İstanbul, uyum içinde yönetilirse kalkınır

İmamoğlu’nu bekleyen acil işlerde deneyimli isimlere ihtiyaç var... Tekrarlanan İstanbul seçimleriyle İBB Başkanlığını kazanan Ekrem İmamoğlu'nun 16 milyon nüfuslu İstanbul'da çözüm bekleyen konular için vakit kaybetmeden işe atılması gerekiyor.

25 Haziran 2019 Salı 11:20
İstanbul, uyum içinde yönetilirse kalkınır

 Akit  Ekonomi 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) başkanlığını kazanan Ekrem İmamoğlu’nun, mazbatasını alır almaz, nüfusu 16 milyonu bulan İstanbul’da kentsel dönüşüm başta olmak üzere trafik, istihdam, eğitim ve sosyal hayatla ilgili büyükşehir belediyesinin yetki ve sorumluluk alanlarında çözüm bekleyen konular için vakit geçirmeden harekete geçmesi gerekiyor.

Ehil isimlerle çalışmalı

İBB Meclisinde çoğunluğu elinde bulunduran AK PartiMHP’li Meclis üyeleri ile uyum içinde çalışma zorunda olan İmamoğlu’nun 23 milyar 800 milyon lira olan belediye bütçesini yerinde kullanılması için de bugüne kadar işin ehli olan bürokratlarla çalışmaya devam etmesi bekleniyor.

Seferberlik başlatacağız

Seçim sonuçlarının netleşmesinin ardından Beylikdüzü’nde halka hitap eden Ekrem İmamoğlu, “İstanbul’da seferberlik başlatacağız, İstanbul’u hep birlikte ayağa kaldıracağız. Kısa zamanda büyük işler başarmamız lazım. Çok çalışmamız lazım” diye konuştu. İmamoğlu’nun bu çalışmaları yürütebilmesi için deneyimli kadrolara ihtiyaç olduğu belirtiliyor. Özellikle ulaşım ve çevre konularında yapılacak uygulamalarda AK Parti döneminde başlatılan yatırımların yürütülmesi gerektiğinin altı çiziliyor.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Haziran 2019 Salı 11:20

YORUM YAZ

  • MuratMurat23 gün önce
    Tabi tabi nah yatırım yapar görürsünüz 5 yılda hiçbirşey yapılmayacağını ben kendi adıma zaten cehapenin iatanbul zamanınıngörmüş birisiyim ama iş bundefa daha felaket sadece su çöp vs ile kalmayacak itikatlı insanlara saldırılarda başlayacak dahası artacak yine kendi adıma bugüne kadar düşüncesi gezici p...ler gibi olan çok komun iti tepeledim şimdi takibimde itikatlıyım diyerek buna oy veren bu kesim var en ufak yanlışta artık diyorum avrat ced ecdat sizi anarak yad etmekbize yemek yutmak size demokratik hakkımız bu tabi en hafifi e nede olsa şerefine tayyip diye kadeh kaldıran soysuzlar ya da cami önünde şampanya patlatan puştlar kadar demokratik hakkımız olsun yanii

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Temmuz 2019