• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İşgalci askerlere bubi tuzağı! Mücahid Kassam hepsini havaya uçurdu

Yeniakit Publisher
2024-06-14 23:26:00 -
İşgalci askerlere bubi tuzağı! Mücahid Kassam hepsini havaya uçurdu

İsrail Gazze'de masum sivillere bomba yağdırırken sahada mücahid ordusunun hezimetine uğruyor. Hamas'ın askeri kanadı Kassam Tugayları, Gazze'nin çeşitli bölgelerinde İsrail ordusuna ait araçları ve askerlerin bulunduğu bir ev ve tüneli hedef aldıklarını duyurdu.

Kassam Tugayları'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Zeytun mahallesinin doğusunda, siyonist güçlerin içinde bulunduğu ve önceden bubi tuzağı kurulan bir evi havaya uçurduk. Bazıları öldü, bazıları da yaralandı." ifadelerine yer verildi.

Açıklamada ölen ve yaralanan İsrail askerlerini nakletmek için helikopterin patlama alanına indiğinin tespit edildiği belirtildi.

Çok sayıda İsrail askeri öldü ve yaralandı

Zeytun mahallesi doğusunda, İsrail askerlerinin bulunduğu bir tünelin girişinin mayınlarla bubi tuzağı kurulduktan sonra havaya uçurulduğu bilgisine yer verilen açıklamada, askerlerin bazılarının öldüğü, bazılarının da yaralandığı aktarıldı.

Açıklamaya göre, El Kassam savaşçıları Zeytun mahallesinin doğusundaki İsrail güçlerini de 120 mm'lik havan toplarıyla hedef aldı.

Kassam Tugayları'ndan yapılan başka bir açıklamada ise, "Savaşçılarımız düşmanın Gazze'deki ilerleyişinin tüm eksen ve noktalarında şiddetli çatışmalara giriyor ve araçlarını hedef almaya devam ediyor." ifadelerine yer verildi.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

İsrail'den ise konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı.

İsrail'in Gazze'ye saldırılarında son durum

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, "Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlere yönelik sürekli ihlallere karşılık verme" gerekçesiyle İsrail'e 7 Ekim 2023'te kapsamlı saldırı düzenledi.

İsrail, 7 Ekim'deki saldırılarda 1200 İsraillinin öldüğünü, 5 bin 132 kişinin de yaralandığını açıkladı.

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 15 bin 694’ü çocuk, 10 bin 279'u kadın olmak üzere 37 bin 266 Filistinli öldürüldü, 85 bin 102 kişi yaralandı.

Enkaz altında halen binlerce ölü olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.

İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ne saldırılarının başladığı 7 Ekim'den bu yana 298’i karadan işgal sürecinde olmak üzere 650 askerinin öldüğünü duyurdu.

Çatışmalara 24 Kasım 2023'te 4 günlüğüne verilen ve daha sonra 3 gün daha uzatılan "insani ara"da 81 İsrailli ve 240 Filistinli esir karşılıklı serbest bırakıldı. Öte yandan İsrail, binlerce Filistinliyi alıkoyup hapsetmeye devam etti.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te de 7 Ekim 2023'ten bu yana İsrail askerleri ile Filistin topraklarını gasbeden İsraillilerin saldırılarında 545 Filistinli hayatını kaybetti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Kökünüz, kömçeğiniz, soyunuz sopunuz kurusun, Allah'ın lanetlefiği köpekler!!!!

Geberin hısız, katil, soykırımcı yahudi tohumları!!!
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23