• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İcra memurları görevini yaptı(!): Yaşlı kadın engelli kızıyla sokağa atıldı

Yeniakit Publisher
2023-11-20 17:32:00 -
İcra memurları görevini yaptı(!): Yaşlı kadın engelli kızıyla sokağa atıldı

Yaklaşık 4 yıldır zihinsel engelli kızı Zeynep Başkonak (53) ile birlikte yaşayan 73 yaşındaki Jale Berk, öğle saatlerine doğru icra memurlarınca evden çıkarıldı.

Antalya’da zihinsel engelli kızıyla birlikte yaşayan kiracı 73 yaşındaki Jale Berk, ev sahibi tarafından icra memurları aracılığıyla oturduğu daireden eşyalarıyla birlikte tahliye edildi. Yaşlı kadın gözyaşlarına boğulurken, 53 yaşındaki kızı da sokakta yola oturup uzun süre dizlerini döverek ağladı.
Olay, Kepez ilçesi Ünsal Mahallesi 5105 Sokak üzerindeki 3 katlı bir apartmanın zemin katında yaşandı. Edinilen bilgiye göre, yaklaşık 4 yıldır zihinsel engelli kızı Zeynep Başkonak (53) ile birlikte yaşayan 73 yaşındaki Jale Berk, öğle saatlerine doğru kapısında icra memurlarını görünce neye uğradığını şaşırdı. Kızının engelli maaşı ve yaşlılık maaşıyla geçinen yaşlı kadın, ev sahibi tarafından icra memurları aracılığıyla evden çıkartılmak istendi, ancak tahliye kararının kendisine daha önce iletilmediğini öne sürerek eşyalarını çıkartmak istemedi. Ekiplerin ikna etmesi sonucu yaşlı kadın ve kızı evden tahliye edildi.

"1 aydır ev arıyorum, bulsam çıkacaktım"
Evinin önünde oturup gözyaşlarına boğulan yaşlı kadın, “Ev sahibine beni şikayet etmişler, kedi, köpek besliyor diye. 73 yaşındayım ben nereye gideyim, nereden ev bulayım? Ben sadece engelli kızımla kalıyorum. Komşum elektriğimi suyumu ödüyor, pazara yardım ediyordu. Fazla maaşımız da yok. Bin 300 lira kira ödüyordum. Kirasını da günü gününe ödedim. Ev yok ki. Nereye gideyim? 1 aydır ev arıyordum ama bulamadım. Bulsam çıkacaktım” dedi.
Berk, kendisine evden çıkması yönünde hiçbir ihbar kağıdı gelmediğini de öne sürdü.
Yaşlı kızın engelli kızı Zeynep Başkonak ise, bir yandan evdeki eşyaları çıkarırken bir yandan da ağladı. Yola oturan Başkonak, uzun süre bağırıp elleriyle dizlerini dövdü.
Öte yandan yaşlı kadın ve kızının eşyaları kullanılmayan bir depoya kaldırılırken, geçici olarak oğlunda kalacağı öğrenildi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Leyl....

Ülkemizde en Büyük sorun cehalet maalesef! Insanlar evleriden atiliyor kentsel dönü$üm adi altindaki olayi bir analiz etsek neler buluruz.. Bir de siz de hic izan yok mu? Ya$li bir hanim.. Mü$gül durumda.. Kanunlar vardir, ama bir de yazili olmayan Kanunlar vardir ki Buna Etik denir..

Süleyman Fethi

Birde seneti icra olanları düşünün her şeye haciz kararı, bankaya, mala, mulke yürümeye oturmaya kalkmaya, ve esnaf bitiyor birde sicili bozuk diye devlet tokat atiyor ne kredi ne iş acabiliyorsun. Bu anayasa degişmeli anayasada devlet milletini korumali. Eskiden cıkan Allahdan korkmadan kul hakkı düşünmeden mason avukatlar kendilerine kolaylık olsun diye cikardıkları kanunlar. Bu ev sahibini maliye incelemeye almalı hemen illa şikayetle olacaksa bu işler birakın i zaman chp hdp gelsin iktidara siz gidin. Maliye hep uykuda matrah artirimı affiyla fahişcı fırsatcının yaninda nerde maliye neye medyaya düşmüş bu ev sahibinin kira gelirini incelemiyor
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23