nin adımı ortadoğu barış sürecini tahrip etmiştir, ABD yönetimi elçiliğini Kudüs'e taşıyarak büyük bir provakasyona imza atmıştır, İsrail'in işgal ve şiddet politikalarının son bulmasının sonu gelmiştir. Hesap vermelerini sağlamalıyız, Başta BM olmak üzere uluslarası kuruluşların bu konuda gereğini yapması gerekir. Filistinli kardeşlerimize ekonomik olarak da destek vermemiz gerekiyor."

Mevlüt Çavuşoğlu, "son olarak Filistin'deki katliamı lanetliyorum, ve Filistinli kardeşlerimize kararlı desteğimizi sürdürüceğimizi belirtiyoruz" diyerek sözlerini sonlandırdı.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Mayıs 2018 Cuma 11:26

YORUM YAZ

 • EdooEdoo8 ay önce
  Bunları durdurmanın tek yolu savaş açmak...askerimizle girip afrinde yaptığımız gibi kefereleri gebertmek gerek...bunlara anladıkları dilden konuşmak gerek...
 • mehmet önenmehmet önen8 ay önce
  Maalesef araplarda oldugu gibi bizdede yahudi seviciler var.yahudiye sert konusma degil sert tokat lazim.
 • neden yahuneden yahu8 ay önce
  netanyahu ve trump:...
 • Ahmet dagAhmet dag8 ay önce
  Bu bakan da cok sert konuşuyor ...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Ocak 2019