• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

HDP ve MHP'li vekiller birbirine girdi! 'Ağzını topla adi herif'

Yeniakit Publisher
2023-11-15 03:44:00 -

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda HDP'li vekil Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun sözlerine tepki gösteren MHP'li Erhan Akçay, 'Psikolojik dengesi bozulmuş. Sen ağızını topla adi herif.' dedi.

Devlet Bahçeli'nin grup toplantısındaki sözlerini hedef alan HDP'li vekil Ömer Faruk Gergerlioğlu, "Haddini bileceksin" çıkışını yaparken, MHP'li Erhan Akçay "Ağızını topla" diyerek söze girdi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda hararetli anlar yaşandı.

Meclis’te nabızları yükselten konu, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin bugünkü grup toplantısındaki cümleleri oldu.

Devlet Bahçeli gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunduğu toplantısında, HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’na da değindi.

Bahçeli, şu cümleleri kullandı;
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Leyla Güven, Ömer Faruk Gergerlioğlu, Figen Yüksekdağ, Can Dündar başta olmak üzere PKK’lı ve FETÖ’cülere hak ihlali kararıyla can simidi uzatan Anayasa Mahkemesi’dir.

Gergerlioğlu'ndan sert sözler

Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Meclis’te konuyu oldukça hararetli bir şekilde ele aldı.

Gergerlioğlu’nun “Bu hakaret ve iftiraları misliyle Bahçeli’ye iade ediyorum. Halkın vekiline hakaret, halka hakarettir. Hukuka çarpacaksın Bahçeli, haddini bileceksin Bahçeli, Anayasayı ve AYM’yi tanıyıp yerine oturacaksın Bahçeli, soy adımı bile yanlış telaffuz eden Bahçeli Türkçe öğren de gel.” İfadeleri sonrasında MHP Grup Başkanvekili Erhan Akçay da yükseldi.

"Ağızını topla, adi herif"

Söz hakkı alan Erhan Akçay, “Biraz evvel yerinden konuşma yapan Gergerlioğlu’nun bütün hadsiz sözlerini kendisine iade ediyoruz ve en kısa sürede bir psikiyatrik tedavi görmeli. Psikolojik dengesi bozulmuş. Sen ağızını topla adi herif.” ifadelerini aktardı.

Yaşanan polemik sonrasında Meclis’te sesler yükselerek birbirine girdi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

HII

ULAN TERÖRİST GERGERLÌOĜLU ULAN P... SENÌN GÌBÌ SENÌN PARTÌN BAŞKA O.MÌLLETÌN MECLÌSINDE DAĜ TERÖRİSTLERÌ HDPKK AL...LARI VAR BAŞKA KÌMLER VAR BÌRDE FETÖCÜ TERÖRİSTLERE KANDÌL TERÖRİSTLERİNE Ì...LÌK KÖ...LÌK VE UṢAKLIK YAPAN BAŞTA CHPKK ÌP. MERAL AKŞENER BU... KAMBURU VAR SP BAṢINDA ÌNGÌLIZLERÌN Ì... KARAMOLLAOĜLU VAR BAŞKA DAVUTOGLU BABACAN MOSONU VAR SÌZÌN DIṢINIZDA MÌLLETÌN MECLÌSÌ TEMÌZDÌR BUNU BÌLESÌNÌZ SE.... OGLU SE.... GERGERLÌOĜLU Aş....LIK A... MHP YE CUMHUR ÌTTIFAKINA ... GÌBÌ SALDIRMADAN ÖNCE SEN GERGERLÌOĜLU SENÌN NASIL BÌR TERÖRİST OLDUĜUNU TÜRKİYE VE TÜRKİYE HALKI MÌLLETÌ ÇOK ÌYÌ BİLİYOR VE TANIYOR ONUN BUNUN SATILMIŞLARI

Gültekin

MECLİSİN İÇ GÜVENLİĞİ DEĞİŞTİRİLMELİ VE BÖYLESİ NAHOŞ HAREKETLERİ YABANLARI HEM PARA, HEM DE UZAKLAŞTIRMA CEZASI VERİLMELİDİR, AKSİ HALDE HALKA ÇOK KÖTÜ ÖRNEK OLUYORLAR.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23