• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Hukukçular Derneği'nden şaşırtan Bilim ve Sanat Vakfı açıklaması

Bilim ve Sanat Vakfı'na kayyım atanmasıyla ilgili olarak Hukukçular Derneği'nden şaşırtan bir açıklama geldi.

2020-01-22 23:22:00 -
Hukukçular Derneği'nden şaşırtan Bilim ve Sanat Vakfı açıklaması

Bilim ve Sanat Vakfı yönetiminin Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne devredilmesiyle ilgili olarak Hukukçular Derneği tarafından açıklama yapıldı.

Muhafazakar hukukçuların yönetimde olduğu Hukukçular Derneği şaşırttı. Halkbank'tan faizli kredi çekip, üniversite işletmeye kalkışan bir vakfın yanlışlarını dile getirmeksizin yapılan açıklamada, Bilim ve Sanat Vakfı'na kayyım atanması eleştirildi.

Tüm dindar insanların küçük küçük hataları sebebi ile hedef tahtasına konulup, siyasi iktidardan devirmek için fırsat kollanılan bir dönemde, kurucusu olduğu vakfa trilyonluk arsayı hibe eden ve sonrasında da kendisini başbakanlık makamına kadar getiren partiye rakip parti kuran bir siyasetçinin küçük hesaplarına alet olacak şekilde açıklama yapılması, Hukukçular Derneği üyeleri tarafından da eleştiri bombardımanına tutuldu.

Üyeler, "Kültürümüzde hangi vakıf, bankalardan faizli kredi alıp, hangi hizmeti gerçekleştirmeye çalışmış? Kaç tane örnek gösterebilirsiniz. Vakfın kurucularının parası varsa, buyursun üniversiteyi işletsinler. Paraları yok ise, devlet kasasından hayır işi yapıyor gibi görüntü vermesinler" dediler.

Hukuçular Derneği'nin tepki çeken açıklaması

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

akitokuru

kim insana, insanımıza, geleceğimize olumlu katkıda bulunmuşsa minnettarım. Ancak VAKIF nedir, "ŞAHSİ MALVARLIĞININ" BİR HİZMETE TAHSİS EDİLMESİDİR!? TDK "bir hizmetin gelecekte de yapılması, sürüp gitmesi için, belirli koşullarla ve resmi bir işlemle bırakılan gelir, para ya da mülk.bu nitelikte olan (para, gelir ya da mülk)." .....bu hayra önayak olan insanların hayatı boyunca hiç mi geliri olmadı bir hizmet uğruna vakfedebilecek? sadece devletten mi PARA-MAL beklendi? Bu vakıf mantığıyla uyumlu mu, samimi mi?
 • Yanıtla

Musettin

Faiz li parayla yapılan üniversite yi eleştiren e kadar spor totonun yaptığı İlahiyat fakültesi ne bakın iki yüzlü şeytanlar kim doğruyu söylese hemen skandal dersiniz Allah sizi bildiği gibi yapsın
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı