• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İBB'den 30 bin TL cukkalayan gazeteciler kim Ekrem?

Melih Altınok, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, denetimler sırasında İBB'den 15 ila 30 bin TL arasında maaş alan gazeteciler olduğu yönündeki sözlerini köşesine taşıyarak "Kim bu gazeteciler?" diye sordu. "Olağan şüphelilere" dair basında şimdiden bazı isimlerin zikredilmeye başlandığını ifade eden Altınok, "Önümüzdeki günlerde sanırım bu isimleri bakanın ağzından duyacağız" dedi.

Yeniakit Publisher
2022-01-14 16:39:00 - 2022-01-15 13:16:45
İBB'den 30 bin TL cukkalayan gazeteciler kim Ekrem?

 

Melih Altınok, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, denetimler sırasında İBB'den 15 ila 30 bin TL arasında maaş alan gazeteciler olduğu yönündeki sözlerini köşesine taşıyarak "Kim bu gazeteciler?" diye sordu. "Olağan şüphelilere" dair basında şimdiden bazı isimlerin zikredilmeye başlandığını ifade eden Altınok, "Önümüzdeki günlerde sanırım bu isimleri bakanın ağzından duyacağız" dedi. İşte Sabah gazetesindeki o yazının ilgili bölümü:

"İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile A Haber'de yayınlanan Sebep Sonuç'ta yaptığım üç saatlik röportajdan pek çok manşet çıktı. Ama kuşkusuz üzerinde en çok konuşulan şu üç konu oldu:

1. Soylu'nun denetimler sırasında İBB'den 15 ila 30 bin TL arasında maaş alan gazeteciler olduğunu söylemesi.

Bakan ısrarıma rağmen, soruşturma devam ettiği için daha fazla ayrıntı vermedi. Ancak "olağan şüphelilere" dair basında şimdiden bazı isimler zikredilmeye başlandı. Önümüzdeki günlerde sanırım bu isimleri bakanın ağzından duyacağız.

2. Kılıçdaroğlu, İBB'deki denetimde AK Partili belediye dönemine ait 34 yolsuzluk dosyasına el konulduğunu ve bu delillerin yok edildiğini iddia etmişti. Bakana bunu da sordum.

Ancak itiraf edeyim, sözü edilen dosyaları çıkarıp göstermesini beklemiyordum. Öyle ya Kemal Bey "Tam 34 dosya" diyordu... Bakanın bunları yanında taşımak için el arabasına falan ihtiyacı olmalıydı değil mi?

Ne var ki Soylu bir klasöre sığan kâğıtları tek tek anlatınca, tüm Türkiye öğrendi ki...

Meğer Kılıçdaroğlu'nun dosyalarından her biri, tek sayfa A4 kâğıdı üzerine yazılmış, "delille desteklenmeyen" iddialardan oluşuyormuş. Ayrıca Kılıçdaroğlu'nun söylediğinin aksine, bu belgeler de hâlâ ellerindeymiş.

3. Şüphesiz, bakanın en çok dikkat çeken sözleri de "Kılıçdaroğlu'nun dinlendikleri yönündeki iddialarına ne diyorsunuz?" şeklindeki soruma verdiği yanıttı.

"Konuşmaları kaydetseydik Pensilvanya ile konuşmasını duyardık" diyen Soylu, Kılıçdaroğlu'nun bir diş muayenehanesinde Pensilvanya ile görüştüğünü ve 15 Temmuz darbe girişiminde FETÖ'nün kullandığı "yurtta sulh" sloganına dair uzun uzun konuştuklarını anlattı.

Kemal Bey, "dişçi fobiniz" varsa bir şey diyemem ama bari hiç olmazsa şu İBB'nin maaşa bağladığı bağımsız gazetecilerle ilgili iddiaları bir açıklığa kavuşturun.

Yoksa Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İBB'de ne olup bittiğine dair sizin de fazla bilginiz yok mu?"

 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Eko eko

Dilimde alıştı artık.eko eko

Metin

Ben süyleyeyim kim chp gibi bir partiyi ekranlarda savunuyorsa onlar parayı alanlardır,diğer chp belediyelerde aynısını yapıyor,takıp edilirse ortaya çıkar Ak parti çalışanlara öğrencilere vermekte cimrilik yaparsa chp gibi pir din düşmanı parti istanbulu aldığı gibi bütün turkiyeyi cumhurbaşkanlığınıza alir
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23