• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Hamas'tan Gazze için endişelendiren açıklama

Yeniakit Publisher
2024-06-12 23:47:00 -
Hamas'tan Gazze için endişelendiren açıklama

İsrail'in sivillere yönelik bombardımanı devam ederken; Hamas'tan Gazze için endişelendiren açıklama geldi.

Hamas’tan yapılan açıklamada, "Gazze Şeridi'ndeki Filistin halkımız, özellikle Gazze ve Kuzey eyaletlerinde, acımasız aç bırakma savaşının tırmanması nedeniyle insani felaketin ağırlaşmasıyla ve kıtlığın belirtileriyle karşı karşıyadır." ifadelerine yer verildi.

Açlık ve kıtlık tehdidinin İsrail'in geçişleri kapatması ve yardımların yetersizliği nedeniyle yaşandığı belirtilen açıklamada, İsrail’in açlığı bir silah olarak kullanmasının bir savaş suçu olduğu ve Gazze Şeridi'nde Filistin halkına karşı soykırım suçunun devam ettiğinin teyidi olduğu vurgulandı.

Arap ve İslam ülkelerinden, Gazze'deki halka yardım sağlamak amacıyla geçişlerin açılması yönünde çaba ve baskı göstermeleri istenilen açıklamada, uluslararası toplum ve Birleşmiş Milletler'e derhal müdahale etmesi ve masum sivillere yönelik barbarca İsrail saldırısını durdurmaya zorlaması ve Gazze Şeridi'nin her bölgesine yardım malzemelerinin girişi için baskı yapması çağrısında bulunuldu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

hesap

hey gidi hamas kardeşim dünyada kaçtane senin dediğin gibi müslüman kaldı kardeşim başınızın çaresine bakın bizlerden sizlere bir fayda gelmez çünkü bizim kendimize fayda olmaz
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23