• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İran'dan Erbil kınaması: Buna karşı koymanın...

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Seyid Abbas Musevi, Erbil'deki terör saldırısında bir Türk diplomatın şehit edilmesiyle ilgili olarak bir kınama mesajı yayınladı.

Yeniakit Publisher
2019-07-17 21:16:00 -
İran'dan Erbil kınaması: Buna karşı koymanın...

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Seyid Abbas Musevi, Türkiye'nin Erbil Başkonsolosluğundaki bir görevlinin şehit olduğu saldırıyı kınadı.

Musevi, yaptığı yazılı açıklamada Irak'ın Erbil kentinde bir Türk diplomatın şehit olduğu saldırıyı şiddetle kınayarak, şehidin yakınlarına, Türkiye hükümeti ve halkına başsağlığı dileğinde bulundu.

Terörizmin bölge ülkeleri için büyük kayıplara yol açan "korkunç bir mesele" olduğunu belirten Musevi, "Terörizme karşı koymanın yolu; uluslararası kamuoyunun terör örgütlerine verilen siyasi, mali, askeri ve ideolojik desteği sona erdirmek için ortak mücadelesinden geçer." ifadelerini kullandı.

Irak'ın Erbil kentinde bir restorana düzenlenen silahlı saldırıda Türkiye'nin Erbil Başkonsolosluğunda görevli bir diplomat şehit olmuş, saldırıda bir Irak vatandaşının hayatını kaybettiği bildirilmişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

şenay doğan

ya uluslararası kamuoyu zaten sen kapılarına gel de ellerinde oyuncak ol diye terörü destekliyorsa perçemi allahın elinde olmayan mahluk mu var ya rab beni namerde muhtaç etme bana katından iki güzelliğin birini lutlet ve benden razı ve hoşnut ol der mücadeleni verirsin allaha emanet olun
 • Yanıtla

Uyuyup

Yemen husi teröristlerine ırakta haşti şabi terör örgütüne süriyede terörist grupların testeklicisi İran'dan nameler
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı