• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Gündeme bomba gibi düşen açıklama! İtalya'da en kötü senaryo gerçek oluyor

Dünya Sağlık Örgütü tarafından salgının merkez üssü olarak açıklanan İtalya’da bilanço her geçen gün artarken, Lombardiya Bölgesel Yönetim Başkanı Attilio Fontana’nın açıklamaları gündeme bomba gibi düştü. Fontana, “Ne yazık ki sayılar artmaya devam ediyor, daha da kötüleşiyor.” dedi ve felaket senaryosunu açıkladı.

Yeniakit Publisher
2020-03-16 16:54:00 -
Gündeme bomba gibi düşen açıklama! İtalya'da en kötü senaryo gerçek oluyor

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkmasının ardından tüm dünya üzerinde etkisini hissettiren koronavirüsü ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Salgının Çin'de çıkmasının ardından Avrupa'ya yayılması ile birlikte en çok etkilenen ülke İtalya oldu.

Her geçen gün ölüm ve vaka sayılarının arttığı İtalya'da şuana kadar 1809 kişi hayatını kaybederken, 24 bin 747 enfekte bulunuyor. Son olarak Lombardiya Bölgesel Yönetim Başkanı Attilio Fontana'nın yaptığı açıklama gündeme bomba gibi düştü. Fontana, "Ne yazık ki sayılar artmaya devam ediyor, daha da kötüleşiyor." dedi ve felaket senaryosunu açıkladı. İşte son dakika haberinin ayrıntıları…

'Ne yazık ki durum daha da kötüleşiyor'

İtalya'nın kuzeyinde hastaneler alarm veriyor. Yoğun bakımda tedavi gören 1500'ü aşkın hastanın çoğu ülkenin kuzeyinde. Lombardiya Bölgesel Yönetim Başkanı Attilio Fontana, "Ne yazık ki sayılar artmaya devam ediyor, daha da kötüleşiyor. Yoğun bakım ünitelerini kullanamayacağımız zamana doğru yaklaşıyoruz çünkü daha fazla yatağımız yok" dedi.

 

Bölgede en fazla eksikliği hissedilen ekipman, solunum cihazı. Milano Fuar Merkezi'ne 500 yataklı bir hastane oluşturuluyor.

Amerikan New York Times gazetesi, hafta içinde İtalya sağlık sisteminin kapasitesinin salgın nedeniyle büyük baskı altında olduğunu yazmıştı. Gazete, Lombardiya bölgesindeki hastanelerde görevli doktor ve hemşirelerin, corona virüsü hastalarını aciliyete göre sınıflandırmak, kimin tedavi altına alınıp kimin alınmayacağına karar vermek zorunda kaldığını belirtmişti.

İspanya'da acil durum ilan edildi

İspanya'da koronavirüs salgınına karşı 'Acil Durum' ilan edildi. İspanya Hükümeti, ülke sınırlarının 16 Mart Pazartesi itibariyle kapatılacağını ve halkın evlerinden acil durumlar haricinde dışarıya çıkmaması uyarısında bulundu.

Dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi olan Hindistan'da koronavirüs salgınına karşı Yeni Delhi Hükümeti 'Salgın Yasasını' hayata geçirdi. Yasaya göre yetkililer halkı zorunlu karantinaya alabilir.

70 yaş üstü kişiler evden çıkmayacak

İngiltere'de hükümet 70 yaş üstü kişilerin evlerinde kendilerini 4 ay boyunca karantinaya alması gerekebileceğini duyurdu.

İngiltere'de koronavirüsün zaman içinde nüfusun büyük kısmına bulaşması, böylece halkın 'sürü bağışıklığı' geliştirmesi planlanıyor. Hükümet, böylece halkın her yıl mutasyona uğrayarak grip gibi tekrar hasta etme ihtimali bulunan bu virüse bağışıklık geliştirmesini umuyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Tata Tonga

küresel hegomanyanın koronavirüs masalı.. korku imparatorluğu... millet her şeyi unuttu virüs muhabbeti başladı...

kıyamet

memleketlerini işgal edip halkının mülteci olarak göz göre denizlerde boğmanın elbette bir bedeli olacak. gebersin zalim alçaklar
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23