• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İçişleri Bakanlığından Özel Güvenlik Eğitim Kurumları talimatı

Türkiye’de faaliyet gösteren Özel Güvenlik Eğitim Kurumları’nın denetimleri İçişleri Bakanlığı ve valiliklerce denetlenmeye devam ediyor.

Yeniakit Publisher
2022-08-05 15:18:00 -
İçişleri Bakanlığından Özel Güvenlik Eğitim Kurumları talimatı

YENİ AKİT  ANKARA

İçişleri Bakanlığı ve valilikler Özel Güvenlik Eğitim Kurumlarını denetlemeye devam ediyor. Bu kapsamda il emniyet müdürlüklerine uyarı yazısı gönderildi.
Emniyet Genel Müdürlüğü, Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı İl emniyet Müdürlüklerine gönderdiği yazı ile Özel Güvenlik Eğitim Kurumlarının denetlenmesini istedi. Özellikle, uygulamalı eğitim alanını faaliyet gösterdiği il dışında farklı bir ilden temin eden eğitim kurumlarının denetlenmesinin istendiği yazıda şu ifadelere yer verildi: “Ülkemiz genelinde faaliyet gösteren özel güvenlik eğitim kurumları denetimleri, 5188 Sayılı Kanun ve ilgili mevzuatları çerçevesinde, İçişleri Bakanlığı ve Valiliklerimiz tarafından devam etmektedir. Bu kapsamda, özel güvenlik eğitim kurumlarının temel veya yenileme eğitimleri vermek üzere ÖGNET üzerinden yapmış oldukları bildirimler sonrasında denetimlerin etkinliği ile farkındalığının arttırılması amacıyla; Denetimlerde gerekli hassasiyetin gösterilerek, uygulamalı eğitimler başta olmak üzere, özellikle mesai saatleri dışında (06.00-08.30 ve 17.30-00.00) yapılacağı bildirilen derslerin yerinde görülerek denetlenmesi ve bu süretle ders saati planlamalarında oluşabilecek usulsüzlüklerin önüne geçilmesi.

Uygulamalı eğitim alanını faaliyet gösterdiği il dışında farklı bir ilden temin eden eğitim kurumları için, alanın temin edildiği il ile gerekli yazışmalar yapılarak yerinde denetiminin sağlanması, hususlarında daha dikkatli ve duyarlı olunması amacıyla 03.08.2022 tarihinde 81 İl Emniyet Müdürlüklerimize emir yazı gönderilmiştir.”

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Çok teşekkür

Yani nasıl etkili ve yetkililer denetliyor özel güvenlikleri ve ehliyet kurslarını değmeyin valla ipini koparan güvenlikçi, ya da ehliyet alıyor, ne zaman gerçek anlamda iş yapcaz ?trajikomik,Türkiye de her şey yönetmelik ve genelge de kalıyor uygulayan tek kurum yok bu da kimsenin umurunda diil alan satan memnun!
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23