• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Herkes merak ediyordu! Alevi evlerine işaret koyan kişi bakın kim çıktı

Mersin Yenişehir'de bazı evlerin duvarlarını işaretleyen kişinin lösemi hastaları için yardım toplayan bir kadın olduğu ortaya çıktı. Kadının girdiği binaları unutmamak için işaretlediği öğrenildi.

2019-12-02 13:15:00 -
Herkes merak ediyordu! Alevi evlerine işaret koyan kişi bakın kim çıktı

Yenişehir'e bağlı Piri Reis Mahallesi'nde, Alevi ailelerin yaşadığı bölgedeki bazı evlerin duvarlarına çeşitli tarihler yazıldığı görüldü. Alevi olmayan ailelerin de evlerinin duvarlarında tarihlerin yazılı olduğu fark edildi.

İlçe sakinleri arasında tedirginliğe yol açan durum, polise bildirildi. Bunun üzerine Mersin Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, tarihlerin kim ya da kimler tarafından yazıldığının belirlenmesi için inceleme başlattı. 

Yazıları yazan yardım toplayan kadın çıktı

Mersin Valiliği'nden yapılan açıklamada, duvarlardaki tarihleri, lösemi hastaları için yardım toplayan Ö.U. adlı kadının girdiği binaları unutmamak için yazdığının belirlendiği kaydedildi. 

Açıklamada, "İlimizde bazı binaların kapı zillerinin kenarına yazılan tarihlerle ilgili olarak 01.12.2019 günü bazı basın yayın organları ve internet sitelerinde Mersin'de de Alevi vatandaşlarımızın evlerinin işaretlendiği şeklinde çıkan haberler ile ilgili yapılan araştırmalar neticesinde, Alevi vatandaşlarımıza yönelik herhangi bir işaretlemenin olmadığı, Yeni Bir Umut Engelli ve Kimsesizler Lösemi Eğitim Kültür Yardımlaşma Derneği İktisadi İşletmesi adına yardım toplayan Ö.U. isimli bir kadın tarafından tarihlerin yazıldığı tespit edilmiş, ilgili kadın da verdiği ifadede, gezdiği bölgeler ile girdiği bina ve daireleri karıştırmamak ve tekrar girmemek amacıyla küçük yazılarla zil butonlarının yanlarına tarih attığını beyan etmiştir. Şahısla ilgili gerekli adli işlem yapılmış, olayın herhangi bir ideolojik boyutunun olmadığı tespit edilmiştir" denildi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ahmet

Her zaman seçim öncesi (Malum Eko dünyayı dizayn eden İngiletere'ye gittiyse Hükümeti erken seçime zorlamak için yeni kaos peşindeler) CHP'nin derin dondurucudan çıkartıp ısıtıp ısıtıp servis ettiği alevi evlerinin işaretliği bayat numaralar.
 • Yanıtla

Alī

Binaları kirletiyorlar. Bu mulletin alevi sorunu mirunu yok. Ali yi sevmeyen sunni de yok. İranın durumu ortada. Musluman akillı olacak.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23