• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Hulusi Akar resti çekti! O ülkeyi yalnız bırakmayız

TRT World Forumu'nda konuşan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Türkiye, KKTC'nin garantör ülkesi olarak Kıbrıs'ın haklarını koruyacaktır. Bu ülke dışarıda bırakılamaz." dedi.

Yeniakit Publisher
2019-10-21 14:33:00 -
Hulusi Akar resti çekti! O ülkeyi yalnız bırakmayız

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, TRT World Forum'da konuşuyor. Akar, "Müttefiklerimiz PKK ile eşdeğer olan YPG'yi destekledi. YPG bazı müttefiklerimizden silah alıyor. Bu silahlar bize doğrultuluyor" dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İstanbul'da düzenlenen TRT World Forum'da konuştu,

Akar'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

NATO ile bir araya gelerek tehditlere karşı savaşmada ortak bir çerçevede hareket etmemiz gerekiyor.

"Bu ülke dışarıda bırakılamaz"

Türkiye, KKTC'nin garantör ülkesi olarak Kıbrıs'ın haklarını koruyacaktır. Bu ülke Doğu Akdeniz'de dışarıda bırakılamaz.

Türkiye uzun zamandır terörizmden muzdarip oldu. PKK terörist bir grup olarak tanınmıştır çoğunluk tarafından. Ancak müttefiklerimiz arasında bazı ikilemler olduğunu görüyoruz YPG konusunda. Müttefiklerimiz PKK ile eşdeğer olan YPG'yi destekledi. YPG bazı müttefiklerimizden silah alıyor. Bu silahlar bize doğrultuluyor.

Barış Pınarı Harekatı'nda amacımız terör tehdidini ortadan kaldırmaktır. 2 milyon yerlerinden edilmiş Suriyeliler, gönüllü olarak kendi anayurtlarına dönebilsinler. Siyasi birliği korumaya çalıştık en başından beri. PKK ve YPG Kürt ve Suriyeli kardeşlerimizi temsil edemez. Son günlerde gördük ki, 9 aylık bir bebek trajedik bir şekildi öldürüldü.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Muhsin

Helal sana Hulusi paşa
 • Yanıtla

Selim

Müttefikimiz dediniz amerika 30 bin tır senin düşmanına silah verdini bildiniz halde nasıl güvenip onunla birlikte oluyorsunuz pkk yı bitirmeyi umut ediyorsun sayın bakan.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23