• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Interpol arıyor Türk polisi yakalıyor! Uyuşturucu baronlarına bir çizik daha

Yeniakit Publisher
2023-11-19 09:18:00 - 2023-11-19 09:19:08

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul'da düzenlenen ‘KARTEL-3’ operasyonuyla Interpol tarafından mavi bültenle aranan uluslararası uyuşturucu kartelinin “Batı Balkan Kanadı” yöneticilerinden Christijan Palic'in yakalandığını açıkladı.

Bakan Yerlikaya Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, İstanbul'da düzenlenen ‘KARTEL-3’ operasyonuyla, Interpol tarafından mavi bültenle aranan uluslararası uyuşturucu kartelinin ‘Batı Balkan Kanadı’ yöneticilerinden Christijan Palic'in Beşiktaş’ta yakalandığını açıkladı.

Yerlikaya paylaşımında, “Zehir taciri kartelin, Avrupa'da faaliyet gösteren kartellerle iş birliği içerisinde Güney Amerika'dan kokain temin eden yöneticilerin, Güney Amerika'daki suç seçenekleriyle raporlamaları ve suçtan elde edilen gelirin aklanmasının önemli rol oynadığı tespit edildi” ifadelerine yer verdi.

Yerlikaya’nın paylaşımının devamı şöyle:
Avrupa'da yapılan operasyonlar kapsamında Avrupa ülkeleri tarafından ‘Batı Balkan Kanadının’ karşılanması arasında yer aldığı Hırvatistan uyruklu Christijan Palic, Avrupa ülkeleri ile Brezilya tarafından çıkarılan Interpol’un mavi bülteni ile aranıyordu. Emniyet Genel Müdürlüğü koordinasyonunda, İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi, İstihbarat Şubesi, Göçmen Kaçakçılığı ile Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüklerimiz tarafından uluslararası takibe alınan Christijan Palic, ‘KARTEL-3’ operasyonuyla Beşiktaş'ta yakalandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

AKINCI

Bu Firavunlara bu Ğlkenin kapısını kimler actı onlarıda toplatın sayın Ülkemizin Yerli ve Milli helal sut emmiş evladı Ali YERLİKAYA bakanımız. Senin için DUA ordusu kurduk. Bitir Ulkemize yerleşmiş Firavunun neferleri uyuşturucu satıcılarını. Reis seninle Turk Halkıda seninle çünkü biz bulamayız senin gibi yerli ve Milli bakanı Allah yar ve yardımcın olsun.

Hesen

Soylu agam zamaninda niye yapilmadi.. halal yerli
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23