• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Güç birliği yaptılar! ABD PKK, FETÖ İmamoğlu İçin çalışıyor!

Yeniakit Publisher
2019-05-11 12:58:00 - 2019-05-11 13:10:24
Güç birliği yaptılar! ABD PKK, FETÖ İmamoğlu İçin çalışıyor!

Terör örgütü PKK’ya açık destek veren ABD, son olarak Suriye’nin Deyrizor kendinde terör işgaline karşı çıkan Arap aşiretlerinin gösterilerini kana bulamak oldu. PKK/YPG’li teröristler sıkışınca yardıma koşan ve sivillerin üzerine ateş açan ABD ordusu, 6 kişiyi katletti, çok sayıda terör karşıtı sivili de yaraladı. Suriye’de bunlar yaşanırken, Kandil’den de CHP’li İmamoğlu’na tam destek açıklaması geldi.

 yeniakit.com.tr  Serkan Çelik  ABD ve PKK, sınırlarımızın ötesinde ve sınırlarımızın içinde “organize” çalışmalarına devam ediyor. Sınırlarımız ötesinde PKK terör örgütüne tam destek veren ABD, PKK ve FETÖ terör örgütleri üzerinden Türkiye’deki siyaseti  şekillendirmek için hamlelerine devam ediyor.

PKK-YPG’ye can simidi: Teröre karşı çıkanlara ateş açtı

PKK Terör Örgütü’ne alenen destek veren ABD’nin bu yöndeki son adımı, Suriye’nin Deyrizor kendinde YPG/PKK terör örgütünün işgaline karşı çıkan Arap aşiretlerinin gösterilerini kana bulamak oldu. PKK/YPG’li teröristler sıkışınca yardıma koşan ve sivillerin üzerine ateş  açan terör destekçisi Amerikan Ordusu, 6 kişiyi katletti, çok sayıda terör karşıtı sivili de yaraladı.

Helikopter Katliamı

TERÖR örgütü YPG/PKK işgalindeki Arap nüfus yoğunluklu bölgelerde Suriyelilerin isyanı devam ederken, sıkışan terör örgütünün imdadına her zaman olduğu gibi ABD yetişiyor.

ABD, Deyrizor kentinde bir haftadır süren ve YPG/PKK işgaline karşı çıkan Arap aşiretlerin gösterilerini kana buladı. YPG’li teröristlerin tepkiler karşısında aciz duruma düşmesi üzerine, teröristlerin yardımına koşan olaya Amerikan ordusu, bölgedeki üslerinden kaldırdığı helikopterlerle sivillerin üzerine ateş açtı. Saldırıda 6 sivil hayatını kaybetti, çok sayıda sivil de yaralandı. 

YPG terörüne isyan

Bir haftayı dolduran gösterilerde  Arap aşiretlerinin çağrısıyla Deyrizor sokaklarını dolduran göstericiler, YPG’li teröristlerin keyfi tutuklamalarına, zorunlu askerlik uygulamasına, petrole el koyarak Esad rejimine satmasına tepki gösterdi. “YPG işgaline hayır” sloganı atan eylemciler, Şehil Kasabası’nın Ketf Semtinde yer alan teröristlere ait bir kontrol noktasını da ateşe verdi. Lastik yakarak yolları kapatan halk, örgütün yolsuzluklarına tepki gösterdi.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Pentagon helikopterlerle saldırdı

YPG/PKK’nın gösteriler karşısında acze düşmesi üzerine, destek harekâtına girişen Pentagon, helikopterlerle Ketf’e ateş yağdırdı.  Yerel kaynaklar, helikopterlerin göstericilere ateş atığını aynı anda YPG’li teröristlerin de semti basarak insanları taradığını aktardı. Çapraz ateş arasında kalan sivillerden 6’sinin hayatını kaybettiği kaydedildi.

ABD destekli PKK’dan Ekrem İmamoğlu’na “Destek” açıklaması

Sınırlarımızın ötesinde bunlar olurken, sınırlarımızın içinde de “siyaseti şekillendirme” çabaları devam ediyor.  YSK kararıyla yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için PKK’dan Ekrem İmamoğlu’ta tam destek açıklaması geldi.

Terör örgütünün sözde üst düzey yöneticilerinden BESE Hozat, yenilenen seçimlerde Ekrem İmamoğlu’na tem destek vereceklerini açıkladı.

Hozat, “23 Haziran’da İstanbul’da Kürtler faşist bloğa karşı çıkan aday olarak Ekrem İmamoğlu’na destek verecektir” açıklamasını yaptı.

KCK elebaşısı Hozat, İmamoğlu’na “antifaşist demokratik güç birliğinin adayı” olarak övgüler yağdırdı.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23