İhsan Şenocak kendisinin hedef gösterenlere seslendi: Eğitimden rahatsız olandan daha sefil yobaz var mı?

Fıkıh Doktoru İhsan Şenocak'ın kurucusu olduğu İlmi ve Fikri Araştırmalar Merkezi (İFAM) tarafından açılacak Özel Aşıkkutlu Anadolu Lisesi üzerinden kendisini hedef gösterenlere seslenen Dr. Şenocak, "Eğitimden rahatsız olandan daha sefil yobaz var mı?" dedi ve ekledi: "Kadını fuhuş albümüne çevirdikleri medyada reyting için teşhir eden, yatak odasına has sahneleri haber diye millete pazarlayan namus yobazları “kadın dostu” öyle mi?"

26 Ağustos 2019 Pazartesi 00:32
İhsan Şenocak kendisinin hedef gösterenlere seslendi: Eğitimden rahatsız olandan daha sefil yobaz var mı?

 Taha Emre Özdemir  Ankara 

Malum medya, IFAM tarafından açılacak Anadolu Lisesi üzerinden Fıkıh Doktoru İhsan Şenocak'ı hedef göstererek, tam da Türkiye'nin kadın cinayetine öfkeli olduğu süreçte onu 'kadın düşmanı' ilan etti. Bu alçak ifadelere ilişkin yeniakit.com.tr'ye konuşan Dr. Şenocak, "Biz de bu ülkenin çocuklarıyız. Bin yıldır buradayız. Sonsuza kadar da burada kalacağız." dedi.

"Bu ülkede okul açmanın prosedürü neye amirse biz de onu yaptık." ifadesini kullanan Dr. Şenocak, şunları söyledi:

"Kanunlar çerçevesinde Türkiye’nin maarif davasına mütevazi bir katkıda bulunma derdindeyiz. Osmanlıcayla tarihe, Arapçayla ruh kökümüze, İngilizceyle Batı dünyasına açılan, farklı uygarlıkları tanıyan, onları öz-posa ayrımına tabi tutan, çağın kurucu metinlerinin telifine katkıda bulunma liyakat ve ehliyetinde olan bir nesil yetiştirmek gayesiyle bu liseyi açtık. Biz, siyasette Yavuz Selim’i, sanatta Baki’yi, harbiyede Barbaros’u, mimaride Sinan’ı yetiştiren bir medeniyetin çocuklarıyız. Bize “gerici” diyenler, dünya çapında bir fikir, sanat ve siyaset adamı yetiştirdi de mi, “ilerici” oldu? Bu adamların dünya çapında mütefekkirleri, sanat adamları, mimarları mı var? Çağdaşlık dedikleri hayat, hukukuyla Roma’ya, ahlakıyla Kilise’ye, aklıyla Yunan’a dayanan Batıya kölelikten başka nedir?! Bütün ameliyeleri satıh üstü taklitten ibarettir."

"Kalemden, okuldan, liseden rahatsız olandan daha sefil bir yobaz var mıdır?!" diye soran Dr. Şenocak, sözlerine şöyle devam etti:

"Millet evlatlarının okuyacağı bir “Lise”ye, “gericilik” diye saldırmak “Kara Düşünce” değilse nedir Kara Düşünce?!  Eğer bu ses “Kara Ses” değilse hangi ses, kara sestir?! 15 asırlık İslam Tarihi'nin 12 asrında Müslümanların Osmanlı gibi Dünya Devletleri kurup Cihana yön vermesini yok sayıp, tarihi, geçen yüzyılın başından başlatan ve Müslümanlara alaycı bir dille “Bilime katkınız ne oldu?” diye sorarak sömürgeci Batı’nın Zangoçluğunu yapanların maarif diye bir davası olsaydı bu liseyi alkışlamaları gerekirdi lakin taşlıyorlar. Çünkü bunların derdi İslam’ladır. İslam’la derdi olanların derdi hiç bitmedi, bitmeyecek. 

Bu memlekette eğer hürriyet varsa, Lioansların, Rotarylerin okul açtığı bir zeminde bir vakıf olarak biz niçin saldırıya uğruyoruz? Müslümanlar bu ülkenin paryası mıdır?!

İlhamını Dünya çapında ilim, fikir ve sanat adamları yetiştiren İslamiyet'ten alan bir Ümmetin, kadın sömürüsüne, küresel eşkiyalık düzenine son vereceğini, mühendisine atom bombası yapmayı, siyasetçisine de onu kullanmayı emreden Batı uygarlığıyla hesaplaşacağını bilen İlim düşmanları, muhteşem İslam Medeniyeti adına, onda bir nokta olmaya talip İFAM’a onun açtığı liseye saldırıyorlar. Niçin? Müslümanların yeniden Dünya çapında ilmi adamları yetiştirecek olmalarından rahatsızlar?"

'Namus yobazları mı kadın dostu?'

"Ruhunu Büyük İslam Medeniyeti ve Osmanlı İslam Devletinden emziren Müminlere  “gerici” diyenler, “ilerici” olma vasfını yüz sene önce İtalya’dan getirdikleri “şapka”yı büyük bir soygunla bir memurun üç aylık maaşına mukabil bir ücretle millete satarak mı kazandı? Bizi gerici(!), onları ilerici(!) yapan hangi kriterdir?  Mümin babalara Allah Azze ve Celle’nin tesettür ayetlerini tefsir eden, kadına “anne”,”, “bacı”, “evlat” diyen, Cennet’i anne olan kadının ayağı altında arayan biz gerici, Hürriyet kadın yazarının “Yatak Odası” başlıklı yazısında ifade ettiği gibi çağdaşlık adına tarihin en sefil kadın istismarına imza atan, kadını fuhuş albümüne çevirdikleri medyada reyting için teşhir eden, yatak odasına has sahneleri haber diye millete pazarlayan namus yobazları “kadın dostu” öyle mi?

Bir Lise’nin açılmasından, millet çocuklarının orada okumasından rahatsız olanlar “ilerici” değil, ileri derecede örümcek kafalıdır.

Sözü Büyük Doğu Mimarı Üstad Necip Fazıl’a bırakalım;

Zamanı kokutanlar mürteci diyor bana; 

Yükseldik sanıyorlar, alçaldıkça tabana.

Zaman, korkunç daire; ilk ve son nokta nerede? 

Bazı geriden gelen, yüz bin devir ilerde!"

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 26 Ağustos 2019 Pazartesi 00:32

YORUM YAZ

 • fatma güneşfatma güneş20 gün önce
  kadını cinsel obje olarak kullanan toplum medeni .... kadını inci tanesi kadar degerli kılan dinimiz yobaz öylemiben size yürekden ne diyorum Rabbim böyle düşünenleri ıslah etsin ıslah olmayacaklarsa da kahhar ismiile kahretsin inşaallah
 • nadim hatipoğulları nadim hatipoğulları 20 gün önce
  SAYIN HOCAM GEÇMİŞTE BU MİLLET BAZENSİNEMAYA GİDERDİK FİLİMDE ÜÇ DÖRT KİŞİ BİR HANIM ARTİSTE SALDIRIR NAMUSUNU KİRLETMEYE ÇALIŞIKEN BAŞ ROL OYUNCU BUNU KURTARIR SONRADA ARASINDA YAKINLIK DOĞAR KENDİ RIZASI İLE İLİŞKİYE GİREDİ ADI KUTARMIŞ OLURDUŞU AN40-VE DAHA ÜSTÜ YAŞLAR 50 60 65 HATTA 70 Lİ YAŞLARDA OLANLARIN ÇOĞU BU FİLİMLERİ SYRETTİRİLEREK VE YA TV DİZİLERİ SEYRETTİRİLEREK BÜYÜDÜ KİMSE İNKAR ETMESİN ADAM CAMİYE GELİYOR CEBİNDE REZİL AÇIK SAÇIK GAZETE VARDI BUNLARLA BÜYÜTÜLEN NASİLDEN BUNDAN BAŞKASI OLMAZDI AMA ŞİMDİ ÇOK ŞÜKÜR AZDA OLSA YENİ NESİLDE ÇOK GÜZEL DÜZELMELER VAR ASIL YOBAZ OLANLAR BU GÜZELİM ALLAHCC EMİR VE YASAKLARINI ANLAMAYAN VE İSLAMI YAŞAMAYAN OKUMUŞ CAHİLLERDİR İSLAMDA ALLAHCC EMİR VE YASAKLARINDA PEYGAMBERİN YAŞANTISINDA EN UFAK BİR İNSANLIĞIN VE İNSANIN MANEVİ MADDİ ZARARINA BİR EMİR YOKTUR VAR DİYEN KÜFRE DÜŞER BİZİM EN BÜYÜK EKSİĞİMİZ MANEVİ VE MADDİ İLİMLERİ BİLMİYOR OLMAMIZ VE OKUMA ALIŞKANLIĞIMIZDIR ALLAHCC YAR VE YARDIMCINIZ VE YARDIMCIMIZ OLSUN.AMİN.
 • MİSAFİRMİSAFİR20 gün önce
  adam gibi adamsın it ürür kervan yürür boşver avrupanın köpekleri havlasın biz işimize bakalım
 • Yıldız altinok Yıldız altinok 20 gün önce
  Unutmayın ki kadına önem veren ve onu yüce kılan solcu Parti'nin lideri Kemal Atatürk dü ama şimdi9 yaşındaki kız çocuğu bademliktir çocuğun rızasıyla olan tecavüz değildir diyen hangi zihniyet sizler iyi biliyorsunuz isterseniz onları hatırlayın derim yoksa hatirlatirlar
 • hasan tevkehasan tevke21 gün önce
  rabbim yar ve yardımcınız olsun.niyet hayr akibetiniz hayr olsun.
 • ihsanihsan21 gün önce
  allah razı olsun hocam konuş bu sefillerin dersini ver.
 • Kamil HOŞOĞLUKamil HOŞOĞLU21 gün önce
  Kabirden bir el çıktı, falan şeyi-yeri işaret etti, kalp gözü keşfe açık zatlardan birisi onu gördü, şöyle olacak, böyle olacak diye algı operasyonu yaparak milleti kandırmaya çalışankişiler varsa onlarsefil ve yobazdırlar.
 • İSKENDER 1AİSKENDER 1A21 gün önce
  ihsan şenocak hocamıza saygı ve sevgilerimi iletiyor bu yiğit ilmi ve aydınlatıcı yazısından dolayıda çoook teşekkür ediyorum, dinimiz böyle fedâkar Âlimler sayesinde bu güne kadar devam etti şurada hesab gününe bir asır kaldı malum,MUHAMMED ÜMMEDİ olarak görevimizi yüz akımızla tamamlıyoruz ELHAMDÜLİLLÂH,durmak yok yola daha hızlı devam ! saygı ve dua ile.
 • Özkan .Özkan .21 gün önce
  Sevgili ihsan hocaya selam eder,bütün gayretinin İnşaAllahbaşarıyla sonuçlanır? Gerçek bir ilim ehlidir,samimiyetin şüphe duymam. Kafatasçı kendini bilmez garabet ehli bu güne kadar neyi anlamışki...habire bilimden dem vururlar ama bilim bunlara yabancıdır. Gerçekten sadece laf ebeliĝi ederek ,millete hakaret iftira,etmek bahanesinden öte hiç kıymeti harbiyeleri yok bu güruhun. Şerlerinden ALLAH CC. sıĝınır...akılsız olmalarına bolca gülerim....vesselam
 • İhsan İhsan 21 gün önce
  Kadın anne lik yaparken güzel evladına öğretmenlik yaparken güzel. Anneanne in veya babaanne in yetiştirdiği dedelerin şımarttığı coçuk babasına ve annesinle yabancılaşıyor. Kadını sokağa cağıran nın hiçmi sucu yok. Yıl 1988 Refah partisi kadını sokağa cağırdı oy için ev ev dolaşın oy toplayın. O gün bu gün kadın eve girmiyor, girmeyenler vardı o cağrı cok büyük yankı buldu çünkü İslam adına sokağa inildi. AVM ler de örtülü kadınlarla kapanıyor sabah acılıyor. Rasulullah sav kadının mabedi evinin en ücra köşesi dir dedi diyorsunuz da, kadını mabedi den koparıyorsunuz. Sokağa cıkan çocuk eve girmesi zordur aynı çocuk gibi kadında eve sokamazsın alıştır ma girmez. hergün çıkmazsa huzursuzluk yapar. Çünkü kadın için sokak !!!!
 • KERİMKERİM21 gün önce
  Ülkenin büyük çoğunluğu neredeyse tamamı ben müslümanım derken sizin insanları inananlar ve diğerleri diye ikiye ayırmanız ...
 • emekemek21 gün önce
  sadece kadınmı teşhir edilmektesadece arzu etme tahrik olma beğenme erkekte var olan bir duygumu tv lerde reklamlarda kaslı yakışıklı erkeklerin reklam edilmesi kadınlar üzerinde böyle bir duygu his yaratmadığını düşünen zihniyet kadınında senin duyduğun hissettiğin her olguyla birlikte yaratılmış olduğunumu inkar içindesin
 • GerçekGerçek21 gün önce
  İslâm dini insanlar için en uygun dindir . İslâm a göre yaşamak huzur verir. Kimki dinimize önyargılı yobazca saldırırsa Allah ona hidayet versin. Eğer ki inat eder dinimize inanmaz ise Allah layigini versin. Amin.
 • HERŞEYE RAĞMEN,HERŞEYE RAĞMEN,21 gün önce
  Herşeye rağmen Sayın ŞENOCAK gibi altın adamlar yetiştiriyoruz.Allah'a şükürler olsun...
 • YakupYakup21 gün önce
  Allah'ına kurban.
 • FATİHFATİH21 gün önce
  “Alnı secdeden kalkmayanların” açtığı okulların son marifetlerini gördük: Işık okulları, Fem liseleri. Bunlardan hiç ders almamışsınız. Yabancı okullar bugüne kadar darbeye adam mı yetiştirdiler de örnek gösteriliyor. O okullardan yetişenler ülkenin yüzünü ağartan bilim adamları sanatçılar siyasetçiler. Ötekilerden ne yetişti? Darbeye destek olan vatan hainleri. Şu Feto belasının çıkış nedenlerini ve sizin vebalinizi anlamadınız bir türlü.
 • YILMAZYILMAZ21 gün önce
  SOROS'un köpekleri size söylüyorum.Dinimzin dipdiri ayakta olduğu gibi tüm değerlerimiz dipdiri ayakta sonsuza kadar yaşayacaktır.
 • İSLAM düşmanı "Yerli Tasmalılar" a !...İSLAM düşmanı "Yerli Tasmalılar" a !...21 gün önce
  Ne İSLAM'ı ne dene de buna bağlı diğer değerlerimizi yok edebileceksiniz."YENİ BİR DÜNYANIZ" da boğulup kalacaksınız.Başınız hep kumda kalacak...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

15 Eylül 2019