• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İhanette yarışıyorlar! Kushner’dan Suudi Arabistan açıklaması

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump'ın Başdanışmanı ve damadı Jared Kushner, Suudi Arabistan'ın, tüm ülkelerden İsrail'e yapılacak uçuşlar için hava sahasının kullanılmasına izin vereceğini duyurdu.

Yeniakit Publisher
2020-09-10 02:21:00 -
İhanette yarışıyorlar! Kushner’dan Suudi Arabistan açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump'ın Başdanışmanı ve damadı Jared Kushner, telefon üzerinden düzenlediği basın toplantısında, bölgedeki son gelişmeleri anlattı.

Suudi Arabistan'ın Tel Aviv ve Abu Dabi uçuşları için hava sahasını mevcut durumda zaten açtığını belirten Kushner, Suudi Arabistan’ın zaten Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve İsrail arasındaki uçuşlara izin verdiğini hava sahasını kullanmak isteyen diğer ülkelere de izin vereceğini belirten Kushner, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz'e ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman'a teşekkür etti.

Söz konusu izin ile Suudi Arabistan'ın bölgedeki barışa katkı sağlamak istediğini, Filistinlilerin adil bir anlaşma üzerinde çalışıp, hayat şartlarını iyileştirdiklerini görmek istediklerini açıkladı.

Filistin yönetimini suçladı

Filistin sorununa yönelik çözüm önerilerinin masada olduğunu vurgulayan Kushner, biz onların peşinden koşacak değiliz diyerek, Arap ülkelerinin Filistin yönetiminin takındığı tavırdan usandığını açıkladı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Nihal

Hac ve umre ile defalarca defalarca gidelimki bu sudileri birazda biz finansör olalım onları kalkındırmak için hatta daha fazlasını yapalım bana tuhaf geliyor gidilmese daha iyi onlar gavurdanda gavur millet dişinden tırnağından biriktiriyor Suudi selman kabenin üzerinde çiğnerek geziniyor gerçekten mantıklı gelmiyor

demedim mi????

Kushner ile Selman arasında sanki çok ince bir detay var gibi dostlar. Aklınızdan bile geçmeyecek bir pis bir detay. Ama bunu buradan arz etmeye aile terbiyem müsade etmiyor. Hiç bir şey bildiğiniz gibi değil. Allah'ın merhameten verdiği mühleti kendi kendilerine paronoyak bir şekilde birbirine zafer gibi sunan zavallıların şerrinden Allah'a (cc) sığınalım.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23