“İmamoğlu ve LGBT ilişkisi” hakkında çarpıcı analiz! “Küreselcilerin LGBT ajandası”

Beylikdüzü Belediyesi’nin logosunu LGBTİ renkleriyle değiştiren ve 18 günlük mazbata işgali sırasında da “LGBTİ dostu” faaliyetlerde bulunan CHP’li Ekrem İmamoğlu hakkında çarpıcı bir analiz yayınlandı.

13 Haziran 2019 Perşembe 13:35
“İmamoğlu ve LGBT ilişkisi” hakkında çarpıcı analiz! “Küreselcilerin LGBT ajandası”

 yeniakit.com.tr  Sosyal medyada yayınladığı çarpıcı analizlerle tanınan Murat Soydan, CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Ekrem İmamoğlu ile küreselcilerin LGBT planı hakkında dikkat çeken bir analiz yayınladı.

Soydan’ın paylaşımları şu şekilde:

İmamoğlu neden mazbatayı alır almaz en acil konu gibi LGBT’yi gündemine alan tasarıyı belediye meclisine sundu? Uzun süredir üzerine araştırdığım bir konuyu sizle de paylaşayım: Küreselcilerin LGBT ajandası.

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki TC vatandaşı LGBT bireyler TC vatandaşlarının tamamı ile eşit haklara sahip olmalıdır. Burada konu “hak ihlali yaşayan” LGBT bireyler değildir. Mesele, Ekrem İmamoğlu’nun bu LGBT ilgisinin nereden geldiğidir.

Ekrem İmamoğlu 2014 yılında Beylikdüzü Belediye Başkanı olur olmaz belediyenin amblemini LGBT bayrağı renkleri taşıyan bir kırlangıçla değiştirdi. "Logo değişemez mi?" denebilir ancak ilginç olan şu ki logo değişmedi, logoya imza atar gibi sadece renkleri değişti...

İmamoğlu sadece logoda değişiklik yapmakla kalmadı. Belediyede dahilinde "Toplumsal Eşitlik Birimi" adı ile bir birim kurdu. Birim Bursa Nilüfer Belediyesi'ni örnek almakta ve "okullarda LGBT eğitimini" gündem edinmekteydi.

İmamoğlu’nun ekibinin açıklamalarında övdüğü ve “örnek aldığını” söylediği Nilüfer Belediyesi’nde yaşananlar ise işin şaka gibi ama gerçek boyutunu gösteriyordu. CHP'li Başkan Mustafa Bozbey'in LGBT ajandası CHP'lileri bile çileden çıkarmıştı:

Biz İmamoğlu'na geri dönelim. İmamoğlu belediye başkanlığı sürecinde en alakasız yerlerde bile mutlaka “LGBT ajandasını” dile getirmeye “Cinsiyet Eşitliği” lafını kullanmaya başladı. Örneğin “Yaşam Vadisi” projesi.

Adaylık sürecinde de LGBT ajandasını sürdürdü. kendisi için hazırlattığı Gönüllü İletişim Ağı formunda cinsiyet kısmına “diğer” seçeneği koydu.

Tekrar belirteyim ki Ekrem İmamoğlu kadınlara ve LGBT bireylere yönelik hak ihlallerine karşı duyarlı olabilir. Elbette bunda bir problem yok. Ancak dikkat çeken şu: İmamoğlu her şeyde en önce sanki bir imza gibi bu konuyu gündeme getiriyor.

İmamoğlu'nun bu tavrı bir "hak talebinden" çok sistematik bir propagandayı andırıyor. Buna bir örnek vermek gerekirse LGBT ajandası ile paralel bir başka ajandayı, “çocuksuz yaşam” propagandasını örnek verebiliriz.

The Guardian gazetesinde çok kısa süre içerisinde çıkan 6 haber "çocuk yapmayın" temasını işliyor. Haberlerden biri “İklim değişikliği ile mücadele için daha az çocuk yapın” demekte. Burada mesele gerçekten duyarlılık değil, bir propaganda. İmamoğlu'nun LGBT gündemi de böyle.

Nilüfer Belediyesi’nde başlayıp Beylikdüzü Belediyesi’ne taşınan LGBT bayrağı imzası Ekrem İmamoğlu’nun elinde bugün İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni zorluyor. Ancak bu “imza”nın uluslararası versiyonları da mevcut.

Bunlardan biri geçtiğimiz günlerde Trump'la yaptığı tartışma ile gündeme gelen Londra Belediye Başkanı Sadıq Khan. Khan anaakım medya tarafından “Londra’nın Müslüman Belediye Başkanı” diye tanıtıldı. Müslümanlara karşı duyarlı (!), aynı zamanda da bir LGBT aktivisti.

Khan'ın Londra Belediye Başkanlığına gelmesi ile sistematik LGBT propagandası da başladı, şehrin her tarafı LGBT bayrağı ile doldu. Londra metrosundan bir billboard aşağıda.

"Müslüman Belediye Başkanı" Khan’ın dünyasında Müslümanlar ile LGBT ayrılmaz ikiliydi. İlginç görüntüler ortaya çıktı. “Onur Yürüyüşü” organizasyonlarında ezan okuyan transseksüeller bu ilginç görüntülerden sadece biri...

Bursa’da Nilüfer Belediyesi’nin yaptığı gibi Londra’nın da arasında olduğu İngiliz şehirlerinde ilkokullarda “Cinsel Kimlik” dersleri verilmeye başladı.

Bu eğitimler kısa süre sonra Müslüman halktan tepki çekmeye başladı. Tıpkı Nilüfer köylülerinin eşcinsel mahalle komütesi kotasına karşı çıkması gibi, Londralı veliler de LGBT derslerini protesto etti.

Bir Müslüman ailenin verdiği röportaj: “Çocuğum geldi bana ‘erkek olmaktan mutlu musun’ dedi. Çocuklarda cinsiyetle ilgili kafa karışıklığı yaratıyorlar. Ben çocuğumu okula İngilizce öğrensin bilim öğrensin diye gönderiyorum.

Sadıq Khan ise bir yandan “mülteciler hoşgeldi” derken bir yandan da tüm şehre kafasında tanımladığı bir “makul Müslüman” tanımını dayatıyordu. Yani Saadet Partisi’nin kanalı olan TV5’te bile LGBT konusunun gündem olması istisna değil.

Ekrem İmamoğlu gibi LGBT konusunu bir imza hâline getirmiş Sadiq Khan seçildikten sadece 1 ay sonra George Soros'u baş başa akşam yemeğine Londra'ya davet etmiş. Seçim sürecindeki fonların bir teşekkürüydü muhtemelen.

Aynı ajandanın Türkiye versiyonunu sürdüren Ekrem İmamoğlu'nun akıl hocası kim? Henüz net bilinmiyor ancak ajanda benzerlikleri İmamoğlu'nun da patronunun Soros olduğuna işaret ediyor. "Kavala'ya özgürlük" sayfası ile olan benzerliğini de belki bu açıklıyordur...

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Haziran 2019 Perşembe 13:35

YORUM YAZ

 • Abdullah MuratAbdullah Murat2 ay önce
  bir çocuk ellendiği zaman çocuk istismarı diyor yaygara kopuyor idam isteniyor Çocuklara eşcinsellik aşılanıyor en temiz yeri kalbi ve beyni kirletiliyor sus pus. Allah için öfkelenin. Gökkuşağı sembollü eşcinselliği simgeliyor ve bu çocuklara giydiriliyor
 • KalkanKalkan2 ay önce
  Binali bey nerde ya miting falan yapmiyor hic bir yerde gozukmuyor ne isteksiz ya binali bey
 • LatifLatif2 ay önce
  Yorum yapan arkadaşlar. Önce siz zamanında fethullah itinin kucağına oturduğunuz günlerin hesabını verin. Şimdi hain oldu. O itin koynundan çıkmadınız. 15 Temmuz bir anda olmadı. Siz seneler boyu maklube yerken gelişti.
 • Yozgatlı Yozgatlı 2 ay önce
  KHK veya yeni Kanun düzenlesin AKP
 • PutsavarPutsavar2 ay önce
  egremis dönmeoğlu bas-it likte sınır tanımaz.
 • Abdullah MuratAbdullah Murat2 ay önce
  Allahın hükümlerini uygulayalım İslamda din kardeşliği ve dostluğunda birleşelim ve onda sakınalım güzel gelecek işte bunlarındır. Allahın hükümleriyle hüküm vermeyenler ise zaten kafirlerdir. ve küfür sizin gördüğünüz çirkinliklerden daha büyüktür. Allahın hükümlerini istemeyn müslüman değildir. işte o zaman bu istemeyenlerin tamamının düşman ve bozguncu olduğu ortaya çıkacaktır Bozgunculuğun cezası ise Kuranda sınırdışı edilmeleri elleri kollarının çapraz kesilmesi öldürülmeleri asılmalarıdır
 • yıldız004yıldız0042 ay önce
  16 yıllık iktidarları boyunca eşcinsellere ve feministlere sınırsız haklar veren mevcut siyasileri eleştirmek yerine, bu süre içerisinde iktidar yüzü görmemiş ve elinde yasa çıkarmak için hiçbir yetkisi olmayan muhalefet partisini suçlamak çok saçma geliyor bana.
 • 6284 yasa ile aile yapımızı bitiren iktidar partisinin hiç mi suçu yok.
 • birolbirol2 ay önce
  Herkes chp'yi suçlamadan önce 2014 yılında yürülüğe giren, ve eşcinsellere bu topraklarda tarihin en büyük haklarını tanıyan istanbul sözleşmesinde kimlerin imzası var ona baksın.
 • hizipsavarhizipsavar2 ay önce
  ne kadar İBNE varsahepsini de alsınlar vatanlarına gitsinler. ama söz konusu t.c. topraklrı ise bu asla olmayacak. hiç bir zaman bu topraklarda hasatlıklı ruhlu şerfesizlerin yeri olmayacak. istanbulda ki ibnelşer alın ibeneinizide gidin lan. size oy falan yok. geçen sefer hdp yi pkk yaı fetoyu sindiren bazı nefisler sırfkin ve nefret uğruna oy vermiş olabilirler. ama işin içine ibneler girdi mi iş değişir ağa hepimizin çocuğu var. kim adına ahmet koyduğu çocuğuna sonradan aysel çağırmak ister.proje ekonuın sonu geldi. ama az daha türkiyeyi kandırıyorları son anda uçurumdan döndük
 • zalim analizcizalim analizci2 ay önce
  ARKADAŞ BELEDİYELERE BAŞKANMI SEÇİYORUZ İBNELER TOPLAR YUMOŞLAR BAŞKANIMI BU KADARDA İBNELİK OLMAZ
 • maraşlımaraşlı2 ay önce
  Yani hocam özetle bunlar ibnemi demek istiyorsunuz. Konuyu imali anlatmışsınız neyse biz anladık anlayacağımızı , bir insanda bu kadar ibnelik sevgisi varsa bu işte illaki bir ibnelik vardır.
 • SahiSahi2 ay önce
  Çakma imamoğlu yani MÜDAFAAl sana birkaç hibino adayı tavsiyesi: Sen kaftancıoğlu, bilmemneoğlu, bilmemneoğlu ....Aileni sakın iğrenç düşüncene alet etme...Çünkü çocuklar her daim masum. Sen alet etmeye yeltensen de...
 • yusuf toygunyusuf toygun2 ay önce
  söz mü? lut kavminin bu lanetli işini ab uyum yasaları çerçevesinde kim meşru ilan edip meclisten haklar çıkardıysa, onlara oy yok?
 • Çukurova fatih'i Çukurova fatih'i 2 ay önce
  Allah hepsinin belası nı versin inşallah chpve yandaş partiler dahil
 • Mustafa Durdu Mustafa Durdu2 ay önce
  Fatih Sultan Mehmet Han’ın bize emaneti güzel İstanbulumuzun belediyecilik alanında dağlar gibi sorunları var. Bu sorunları bilgi, aşk ve iman ile çözecek kadrolara ihtiyacımız var. Tüm dertler sona ermiş gibi eksoza muz tıkma, müşür patlatma hevesinde olan sapkın homoları kendine gündem yapan bir “hamamoğlu” bu aziz şehre ne verebilir? Kendini insan, Müslüman, Türk, muvahhit, kadın, erkek, İstanbullu, göçmen vs. gibi binlerce kimlik yerine k.çını kullanma şekliyle tanımlayacak kadar kafasını apış arasıyla bozmuş sapıklara yüze vererek onları şımartıp ahlaksızlıklarını yaymalarına müsaade ederek kime neye hizmet ediliyor?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Ağustos 2019