• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

Her kafadan farklı ses çıkıyor: Bütün koronavirüs ilaçlarını karalayan Profesör!

Haber Global canlı yayınında koronavirüs ilaçlarına ilişkin açıklamada bulunan Prof. Dr. Esin Şenol, bütün ilaçları kötüleyerek kafa karışıklığına sebep oldu.

Yeniakit Publisher
2021-04-11 21:22:00 - 2021-04-11 21:41:37

 Yeniakit.com.tr 

Koronavirüs sürecinin en büyük sorunlarından birisi de çok seslilik oldu. Aynı konularda farklı fikirler ortaya koyan uzmanlar, vatandaşlara kafa karışıklığı yaşattı. Örneğin, koronavirüsle mücadelemizin en başlarında, en çok tartışılan konulardan birisi maskenin gerekli olup olmadığıydı. Bugün herkes için maske kullanmak zorunlu olsa da bir dönem bazı uzmanlar tv kanallarında maskenin bir koruyuculuğu olmadığını öne sürüyordu.

Her ağızdan farklı yorum!

Her kafadan farklı ses çıkmasını gündeme getiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bilim Kurulundan bir sözcü tayin edilip, açıklamarın tek bir ağızdan yapılmasını önermişti. Bu öneri karşılık bulmadığı gibi, bugün de koronavirüs konusunda birbirinden farklı sesler yükselmeye devam ediyor.

Bütün ilaçları kötüledi

Haber Global canlı yayınında koronavirüs ilaçlarına ilişkin açıklamada bulunan Prof. Dr. Esin Şenol da koronavirüs hastalarına verilen ilaçlara ilişkin açıklamada bulundu. Sağlık Bakanlığı'nın hastalara verdiği bütün ilaçları kötüleyen Prof. Şenol, ortaya bir ilaç önerisi de koymayarak şunları söyledi:

"Kolorokini kombine ekleyerek vermelerini dehşet içinde izliyorum. Erişebildiğim insanlara, klorokini kullanmayın. Dünya bunu yasakladı diyorum. Ama filyasyon ekipleri bırakıyorlar. Türkiye'de Favipiravir de 2.5 milyon doz kullanıldı ama hala bir çalışması yok. İşe yarayıp yaramadığını bilmiyoruz."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Adile

Bilim kurulu üyeleri ilâh mı, neden her ağızlarından çıkan söz emir telakki ediliyor?  
 • Yanıtla

fetösavar

gençler ilaç işi bir sebep. hiç duydunuz mu bi Allah'ın kulu rabbimize dönelim güzel bir dua edelim, tövbe edelim dememiz gerekirken eşek kadar adamlar darbe falan peşinde. yani bunlar valla hiç bişey değil bu azgın insanoğlu için...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23