İstanbul seçimi sonrası Şamil Tayyar'dan dikkat çeken çıkış

AK Parti eski milletvekili Şamil Tayyar, İstanbul seçimi sonuçlarına ilişkin dikkat çeken ifadeler kullandı. Şayyar, "Cumhurbaşkanımıza yanlış bilgi verenler için şimdi hesap zamanı" dedi.

23 Haziran 2019 Pazar 20:37
İstanbul seçimi sonrası Şamil Tayyar'dan dikkat çeken çıkış

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) kararı sonrası yenilenen İstanbul seçimlerinin sonuçlarına ilişkin açıklamalarda bulunan AK Parti eski milletvekiliŞamil Tayyar, dikkat çeken ifadelerde bulundu.

Şamil Tayyar, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Hayırlı uğurlu olsun.

Sandıkta tecelli eden milli iradeye saygı duymak, demokratik olgunluktur.

Seçim aslında 6 Mayıs’ta kaybedilmişti.

Milletle inatlaşılmaması gerçeğini, 17 yıl sonra biz de öğrendik.

Cumhurbaşkanımıza yanlış bilgi verenler için şimdi hesap zamanı"

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Haziran 2019 Pazar 20:37

YORUM YAZ

 • Mehmet Mehmet 23 gün önce
  Reis i hep yanlış bilgilendiriyorlar .Seçimlerin kaybedilmesi tamamen ekonomik sebeplerden kaynaklanıyor. Örneğin 24 haziran seçimleri öncesi vaadedilen 3600 ek gösterge sözü üzerinden bir sene geçmesine rağmen yerine getirilmemiştir.Istanbulda ne kadar polis,öğretmen, din görevlisi, hemşire ve bunların emeklilerini topladığınızda ,büyükşehirlerin niye kaybedildiği ortadadır. Gerçek budur.Artik millet çok miting yapmaya, çok vaad vermeye bakmıyor. Millet verilen vaatlerin yerine gelip gelmediğine bakıyor. 2.sebep suriyelilerin durumu.Bunlarin ne zaman ülkelerine döneceği belirsizliğini koruyor.Vatandas suriyelilere devletin çok büyük yardımlar yaptığı inancında. 3.sebep E.Y.T liler.Bu E.Y.T vaadi MHP 'nin vaadiydi. MHP AK Parti ile cumhur ittifakını oluşturduğu için AK Parti ye olumsuz yansımaları oluyor.4 sebep kps siz yapılan memur atamaları. Vatandaş bu yolla torpille memur alındığı inancında.
 • leventkleventk24 gün önce
  cumhurbaşkanının kendiaklı yok mu, kaç yıllık siyasetçi kendisi , hepsi halktan koptu, uzaklaştı, bir vicdan, sabit gelirliye ; memura, emekliye,işçiye 16 yıl*232 kere % 3-4 zam verir mi, hiç mi düşünmez bu garibanlar bu zam oranıile nasıl geçinir ,kendisi söz konusu olduğunda, itibardan tasarruf olmaz diyerek 1150 odalı külliye ile övünürken,halkın geçim derdini düşünmez,solcu din düşmanı oda setesi yazarı öğretmenigörevine iade ederken , imam hatipteki beden öğretmenini bir yorum yaptı diye şak diyemeslekten atan hangi dava zihniyetidir...devletteki israf neden ciddiye alınmaz ..neden, halkın istihakından keserek , kendi söylemiyle 35 milyar doları ülkemize doldurduğu yabancılaranasıl harcar,hakmı bu, onun bu yabancıları sahiplenmesiile bunların hiç bir taşkınlığana kamu görevlileri ciddi olarak müdahale edemiyor ,hızla ürüyorlar, yakında çeteleşmeyede başlayacaklardr,iş yok aşne olacak başka , kimse vazgeçilmez değildir ,men dakka dukka
 • UçkunUçkun25 gün önce
  Sayın Tayyar mesele kişi meselesi değil.İşsizlik 5 milyonagidiyor.Esnaf kepenk kapatıyor.Enflasyon almış başını gidiyor.Sanki her şey düzgün de seçimi stratejisebebi ilekaybedildiği imajınıvermeye çalışmayın.Bu Milllet yemez.Yemediği de görüldü.
 • dervish63dervish6325 gün önce
  Reis her şeye hakim diyenlere, İmamoğlu'nu kendi yerine hazırlamadığı ne malum?!
 • zaferzafer25 gün önce
  Artık seçim sonucuna göre ben dediydim ben biliyordumculara gün doğmuş!!!
 • SelimSelim25 gün önce
  Önüne gelen aldatıyor cumhurbaşkanını.
 • SelimSelim25 gün önce
  Önüne gelen aldatıyor cumhurbaşkanını.
 • mustafamustafa25 gün önce
  Valla Reisin maşallahı var. Fetöden dış güçlere, parti teşkilatlarından muhalefete, Barzani'den Trump'ına kadar herkes kandırıyor Reis'i.
 • ayşe gülayşe gül25 gün önce
  çevre temizliği yapılsın bir an önce. sayın tayyar gibi düşündüğünü açıkca söyleyenler le çalışılmalı. cem küçük de göreve.
 • tolgatolga25 gün önce
  yanlış yönlendirenlerin isimlerini söyle ki sana hak verelim tayyar
 • Mehmet taşçiMehmet taşçi25 gün önce
  Cumhurbaşkanı yanlış yaptığını bilmiyor muydu danışmanlar zorla birşey yaptıramaz bunca tecrübe Boyle bir yapmasi inanılır gibi değil secimin iptali degil oyların yeniden sayilmasinda israrci olması gerekirdi YSK bin oyununa geldi YSK fetonun karargahı Akp bunu goremedim
 • MardinliMardinli25 gün önce
  Ben şahsen şamilin sözlerine yüzde yüz katılıyorum.Başkanı yanlış yönlendiriyorlar çevredeki olanlardan hasab sormalıdır
 • Cavit CengizCavit Cengiz25 gün önce
  Yukarıya bilgi foseptikten gidiyor. O yüzden kime sorsun da nasıl bilsin? Yapacak bişey yok. Hesap bile soramayacağı kanaatindeyim.Çünkü teşkilat kime bağlı bilmem ama reise değil kesinlikle.
 • HakikatHakikat25 gün önce
  Gerçek şudur reisin herşeyden haberi var ilk önce reis kendini sorgulayacak o kadar
 • KanunîKanunî25 gün önce
  Hesabı önce askere gitmeyenlerden sormaya başlasın, sonra TÜİK ' i...... Devam etsin, Suriyeli dostlarımızı bir düşünsün, sonra .......
 • dumanlıdumanlı25 gün önce
  Devlet partisi olmaTarafsız olması gereken bakanların bütün güçleriyle iktidar partisinin propagandasını yapmasıTarafsız olması gereken valilerin iktidar partisi tarafı olmasıTarafsız olması gereken bürokratların iktidar partisini desteklemesi.Tarafsız olması gereken cumhurbaşkanı yardımcısının Akp genel başkanının arkasında saf tutmasıCumhurbaşkanının iktidar partisi görevleri ile devlet görevlerinin iç içe girmesini önleyecek yasal düzenlemenin olmaması.Tek partili demokrasiden çok partili demokrasiye geçen chp eleştirilirken. hemde çok partili demokrasiden tek partili demokrasiye ve devamına padişahlığa geçiş özlemi.Ve kibir her şeyi ben bilirim akp nin hataları. Bu isteklerinde direnirlerse Türkiyenin istikrara ihtiyaç duyduğu buzzamanda akp çöker kaybolur.
 • Cengiz AkCengiz Ak25 gün önce
  Ben 15 temmuzla bu adamla Ak parti binasını muhafaza ettim,biz Ölümüne Reisin ardından yürüdük yürümekteyiz bu son dönemeç bizi çağır Reis makam mevki istemiyoruz yanlışları yüzüne yüzüne anlatalım ,Adam proje 2023 te koltuğa hazırlıyolar Alemi İslam büyük tehlikede ve sen kilitsin artık bize kulak ver
 • KürşatKürşat25 gün önce
  SayınCumhurbaşkanım,etrafınızdakidanışmanlarınızıiyi kontoledin lütfen ve artıkfetö nünpartiniziçerisindekikalıntılarını ayıklayın. En ufacıkşekve şüpheduyduğunuzkimvar ise acımadankapıyıgösterin. Aksi hal 2023 hedefleriniz içintehlike arzediyor.
 • mehmetmehmet25 gün önce
  enflasyon %50 olduğunda memura ve emekliye % 5+5 zam verenlere hesabı kesti millet
 • gandıeıldımgandıeıldım25 gün önce
  Vaybe. Demekki Erdoğan gene kandırıldı. Akit, neden Erdoğan'ın haber kanalı, danışmanı, sözcüsü olarak görevinizi yapmadınız. Neden Erdoğan'ı doğru bilgilendirmediniz.
 • HayrettinHayrettin25 gün önce
  Hangi milletten bahsediyorsunhainlerden mi, hırsızlardan mı,yalancılardan mı yada Yunanlılardan mı ?
 • beka meselesibeka meselesi25 gün önce
  seçimin kazandığı kimsenin umurunda değil umurunda olan sadece tencere kaynamadımı iktidar hiç bir iktidar tutunamaz peki bunu REİSin sözüm ona danşımanlarıbilmiyormu biliyorsa neden dikkat edilmiyor emeklinin aldığıadaletsiz maaşlar düzeltilmedi zengin çok daha zengin oldu fakir çok perişan bu sadece 60 yaş ve hasta bakım maaşları ile igili değil emekliye 2000 sonrası intibak devamlı öteleniyor asgari ücret geçimden çok çok uzak sadece işverene destekle bu işler çözülmez o zaman derlerki işveren seni iktidar yapsınolamaz tabiiki beka meselesini kabul etmeyenmi var peki bu beka sadece alt glirimi ilgilendiriyor enflasyon 40- 50 olmuş verilen zam sadece 20 adam derki bu bekaa meselesi benimi ilglendiriyor tüm bunlar alt alta gelince sonuç vahim tabiiki sakın danışmanlar okumasın yorumları REİS imiz okusun yeter ben ekonomi danışmanlarınainanmıyorum REİS bilsin yeter birde bürokratların önemi çook çook önemli her şey onlara bırakılamaz
 • VatandaşVatandaş25 gün önce
  Doğru söylemiş tayyar bey Sayın Cumhurbaşkanımıza yanlış bilgi verdiler Mağlesef Reisimizi önüne gelen kandırıyor vallahi reisin hiç kusuru yok!
 • irfan balcıirfan balcı25 gün önce
  C BAŞKANI BUTUN DANIŞMAN BİLMEM NE VARSA HEPSİNİ KOVSUN BUNLARA VERİLEN PARAYA YAZIK BU FAKİRLERİN HAKKINI RABBİM AFFETMEZ KARDEŞİM.SİZLER ÇOK BOLLUK İÇİNDE YAŞIYORSUNUZ BU ALLAHTAN REVAMI YAZIK .
 • NejmettinNejmettin25 gün önce
  Yav yokmu beni cumhurbaskaniylagorusturecek kimse.neden kaybettiklerini anlatayım.ben danışmanlık icinParada istemiyorum.yalakalık yapan danışmanlar bitirdi ak partiyi.
 • NejmettinNejmettin25 gün önce
  Ha bunu bileydiniz.
 • N.ayderN.ayder25 gün önce
  CHP burjuvasindan elitist siyasetten halkın efendisi pozundan kibrinden sıkılan halk AKP de karar kıldı zaman ortaya bir AKP elit sınıfı çıkardı kaçtığı o halkın efendisi tavrını AKP de de karşında görmeye başlayınca yeni arayışlar içine girdi ve kendinden gördüğü bu evrim geçirmiş efendiyede bir şamar atma güdüsüne engel olamadı zaten ekonomisi zayıf olanlar gittiği memleketinden yol masrafı ödeyip gelme ihtiyacı hissetmedi sandığa gidenler de AKP teşkilatına değil Binali beyin şahsına olan muhabbetinden ve rakibine olan kızgınlığından dolayı gitti.
 • TACETTİNTACETTİN25 gün önce
  şamil tayyar bir kere daha haklı çıktın sana helal olsun doğruyu görmek istemeyenlere göster
 • mahmutmahmut25 gün önce
  24 Haziranda mesaj alındı denildi 31 Mart aynen yine mesaj alındı denildi peki ne yapıldı.Mevcut 81 il teşkilatına hiçbirine dokunulmadi.Temizlik teşkilatlarda başlamalı çok acilen yoksa durum çok vahim çok yazık oluyor.81 ilin herbirini biri ele geçirmiş herşey ondan soruluyor örnek Adıyaman Ahmet Aydın'dan izinsiz hiçbirşey yapılamıyor.Ne yazık ki davayı kirlettiler kendi menfaatleri için kullandılar.Artık birileri bunlara dur demeli hatta kovmalı buraya kadar denmeli yok sa gelecek seçim hüsran olabilir.Bizden söylemesi..
 • Vatandaş Vatandaş 25 gün önce
  İŞİ düşen vatandaş sürekli kılının kılının kılına muhatap edilir vede ben niye bunlara derdimi anlattım derse zaman gelince böyle homoku foku foku foku yapar
 • Bagiye Bagiye 25 gün önce
  Sayın şayyar allahaşkına Ak partiye saldırma yeter artık
 • Millet Millet 25 gün önce
  Evet 31 Mart'ta sandığa sahip çıkamayan İstanbul AKP Seçim den sorumlu yetkilileri birde Cumhurbaşkanını yanlış yönlendirdiker ve Ekreme zorunan seçim zaferi kazadırdılar.Aciken Hesap vermeleri gerekir Birde Sayın Reis daha sakin olmalıdırlar.
 • hacıhacı25 gün önce
  EVET AKP LIYIM SABAH GAZETESINDE HINCAL ULUC DIYE BIRI VAR AGZINDA TUY BITTI ISTANBUL KENDI KENDINE YOTETILEN BIR SEHIR NE BELEDIYE BASKANI NE VALI NEDE EMNIYET AMIRI VAR DIYE AFEDERSINIZ KICINI YIRTTI AMA KIMSE TINLAMADI KASIMPASADA ARA SOKAKLARDA MOTORSIKLET GURULTUSUNDEN BU MILLET UYUYAMAZ OLDU EGZOSLARI YOK UFACIK COCUKLAR KULLANIYOR NE ARAYAN NE SORAN ISTANBULDA MILLET ARTIK HUZUR ISTIYOR BEYLER
 • seyfullahseyfullah25 gün önce
  Yahu kimmis bu yanlis yönlendirlenler?Tek isim, kelime yok haklarinda.
 • SlmSlm25 gün önce
  Mehmet Özhaseki'nin aklıyla hareket edilirse böyle olur.
 • ümitümit25 gün önce
  Erken seçim istiyoruz yada idam Meclis’e gelicek Ayasofya ibadete açılacak cami olucak Suriyeli Afganistan Pakistan vs hepsi ülkeden gönderilecek yoksa hala bizi anlamayanlar erken seçimde hesabı kesicez
 • Deli İboDeli İbo25 gün önce
  Bu AK Partinin şu andaki mevcut teşkilat yapısı ile AK Parti bundan sonra seçim kazanamaz.Garibim Reisim tek başına mücadele veriyor, teşkilat saltanat yapmakta.Seçim sabahı saat 08'45’de oy atmaya gittim, Kartal Cumhuriyet İlkoulunda bir tane teşjilattan Allah kulu yokidi, CHPliler kapıları, hatta okulun her katına görevli tahsis etmişler, tüm seçneni kontrol altında tutuyorlardı, durumu görünce eşime sabahın ilk saatinde seçimi kaybettiğimizi söyledim.Keşke yanılsa idim, ama görünen köy kılavuz istemez.AK Parti teşkilatı bizlere sadece oturdukları yerden mesaj yolu ile ulaşıyorlar.Ey teşkilat yatın bakalım, mabadınızı ne kadar büyüteceksiniz bakalım.
 • Huseyin ERDOĞAN Huseyin ERDOĞAN 25 gün önce
  Evet soyle birseyler yazmak istiyorum sayin cumhurbaskanim sizi yanlis yonlendirenler cevrenizdeki akbabalardir egerki sizler istanbuldaki taksi baskanlariyla degilde gercek halkin icindeki taksi soforleriyle sohbet etseydiniz size sunulan anketlerin ne kadarda yanlis oldugunu size aktarabilirdik secim oncesi bartin millet vekili syn yilmaz tunc ve belidiye baskan adayumizla konusmamda iki seyden bahsettim bir berat albayrak digeride istanbul il baskaninda
 • Aslan akebyAslan akeby25 gün önce
  Samil tayyar sen erdoğan yalakasi musin. En büyük hata erdoğanın kendisinin . Hataları bir kişiye sevapları çok kişiye vermek lazımdır.
 • Sorun trabzonlularSorun trabzonlular25 gün önce
  bunlar pontus lafına alındılar inadına yunanlıyı sırf trabzonlu diye kayırdı oy verdiler başka açıklaması yok artık onlara türk diye bakmayacağım.
 • Murat AtlamMurat Atlam25 gün önce
  Bununhesabını enflasyon %50 olduğunda memura ve emekliye % 5+5 zam verenlere sorun ilk önçe
 • HaticeHatice25 gün önce
  Samil bey bu konuda hakli tayyip beyin etrafinda simdi isim vermek istemiyorum bu kisiler ak partiye zarar veriyorlar tayyip beye zarar veriyorlar
 • aliali25 gün önce
  bu secim akapenin sonu demektir hayırli olsun demekki bu güne kadar kimlerin oy caldigı meydana cıktı
 • gggggg25 gün önce
  Ohhhhhhhh olsun kadir gecesini zindan edenler aldiniz mi boyunuzun olcusunu aldiniz mi

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Temmuz 2019