• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

IMF’den ‘büyüyen uçurum’ itirafı

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, koronavirüs pandemisi nedeniyle, küresel ekonomik görünümündeki oldukça yüksek belirsizliğin sürdüğünü ve zengin ülkelerle fakir ülkeler arasında uçurumun arttığını belirtti.

Yeniakit Publisher
2021-01-18 21:48:00 -
IMF’den ‘büyüyen uçurum’ itirafı

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, yoksul ve zengin ülkeler arasındaki büyüyen uçurumun IMF'yi, gelişmekte olan ekonomilere ve yükselen pazarlara imtiyazlı finansmanı artırmaya yönlendirdiğini ve küresel ekonomideki belirsizliklerin sürdüğünü belirterek, “Gelişmede arkada kalan ülkeleri destekleyebilmek için kapasitemizi genişletmek bizim için önemini korumaya devam edecek, hatta daha da önemli olacak." dedi.

Georgieva, IMF'nin kendi para birimi olan Özel Çekme Hakları'ndan (SDR) yapılacak yeni ödemelerin, bu ülkelere sağlık kriziyle mücadeleyi desteklemek, dijital ve yeşil ekonomiye geçişleri hızlandırmak için daha fazla finansal alan sağlayacağını söyledi. IMF'nin gelişmekte olan pazarlara ve ekonomilere yönelik imtiyazlı finansmanı, mevcut SDR'ler kapsamında yaklaşık 20 milyar dolarlık bağış da dahil olmak üzere hızla artırdığını vurgulayan Georgieva, bunun önemli bir rol oynamaya devam edeceğini, ancak daha fazla adım atılması gerektiğini sözlerine ekledi.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

deniz

KÜRESELCİLERİN TEFECİSİ İMF SİZLERİN YAPISINIDA BOZACAĞIZ İSVİÇRE BANKACILIK SEKTÖRÜDE DAHİL YERLE BİR EDECEĞİZ DÜNYANIN PARA HAKİMİYETİ BİZ TÜRKLERE GEÇİNCEYE DEK MÜCADELEYE DEVAM KİRLİ SOYGUNCULAR KAN EMİCİ VAMPİRLER SİZİ DOLARIN HAKİMİYETİNİ DE KIRACAĞIZ TÜM DÜNYA KENDİ YEREL PARASINI KULLANDIĞI GÜN NE DOLAR KALIR NE EURO
 • Yanıtla

Nurettin bolat

Ulan kan emeciler insanlarin kanini emdiniz Siyonist kopekleri
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23