• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İnsanoğlu koronavirüs ile boğuşurken dünyaca ünlü isimden bomba paylaşım! O ayeti okudu

Amerikalı şarkıcı Jennifer Grout, dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle sosyal medya hesabından takdir toplayan bir paylaşımda bulundu. Grout, Bakara Suresi’nin 255. Ayeti olan “Âyete’l-kürsî”yi okudu. Paylaşım kısa sürede gündem oldu.

Yeniakit Publisher
2020-03-27 16:14:00 - 2020-03-27 22:27:24

Amerikalı şarkıcı Jennifer Grout, Kuran’dan okuduğu Bakara Suresi’nin 255. Ayeti olan “Âyete’l-kürsî” videosunu sosyal medyadan paylaştı.

Amerikalı şarkıcı Jennifer Grout, 2013'te Lübnan'da katıldığı “Turbs Got Talent” adlı yetenek şovu seçimlerinde okuduğu parçayla Arap dünyasında büyük beğeni toplayıp, üne kavuştu.

Birkaç yıl boyunca müziğe ara veren bayan Grout, kısa bir süre önce bu kez Kuran'dan okuduğu ‘Ayet'le geri döndü.

Amerikalı şarkıcı Jennifer Grout, Kuran'dan okuduğu Bakara Suresi'nin 255. Ayeti olan “Âyete'l-kürsî” videosunu sosyal medyadan paylaştı.

"Muhammed Sıddık El-Minshawi tarzında"

Aldığı olumlu tepkiler karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Grout, “Bu kadar popüler olacağıma dair hiçbir fikrim yoktu. Dünyanın her yerinden ‘meşhur oldun, çok güzel okuyorsun' diye mesajlar alıyorum. Hâlâ taklit aşamasındayım. Alıntıların hepsi, okuma tekniklerine çok hayran olduğum Muhammed Sıddık El-Minshawi tarzında.”

Amerikalı şarkıcı Jennifer Grout, “Kur'an'ı keşfetmek ya da dinlemek isteyen herkes için Kuran'ın erişilebilir” olduğunu göstermek istedim” dedi.

“Kur'an-ı Kerim okunuşu kendi başına bir sanattır ” diyen Jennifer Grout, Arap müzik öğretmeninin Kur'an okunuşlarını dinlemesini önerdiğini ve birçok Arap müzik ikonunun Kur'an'ı okumaya başladığını belirtti.

İslamiyeti seçti

Müzisyen bir ailenin çocuğu olarak Amerikanın Boston şehrinde dünyaya gelen Grout, Arap müziğine ilk kez 2010 yılında Kanada'daki üniversiteye devam ederken ilgi gösterdi. En çok dinlediği Arap müziği sanatçıların başında Lübnanlı müzik efsanesi Fairuz geliyordu. Arap köklerine sahip olmamasına rağmen, Grout Arapça müziğinde uzmanlaştı. Grout, Montreal çevresindeki Suriye kafelerinde sahne almaya başladı ve mezun olduktan sonra tatil için gittiği Fas'ta hayatı büyük ölçüde değişti.

Fas halkının nezaket ve misafirperverliğinden etkilenen Amerikalı sanatçı Ggout, Faslı bir adamla evlenerek Islamiyet'i seçti.

Jerrifed Grout, Facebook'ta yaptığı bir paylaşımında şöyle dedi: “Âyete'l-kürsî'yi okuduğumdan sonra merak eden herkes için, evet, ben Müslümanım; 2013'te Fas'ta İslam'ı kabul ettim. Kısa bir süre önce 5 vakit namaz kılmaya başladım. Ayrıca bu yıl Ramazan ayında oruç tutmayı planlıyorum ve Ramazan'ı dört gözle bekliyorum. Zekat pratiği yapmak için daha cömert olmaya çalışıyorum. Dini eksiklerimi tamamlamayı ve kendimi eğitmeye çalışıyorum. Kur'an'ın anlamı, İslam'ın tarihi hakkında daha fazla şey öğrenmeye çalışıyorum ... Camilerden okunan ezan iç huzurumu ve sevincimi artırdı. Şimdi kızıma da aynı duyguları yaşatmak için çalışıyorum.”

Sosyal medyada yapılan paylaşımlarda olumlu eleştiriler kadar bazı olumsuz eleştiriler de aldığını belirten bayan Grout, “Benim şarkı söylemem ve başı açık Kuran'dan ayet okumam İslam'ın ilkelerine aykırı olduğunu söyleyenler oldu. Olumlu yorumlardan daha çok olumsuz yorumlar beni etkilemedi desem yalan olur. Ama yine de eleştirelere önyargıdan uzak, saygıyla karşılıyorum.” dedi.

Bugün Grout, Berberi müzisyen eşi ve kızıyla Fas'ın Marakeş şehrinde huzurlu bir yaşam sürdürüyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

abdrhman

bakıyorum .......lar bu kızımızı tebrik ve teşvik edeceklerine hemen olumsuz yorumlar yazmaya başlamış. ben bu kızımız için maşallah diyor böyle insanların dahada çoğalarak islam dinine girmelerini niyaz ediyorum. hayırlı olsun.
 • Yanıtla

Vatanperver

Papağan dan ne farki var musluman olmadikdan sonra Allah hidayet versin
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı