• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İsmail Türüt'e eski eşinden büyük darbe!

Eski eşi Ayşe Morgül'ün açtığı mal paylaşımı davası nedeniyle zor günler geçiren ünlü şarkıcı İsmail Türüt'ün Morgül'e 500 Bin TL tazminat ödemesine karar verildi.

Yeniakit Publisher
2022-08-06 23:31:00 -
İsmail Türüt'e eski eşinden büyük darbe!

Karadenizli şarkıcı İsmail Türüt, 10 yıl önce ayrılma kararı aldığı eski eşi Ayşe Morgül ile mahkemelik oldu. Şarkıcıya mal paylaşımı davası açan Morgül, dava dilekçesinde evlendiği tarihte İsmail Türüt’ün Karadeniz yöresinde tanınan yerel bir sanatçıyken 90'lı yılların sonunda İbrahim Tatlıses'in de yardımı ile tanınmaya başladığı ve büyük bir çıkış yakaladığını anlattı.

Türüt'ün sahne kostümlerinin temizlenmesi, ütülenmesi ve düzenlenmesi, kişisel bakımının yapılması, sosyal çevresinin organize edilmesi gibi bir şarkıcının ancak profesyonel olarak alabileceği hizmeti eski eşine karşılık beklemeden sunduğunu ifade eden Morgül, dilekçesinde İsmail Türüt'ün şu anda bulunduğu yere gelmesinde kendisinin önemli bir payı olduğunu belirtti.

Eski eşinin şöhret basamaklarını bir bir çıkarken kendisine ve ailesine olan tavırlarının tamamen değiştiğine işaret eden Morgül, İsmail Türüt'ün onlarca taşınmaz, otomobiller, şirket hisseleri, yarış atları, albüm ve konser gelirleri gibi mal varlıklarının bulunduğunu ve bunların bir kısmını kardeşlerine ve birlikte yaşadığı kadına devrettiğini iddia etti.

"İsmail Bey maddi açıdan sıkıntıdadır, benim yardımlarımla geçindiriyoruz"

İsmail Türüt, avukatı aracılığıyla tüm bu iddiaları reddederken ünlü şarkıcının birlikte yaşadığı Nagehan T. mahkemede verdiği ifadede şunları dile getirdi:

"Ben Türüt’ün çocuğunun annesiyim, birlikte yaşıyoruz. Tarafları evlendikten sonra boşanma davası açılana kadar davacının üzerine olan evin ve bugüne kadar kullandığı tüm araçların davalı tarafından alındığını biliyorum. Ödemeleri bazen bankaya ben gidip yaptım. İsmail Türüt'ün üzerine resmi olarak görünen dışında başka bir malvarlığı yoktur. Ben ailemden dolayı varlıklıyım, oturduğumuz evi de ailemden gelen malvarlığı ile aldım. İsmail Bey’in kullandığı bir araç yoktur. Son 15 yıldır maddi açıdan sıkıntıdadır, evi benim yardımlarımla geçindiriyoruz"

Şarkıcının boşanma dava tarihindeki malvarlığı hakkında inceleme başlatan mahkeme, Türüt'ün Sancaktepe, Yenidogan'daki taşınmaz dışında malvarlığına ve nakit birikimine rastlanmadığını ifade etti.

Tüm bu yaşananların ardından mahkeme, Ayşe Morgül'ün Türüt'ün, Sancaktepe Yenidoğan'daki taşınmazından katılma alacağı olduğunu belirterek 738 bin TL katılma alacağının yasal faizi ile ödenmesini hükmetti. İki çocuğunun annesine 250 bin TL maddi, 250 bin TL manevi tazminat ödemesine karar verilen Türüt'ün taşınmazı haciz edilerek satıldı.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

hacı

Kadınları başımıza bela edenin Allah bin belasını versin. Ne bu şimdi adalet mi yoksa gavur adeti mi? Biri çıkıp demiyor ki bütün sıkıntıyı erkek çekiyor dolayısıyla bu durum yanlış.

mehmed

500 bin tl şu mevcud durumda fazla degil ismail efendi icin!
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23