Homo sevici Mahmut Tanal, sapkınlara 'Onursuzlar' diyen AK Partili Kavuncu'ya ceza istedi

TBMM Genel Kurulu'nda söz alan AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, LGBTİ'lilerin sözde 'Onur Yürüyüşü'ne ilişkin konuşmasında, "Bazı kişi ve kurumlarca teşvik edilen bu onursuzluğu şiddetle kınıyoruz." dedi. Kavuncu'nun ardından kürsüye çıkan CHP'li Mahmut Tanal, "Sayın Kavuncu'nun sözleri anayasaya aykırı. Cezalandırılması gerekir." ifadelerini kullandı.

08 Temmuz 2019 Pazartesi 21:57
Homo sevici Mahmut Tanal, sapkınlara 'Onursuzlar' diyen AK Partili Kavuncu'ya ceza istedi

 Taha Emre Özdemir  Ankara 

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, TBMM kürsüsündeki konuşmasında aile yapısının önemine vurgu yaparak, LGBTİ'lilerin sözde Onur Yürüyüşü'ne yönelik şu ifadeleri kullandı:

'Teşvik edilen onursuzluğu kınıyoruz'

"Tarih boyunca kadına ana olmaktan, erkeği baba olmaktan uzaklaştırmak fıtrata, yaradılışa aykırı bir sapkınlık olarak kabul edilmiş, bütün inançlar tarafından hem reddedilmiş hem de lanetlenmiştir. Aileyi tahrip etmek için bütün insani ve ahlaki değerleri hiçe sayarak 'cinsiyet eşitliği', 'özgürlük', 'onur' gibi süslü kavramlarla servis edilen bazı kişi ve kurumlarca da desteklenen, teşvik edilen bu onursuzluğu şiddetle kınıyoruz."

CHP'li Tanal: Kavuncu cezalandırılmalı

AK Partili Kavuncu'nun ifadeleri sonrasında söz alan CHP'li Mahmut Tanal, "Bu sözler Anayasaya aykırı. Kavuncu’ya meclisten geçici çıkarma cezası verilmesi gerekir." diyerek talepte bulundu.

AK Partili Kavuncu, Tanal'dan sonra tekrar söz alarak, şunları söyledi:

'Sözlerimi tekrar ediyorum'

"Arkadaşımız az önce benim için; 'ifadelerim dolayısıyla Anayasa'ya aykırı hareket ettiğimden dolayı' dışarı çıkarmalıyız diyerek teklif veya tehditte bulundu. Okuduğumu tekrar ediyorum: 'Cinsiyet eşitliği, özgürlük, onur' gibi süslü kavramlarla servis edilen ve bazı kişi ve kurumlarca da desteklenen bu onursuzluğu şiddetle kınıyorum. 'Onur yürüyüşü' demekle bunların yaptığı 'onur yürüyüşü' mü olmuş oluyor?"

Tanal: Cuma Hutbesi'nde ne okunduğunu duymadım!

Yeniakit.com.tr'nin telefonla ulaştığı CHP'li Tanal bu konuya ilişkin açıklamasının meclis kayıtlarında olduğunu ifade ederek ekleme yapmayacağını söyledi. Tanal'a Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından okutulan Cuma Hutbesi'nde LGBTİ'lilere yönelik kullanılan ifadeleri sorduğumuzda ise; "Neler söylendiğini duymadım." diyerek cevap verdi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 08 Temmuz 2019 Pazartesi 21:57

YORUM YAZ

 • delicidelici2 ay önce
  geçmişten beri ne kadar topların yürüyüşü varsa önde bayrak sallayarak giden bu tanaldır
 • alparslanalparslan2 ay önce
  bu chp' li laik ve kemalist köktendinsizlerkadar munafık ve kahpe düşünceye sahip bir güruh bulamazsınız. hırsızlık, arsızlık, yalan, dolandırıcılık, dinsizlik, türkiye cumhuriyeti devletine ve milletine karşı olan kini ve nefreti ve hepsi bir arada olunca böyle bir pislik zihniyetin bu devketle ve milletle barışık yaşaması düşünülemez. sapıklıkta ve sapkınlıkta lut kavminin torunları olduklarını açıkça onaylıyorlar ve pislikte zirveye doğrü ilerliyorlar. ALLAH bu put' çu ve fuhuş güruhunun cezasını versin ve bunların şerrinden tüm müsmlümanları ve insanlığı korusun.
 • yediemirleryediemirler2 ay önce
  Acaba diyorum.bu tanal damı....?....onurlu! i.nelerden..hani olabilirde.konuşmaları çok yatkın.
 • AdanalıAdanalı2 ay önce
  Bu Tanal da bir suç yok o vazifesini yapıyor ya bunu buraya getiren seçmene ne demeli asıl sorun bu.
 • ZiyaZiya2 ay önce
  Sen anlayamazsın vekil cumaya gitseydin anlardın aile onurunu yıkamazlar yiktirmayiz
 • NurNur2 ay önce
  İ.neler için millet vekili meclisten atılsın mış tanal denilen adama bakın meclisi getirdikleri noktaya bakın vay canına o meclisten bu ne olduğu belli olmayan yaratıkları savunan tanal denilen adam atılmalı orası ibne meclisi değil lütfen daha fazla çukurlaşmadan bu adama her kes haddini bildirsin ytti artık bu chplilerin hadsizliğinden bıktık midemiz bulandı chp meclisi de bozdutanal !!! Tanal adamsan istifa et!!!
 • Mehmet GökdemirMehmet Gökdemir2 ay önce
  İşte chp BU
 • kmlkml2 ay önce
  fetoşu da destekliyordu ...herşeyi beklerim
 • lemi_44lemi_442 ay önce
  Kardeşim; hükümetin çıkardığı ve homoların en büyük cesaret kaynağı ve gücü olan İstanbul sözleşmesi yürürlükte iken kimse chp'ye falan suç bulmasın.
 • Emine Altin Emine Altin 2 ay önce
  Sapkin olan sapkinlara sahip cikar
 • Üç heceÜç hece2 ay önce
  TANAL kendi sevdiklerine sahip çıkar. Bu normal dır. Amma Madımak iftira mağdurlarına kim sahip çıkacak.
 • PATATES-SOĞAN-DARBESİPATATES-SOĞAN-DARBESİ2 ay önce
  GECE GÜNDÜZ HOMO PEŞİNDE KOŞAN AHLAKSIZLAR BURDA AHKAM KESİYOR
 • AKINCIAKINCI2 ay önce
  Neden Diyanet işleri başkanının lgbt li sapıklar için dediklerini duymamış ...duysa İslâm inancına göre bunları (lgbt) desteklememesi (lanetlemesi ) gerekir ,tepki verse Millet uyanır dinine laf söyletmez,chp nin ne zihniyet te olduğunu anlar (Gerçi biz biliyoruz)
 • YurtYurt2 ay önce
  Bunlara göre herhalde Onurlu olmak demek top olmayı gerektiriyor.
 • fatihfatih2 ay önce
  Arkadaslar gay lik yani homosexsuellik ile ilgili yanlis bilgilerinizden dolayı uzucu yorumlar yapanlar olmus. Bakın ben burda lgbt birayleri savunmuyorum .Bu yuruyusu de kesinlikle desteklemiyorum. Ben de 34 yasında gay bir erkegim .Sonradan gay olmadim yani farkli oldugumu diger insanlardan farkli oldugumu daha cocuk yasta anlamıstım. Zaten cevremdeki insanlarda ben daha cocukken farklı oldugumu anlamıslardı. Sonradan gay birliktelik yasayan insanlar olabilir. Ama herkes sonradan gay olmuyor. Benim gibi duygu his olarak da gay olanlar var. Bu durum benim hayatimi tamamen olumsuz etkiliyor. Hic kimse ile herhangi bir birlikteligim yok ancak burda bazı kisilerin yazdıgı gibi ibne gibi sozler gercektenkendimi cok kotu hissettiriyor. Dogustan veya bebeklik ile 6yas arası cocukluk doneminde cevreden kaynaklı olusan cinsel yonelimden dolayı bu sekilde asagilanmak beni cok uzuyor. Zaten cocukken ilk okul orta okul lise donemlerinde okulda , sokakta surekli diger normal cocukların alaycı hakaretlerine maruz kaldık ve bu durum benim gibi bir cok cocugun intihari bile denemesine sebep oldu. O yuzden kimseyi kınamayın. Bir daha soyleyim kimse ile bir beraberligim yoktur.
 • Aslan akbeyAslan akbey2 ay önce
  Homo sevici chp varsa homo koruyucusu kanun cikaranda akp var. Allah hepsinden kurtarsın bu ülkeyi.Lut kavmini o xamanin devleti cezalandirmadi ama Allahın gazabı geldi. Diyecek sözüm Allahım bizi kafir ve münafıklardan eyleme.
 • AlperAlper2 ay önce
  Bu şerefsiz itin hicmi hasiyeti şerefi yokya nebiçim bir mahluk her tasin altından cikiyor bu kdarda hayin gördümde bu hayini hic görmedim tam bir mikrop gibi her nerde bu vatana hayinlik yapanlarin yanida bu mikrop var
 • hizipsavarhizipsavar2 ay önce
  duyması için cumaya gitmesi lazım bu velevki i.nelerin ne işi olur cumada. bir ülke kendi elleri ile uçuruma gidiyor. hemde tepetaklak.
 • Fatih ürekFatih ürek2 ay önce
  "Mahmut canımmm onurlu olmak zorundamıyım velevki onursuz yaşamak istiyorum"! 'Onurum erkekliğim istemiyorum onu al senin olsun bir yerine kulp yaparsın.'
 • Mahmud Gurkan Mahmud Gurkan 2 ay önce
  Lut kavminin onursuz şerefsiz i. Neleri kiyamet boyle i. Nelerin üzerine kopacak şaşırmayalım bunların sayısı çoğalıyorsa kıyamet yaklaşıyor demektir..
 • Serdar ŞimşekSerdar Şimşek2 ay önce
  Cehennem böyle insanlar olmasa ve bunların peşinden gidenler olmasa nasıl dolacak.Bu adam kuran kerimdeki ayetleri inkar ederek dinden çıkmıştır.
 • RİZEMASİRİZEMASİ2 ay önce
  Çorum vekilimiz güzel diyor da , İstanbul sözleşmesi ne olacak. Kim imzaladı, kim iptal edebilecek, kimin gücü yetecek. çünkü işin içinde Kadem var, Kadem in içinde Reisimizin çocukları var. Mor çatı var.Reisimize çok güveniyoruz da, bu İstanbul sözleşmesini kim kaldırırsa onu daha çok seveceğiz.
 • dorenovadorenova2 ay önce
  CHP LI TANAL KENDISI I.NE KIMI SEVECEK I.NE I.NELERI SEVER ZATEN YAPMADIGI YA.SAKLIK YOK BU I.NE TANAL DENILEN CHP LI 
 • Hâle Hâle 2 ay önce
  İ.ne i.neye sahip çıkar tabii,aralarında aşk var,o onu beceriyor,o da onu beceriyor pezevenkler,allah belâlarını versin inşallah.
 • mutmainemutmaine2 ay önce
  ibne yürüyüşünü savunan birileri mi var !! Biri açıklasın lütfen
 • NikelajNikelaj2 ay önce
  Arka planda da kadem in etki neferleri vardı istanbul sözleşmesinin yegane savunucusu Türk aile yapısının zehiri KADEM kadınları özgür leş tirmede öncü KADEM varsa düşmana gerek yok. Kadem kadem kadem Allah belanı versin kadem
 • HalitHalit2 ay önce
  Bu chpkk lıların alayı bine hemde o c.......

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Eylül 2019