İşçiler açlık grevine başlıyor

Bolu Belediyesinden atılan işçilerin devam eden eylemleri 90. gününe ulaşırken, işten atılan İsmail Özmen, "Eğer herhangi bir çözüm olmazsa Kurban Bayramından sonra da açlık grevine başlayacağız." dedi.

23 Temmuz 2019 Salı 10:31
İşçiler açlık grevine başlıyor

Bolu Belediyesinden atılan işçiler işlerine dönebilmek için belediye önünde 90 gündür eylemlerine devam ediyor. İşten atılan çalışanlar, bir yanda parasızlık, bir yanda açlık, bir yanda da sağlık sorunlarıyla boğuşurken, CHP’den hâlâ bir ses çıkmıyor. Bolu Belediyesi’nde işten atılan İsmail Özmen, şunları dile getirdi: “Eyleme sonuna kadar da devam edeceğiz. Mağduriyetliğimiz giderilene kadar emeğimizin ve ekmeğimizin sonuna kadar arkasındayız. Direnişimize devam edeceğiz. ‘Emek ve Adalet’ yürüyüşüne başlamadan önce Tanju Özcan ile görüştük. Ramazan Bayramından sonra işe alacağını söylemişti. Ama sözünü tutmadı. Eğer herhangi bir çözüm olmazsa Kurban Bayramından sonra da açlık grevine başlayacağız.

Öznur Özeren adlı işçi de, “Tanju Özcan, biz işçileri gözünü kırpmadan kapı dışarı kovmasını kınıyoruz. Grevimizi herkes duydu. Sayın Cumhurbaşkanı da duydu Allah razı olsun. Ama ne Özcan, ne CHP il teşkilatı ne de CHP yönetimi bizlerin sesini duymadı. CHP’ye karşı sonuna kadar direneceğiz” şeklinde konuştu.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Temmuz 2019 Salı 10:31

YORUM YAZ

 • Zafer Özel Zafer Özel 1 ay önce
  Bolu belediyesinden her gün yemek geliyo açlık grevini yapar onlar gündemde durmak içinyapiyorlar
 • ZfrZfr1 ay önce
  Bolu belediyesinden her gün yemek geliyo açlıkgrevini yapar onlargündemde durmak için konusuyo onlar
 • Mehmet SoyluMehmet Soylu1 ay önce
  Sendikalar nerde? Medya nerde? Milletin vekaletini alanlar nerde? Gevşeklere sahip çıkan, ortalığı vaveylaya koparanlar mevzu cehapenin kapı önüne koyduğu işçiler hakkında olunca niye köre dönüşüverdi? Ağaçlar kesiliyeah diye cam çerçeve indiren cibillisitsizler nerde?
 • rasimrasim1 ay önce
  seçim öncesi dolduruyor adamları çıkartılınca ağlıyorlar bırakın artık bu adam kayırmacılığı bu yüzden belediyeler borç batağında parti önemli değil hepsi aynı haltı yiyorlar yeni başkan hangi partiden olursa o alsın seçime aylar kala belediyeye adm doldurmanın anlamı ne?
 • SmilieSmilie1 ay önce
  Kendi şahsım adıma söyliyeyim dünyadada az çok adalet yerini buluyor. Okula ilköğretim 2. sınıfta olan çocuğumu okula almaya giderken tamda okulun önündeki yolda çocukların kapıdan çıktığı yerde sol şeride sinyal verdiğimde aynamdan solda araç görünmuyordu son anda sol tarafımdan her halde 80 ile geliyordu tam hız gelen bir araç gördüm ve olduğum şeritte kaldım.Araca şöyle bir bakayım dedim plaka resmi ve belediye zabıtasına ait bir araç plakasını aldım ilgili birimlere iletmek üzere. Sonrasında ilerde ışılarda yakaladım bunu uayrmak maksadıyla hızlı gitmemelerini burasının bir okul önü yol olduğunu söylediğimde aldığım cevap git istediğin yere şikayet et senmi öğreteceksin bize gibi nahoş olmayan sözlerle karşılık gördüm. İlgili belediyeyede şikayet ettim aldığım cevap bizi ilgilendirmiyor İl emniyet trafik müdürlüğüne gidin gibi saçma sapan bir söylemde bulundular.Yerimde dururmuyumiçerden soruşturdum kim bunlar diye öğrendiğim bunların Ak parti teşkilatının adamları olduğu söylendi.Adamlar bir mesaide varlar bir yoklar o derecede özgüvenliler. Şimdi belediye CHP ye geçti öğrendiğim kadarı ile bu zırzoplar ilk atılacaklar listesinde hak yerini buldu. Bazen o gözlede bakmanızı tavsiye ederim teşkilatlara üyeyim deyip belediyelere dolan tonla serseri var gelende bunları temizliyor ilahi adalet yerini buluyor. Herşeyde bir hikmet vardır bunuda ben buna yoruyorum millete zulm eden belediyeler hep CHP ye geçti.Yandaşların işini gören değilde millete hizmeti gayeeden belediyeler olmadığı sürece bu böyle devam eder inşallah.
 • ihsanihsan1 ay önce
  zalim chp allah belanı versin bu insanların ahı sana yeter
 • meçulmeçul1 ay önce
  yahudi tohumları her pisliği yapar.....
 • uyan tcuyan tc1 ay önce
  chpkk mı yahudilerin yönetimindeki partiden hayır gelmez. orta doğudaki olayların baş çıbanı ısrael vede yahudistan abd yi yöneten yahudilerdir. gerek daeş -pkk -pyd-dhkpc - fatöş vesaire terör örgütleri bunların besleyip tc nin vede orta doğunun başına bela ettikleri piçleridir. kahrolsun pislik yahudiler ısrael vede sömürge piçi abd. tc içindeki hıristiyan bilhassa yahudileri çok sıkı denetleyin. chpkk parti değil tc nin içine yahudiler tarafından yerleştirilmiş yahudilerin truva atıdır.chpkk hıristiyanların kurduğu bilhassa yönetiminde yahudilerin türk isimleri altında yönettikleri partidir. atatürkçülük maskeleridir.(gerçi atatürk'de sebetay selanik yahudisidir) .chpkk bilhassa bu yahudilerin vede hıristiyanlar destekledikleri partidir. Bu gün yada 50 sene önce iş bankası atatürk hisseleri chpkk da olmasaydı bu gün yada 50 sene önce chpkk diye bir parti olmayacaktı. iş bankası ve bankanın ortaklıkları 450 küsur büyük fabrikalar chpkk nın en büyük arpalığıdır. Atatürk'e dışarıdan yahudilerden gelen emir üzerine , hazineye ait olması gerekirken atatürk hisselerini yönetmesi için chpkk ya devredilmiştir.Atatürk' yahudi olmasaydı zaten yahudilertc nin kurulmasınıda engellerlerdi.(osmanlıyı yıkaniçimizdeki ve dışımızdaki vatan haini yahudilerdir.)
 • Fr frFr fr1 ay önce
  Valla isterse babam olsun işinden ekmeğinden düşmanım edilsin babama düşman olurum bu kadar net ama bunlarin sendikası yokmu bu işin mahkeme boyutu yokmu neden hemen bu yollar tüketilmeden böyle bir oturma sonrasında açlık grevi gibi bir karar alınıyor orasi muamma araştırmak lazım diyorum.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Ağustos 2019