Görüntüleri ortaya çıktı! İmamoğlu ve Küçükkaya yayın öncesi otelde buluştu

Türkiye'nin beklediği tarihi ortak yayın geçtiğimiz gün gerçekleşti. Programın ardından moderatör İsmail Küçükkaya'nın taraflı yayın yaptığı tartışmaları sürerken yeni bir iddia daha ortaya atıldı. CHP'li moderatör İsmail Küçükkaya'nın yayından 3 gün önce Taksim'de bir otelde CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'yla buluştuğu öne sürüldü.

18 Haziran 2019 Salı 10:03
Görüntüleri ortaya çıktı! İmamoğlu ve Küçükkaya yayın öncesi otelde buluştu

Cumhur İttifakı İstanbul adayı Binali Yıldırım ve CHP adayı arasındaki ortak yayının moderatörü İsmail Küçükkaya'nın taraflı yayın yaptığı tartışmaları sürerken yeni bir iddia daha gündeme geldi. CHP İstanbul adayı ile Küçükkaya'nın ortak yayından 3 gün önce Taksim'de bir otelde buluştuğu ortaya çıktı. Bu gizemli buluşma soruları da beraberinde getirdi.

İşte Sabah Yazarı Mahmut Övür'ün "Sorular asıl kime verildi? İmamoğlu, Küçükkaya ile görüştü mü?" başlıklı yazısı...

Türkiye'nin merakla beklediği Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu'nun televizyon tartışması önceki gece gerçekleşti. İki siyasi aktörün o programda ne söyleyeceği kadar programı kimin ve nasıl yöneteceği de önemliydi ve çok tartışıldı.

Tartışma öylesine büyütüldü ki, Binali Yıldırım'ın karşı cepheye meydan okuyan Uğur Dündar önerisi bile tepkiyle karşılandı. Dündar geri adım atmak zorunda kaldı ve devreye bu kez yine o çevreden İsmail Küçükkaya girdi.

Onun moderatörlüğüne de bizzat İmamoğlu gölge düşürdü ve kafaları karıştıran şu "yalanı" söyledi: "Binali Yıldırım soruların görülmesini talep etmiştir"

 

KÜÇÜKKAYA OTELE GELİYOR

Yıldırım'ın bu yalana cevabı kibarca oldu: "Hayretle karşılıyorum. İmamoğlu, doğru söylememeyi alışkanlık haline getirmiştir."
İşin ilginç yanı, İmamoğlu'nun bu iddiasını Küçükkaya da hem ilk ortaya atıldığında hem de canlı yayın esnasında üzerine basarak yalanladı.

CHP ADAYI SORULARI MI ALDI?

Şimdi gelin bütün bu tartışmalar, yalanlar gırla giderken arka planda neler olduğuna bakalım. Kamuoyu önünde sorular istendi, verildi diye algı oluşturulurken meğer arka planda o işi bizzat kendileri yapıyormuş. Bu da nereden çıktı demeyin, o gece İsmail Küçükkaya'nın tarafsız olmadığı hem yaklaşımından, hem sorularından, hem gereksiz müdahalelerinden belliydi. Üstelik o gece İmamoğlu'nun gelen sorulara, sanki hazırlanmış gibi cevap vermesi izleyicilerin dikkatinden kaçmadı. O gece yayın anında bunu Twitter'da dile getirenler bile oldu.

 

X-RAY'DAN GEÇİP ASANSÖRE YÖNELİYOR

Peki, bu doğru olabilir miydi?

Elimde ilginç iki fotoğraf var. Biri İstanbul Taksim'de bilinen bir otelin giriş kapısında, öteki de asansörün içinde çekilmiş.
Kapıdan bizim "tarafsız" İsmail giriyor. Ekrem İmamoğlu'nun adamları karşılıyor.
X-Ray cihazından geçtikten sonra asansörde görüyoruz.

TESADÜFÜN BÖYLESİ

Asansörde tanıdık bir isim daha var; Murat Ongun... Hani Ekrem İmamoğlu'nun meşhur basın sözcüsü. Onu kamuoyu daha çok bir minibüsün içinden uzanan ve İmamoğlu'nu omuzundan tutup içeri çeken eliyle tanıyor.

Bu ikilinin bir otel asansöründe bir araya gelmesi tesadüf olabilir mi? Aynı katta ve hiç konuşmadan arka arkaya asansörden iniyorlar.

 

İŞİ BİTİNCE ASANSÖRLE İNİYOR

Buluşma tarihini de söyleyelim, 4 gün önce;
13 Haziran 2019.
Saat 12.19 civarı...
O tarihte İsmail Küçükkaya'nın ortak programı sunacağı belli ve konu bizzat İmamoğlu'nunyalanları nedeniyle medyada tartışılıyor.
Bu yüzden herkesin gözü onların üzerinde.
Ama onlar o kadar pervasız ki, tesadüfe bakın o saatlerde CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı İmamoğlu da o otelde...
Tesadüf bu ya, saat 11.00'de o otelde basın toplantısı yapıyor.
Medyaya düşen haberlere göre toplantı saat 13.00 gibi bitiyor. Sonrası meçhul. İşte işin bamteli de tam burası.

 

İMAMOĞLU AYNI OTELDE BASIN TOPLANTISINDA

Şimdi soru şu; tarafsız gazeteci moderatör İsmail Küçükkaya o otelde saat 13'ten sonra Ekrem İmamoğlu ile görüştü mü?
Ve Binali Yıldırım'ı "soruları talep etti" diye açıkça yalan söyleyerek suçlayan ve o gece "ahlak abidesi" kesilen İmamoğlu, Küçükkaya'dan soruları alıp hazırlık yaptı mı?
"Yavuz hırsız ev sahibini bastırır" misali önceden sorular istendi deyip algı oluşturanlar meğer arka planda organize işler peşindeymiş.
Bu hem siyaset hem de medya adına utanç verici.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Haziran 2019 Salı 10:03

YORUM YAZ

 • 1 ay önce
 • galipgalip1 ay önce
  Bu görünteleri nasıl kim servis etmiş acaba.
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer1 ay önce
  İki..rezil..Mahluk..utanmazlar..
 • YılmazYılmaz1 ay önce
  Muhammed,Binali YILDIRIM veri kopyalama işi tam Feto taktiği dediğinde Imamos tükürüğünü yutamadı,anlayacağın sayın YILDIRIM nazik nazik giydirdi.
 • MuhammetMuhammet1 ay önce
  Binali doğruya doğru çok başarısız birprogram yaptıAma sorular bilinen sorular ve Binali hiç birisinde üstünlük kuramadı maalesef Ben Akp seçmeni olarak Binali min çok zayıf bir aday olduğunu düşünüyorumLafı eveleyerek geveleyerek bahane aramayalım lütfen
 • hercaihercai1 ay önce
  Kucukkaya Imamoglu' nu da telefonlar arayabilirdi, Binali beyi sozde aramis. Bu birlesme Imamoglu'na sorulari verme meselesidir! Imamoglu'nu gorduk kagitlari/sahte belgeleri her soruya karsi nasil cikardigini. Terlemesi de yoktu, cunku sorulari biliyordu! Yoksa bu adamin kulak arkasi terlemesi vardir!
 • güncegünce1 ay önce
  Ben hiç şaşırmadım.ekrum görüntüleri göre göre bu otele giren ben degilim diyecek yine milletle alay edecek valiye basit dediği gibi Yıldırım bey adamlığıyla duruşuyla hizmetleriyle zaten var oturuma katılmasın diye cok uğraştılar gelmese oturumdan kaçtı diceklerdi.YILDIRIM beyin korkusu yok.Neymiş demekki korkan erkenden otele gelip yine oylar gibi bilgileri çalarmışş
 • nusret hocanusret hoca1 ay önce
  BİNALİ BEY SORULARI İSTEMİŞTİR HABERİ YAPILDIĞINDA ALTINA ŞU YORUMU YAPMIŞTIM."Bu iftirayı, yarın bir gün kendilerine böyle bir suçlama yapılmasın diye atıyorlar" diye yazmıştım...
 • ahmet ahmet 1 ay önce
  Arkadaşlan bu duruma neden bu kadar şaşırdınız ki.Zaten binali reis bunların görüşünden olan birini moderatör diye seçelimki sonradan kem küm etmesinler demedimi.Binali reis resmen hepiniz bir ben tek ulan diye haykırmış daha ne yapsın adam.Şimdi sıra bizde.23 Haziranda sandıkları patlatacaz Bİ İZNİLLAH.Herkes işin bilincinde olacak üzerine düşeni hakkıyla yapacak.Evet ak partinin yanlışları vardır ama vatan hayini değildir.evet ak partinin yanlışları vardır ama dini değerlere savaş açmış değildir.Reisimiz devletimizde bitme noktasına gelen DİNİ İSLAMI MÜBİNİ yeniden hak ettiği yere zirveye çıkarmıştır ALLAHIN izni ile.Bizde burdan veysel karani hazretleri gibi sesleniyoruz.(biz bu dünyaya para biriktirmeye mal mülk sahibi olmaya gelmedik) canımız efendimizin EBU BEKİR efendimizesöylediği gibi söylüyoruz. dünya sizlerin ahiret bizim olsun İNŞALLAH .3 kuruşluk dünya menfaati içiniki kilo patates domates için dininizi davanızı satmayınız.Sorgu sualde ki hayatının her anından sorguya çekileceğine inandığımız bir hayatta yöneticilerimizden illaki sorguya çekileceğimizi düşünüyorum ki o zaman başına yönetici olarak kimi seçtin sorusu geldiği zaman YA RABBİ senin camilerini ahıra çeviren dinini yaşatmamat için kitabının okutmamak için ömür harcayan idareciler seçtim cevabının vermekten rabbime sığınırım.iki tane patatesi ucuza yemek için kendi menfaatini davasının üzerinde gören arkadaşlarımızada inayet diliyorum.Ve bütün yaratılanların hürmetine yaratıldığı FAHRİ KAİNAT EFENDİMİZİN davası için açlığını bastırsın diye MÜBAREK KARINLARINA iki tane taş bağladığını hatırlatıyorum selam ve dua ile
 • turkturk1 ay önce
  THE CHP HER  OLUR BU FOSEPTIKLERDE..
 • Yusuf canYusuf can1 ay önce
  Alcaklikta sinir tanimiyanlat hep CHP den çıkıyor yok neymiş tesadüf mü yalancınin ......... Yuh ulan duzenbazlar ben diyorum seçimi kazanınca CHP lilerin olduğu yere hizmet us vede as vermeyin bunlar anlamaz
 • EmrklEmrkl1 ay önce
  Binali bey ve danışmanlarıylada görüşmüş onuda yazın AKP ve CHP yetkililer istemiş kaldıki bu soruları bize sorsalar onlar kadar cevap verebilirdik
 • Ali DENİZZAli DENİZZ1 ay önce
  Soruları proje Ekrem önceden almıştır. Muhtemel. Ancak Binali bey de hazırlıksız olmasına rağmen daha başarılıydı bence. Adam projelerini maliyet ve oluşturacağı istihdamlarla birlikte takır takır saydı. Proje Ekrem’in proje diye gevelediği3-5 kelime ise sadece belediyenin olan bütçesini dağıtmaktan ibaret. İstihdam ve balık tutmayı öğretmeye yönelik bir tek projesi olmadığından bol bol balık dağıttı. İstanbul da proje Ekrem kazanırsa tüm İstanbul Binali bey gibi başarılı ve donanımlı bir hizmet adamıyla birlikte kaybeder. Bakınız CHP li İzmir!
 • HikmetHikmet1 ay önce
  O otel de koçların Divan oteli olmasın?
 • Korkmaz Korkmaz 1 ay önce
  Tamam da kardesim bunlarin olacagi gün gibi aşikar ,turkiyede adammi yokta bu adama program yaptiriyorsunuz. Bence bir akil tutulmasi var. Demekki 31 marttan ders kicarmamisiniz. Allah size suur verinsin.diyecek söz yok.
 • Basit siniz basitBasit siniz basit1 ay önce
  Zaten ben şaşırdım imaminoglunun performansına terlemeden teklemeden cevap verdi. Belliydi o anda farkettim bu millet bunları yutmaz.Yazık ya valla yazık ne kadar basitler değil mi?
 • Halis SığırcıHalis Sığırcı1 ay önce
  Mahmut övüryayını izleyen herkes soruların en azından bir kısmının verildiğini anladı zaten. Bunu anlamak için de kahin olmaya gerek yok.
 • Emine Altin Emine Altin 1 ay önce
  Yalanci sorulari alan kendisiymis yavuz hirsiz ev sahibini bastirirmis hesabi yapmis
 • GizliGizli1 ay önce
  Ne oldu gizli buluşma mı yapmışlar Taksim in ortasında onlarca kamera önünde sizin yandaşlar bile inanmazlar bu habere
 • Reis Hürdolaş Reis Hürdolaş 1 ay önce
  Ben Binali beye kızıyorum. Çünkü bu değersiz adamı karşına alıp tartışmayı giriyorsan tüm bu şeytani hileleri bekliyeceksin. Adamların hiç bir kutsalı ve değeri yok ki onlardan adalet bekliyorsunuz. Ve ben bu tartışmayı hiç izlemedim. Şimdi şeytani komplikasyonlar ortay çıkınca ne kadar da doğru yaptığımı görüyorum.. Sayın Binali bey etrafında kripto olup olmadığı iyice araştırsın. YOksa bu şeytani hilelere daha da düşersiniz.
 • DavutDavut1 ay önce
  Ha, siz de adaletli bir oturum olacak zannettiniz öyle mi? Yazık, çok yazık. Daha yiyeceğiniz çoook ekmek var demek ki. Küçükkaya soruları bir şekilde Ekremoğlu İmam'a vermedi öyle mi?!?!?!?!?!?!?! Karagalaaaar neredesiniiiiizz!!!!! Gülme saatiniz geldiiiii... Koro halinde hop biriki üç .........
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  HIRSIZLAR İŞ BAŞINDA! SINAV SORULARINI ÇALMAKTAN TECRÜBELİ FETÖ CÜLER HER TÜRLÜ HIRSIZLIĞI YAPAR. SIRADAN TECRÜBESİZ KORKAK BİR SUNUCUNUN SORULARINDAN MI KORKTUN? EKREM SEN NASIL LİDER OLACAKSIN? KOSKOCA İSTANBUL U NASIL İDARE EDECEKSİN?? GERÇİ ZATEN BAŞKALARI YÖNETECEKTİ! SEN KUKLA OLACAKTIN.
 • SalihSalih1 ay önce
  Ekrem İmamoğlu nuen iyi Fatih Tezcan tanımlıyor.maşaallah ciğerini biliyor
 • GüneyrüzgarıGüneyrüzgarı1 ay önce
  Buluştularsa buluştular,soruları da versin isterse ne olur ki.İsmail KÜÇÜKKAYA zaten yandaş bir isim,tarafsız diye kendimizimi kandıralım şimdi.Tanıtım sırasında İMAMOĞLU için Millet ittifakının BAŞKANI,YILDIRIM için Cumhur ittifakının BAŞKAN ADAYI diyebilecek kadar kalibresi yetersiz.Kim çaldı diye soruyor,siz bilgisayar başındakilerin hatası demiştiniz ama sayın BAŞKAN diyemedi.Valiye hakaret ettiniz mi ? Hayır,ben ne dediğimi biliyorum,fakat görüntülerde ettiginiz görülüyor ve iddia ediliyor diyemiyor.Terör örgütleri ile işimiz olmaz diyor,peki diyerek geçiyor.Dağdakiler,ABD'den Emre USLU sizin kazanmanız için destek çağrısı yapıyor ne demek istersiniz diyemiyor.Bana Yunanlı,Rum,Pontuslu dediler,ne derlerse desinler diyor,evet Yunan medyası böyle dedi,siz buna itiraz etmediniz neden diye soramıyor.Anchorman miş,yetersizkalibrenin Anchorman'i.
 • İsmailİsmail1 ay önce
  Vipprojeekrem in hazır cevaplığından belli idi zaten görüntülerlede belgelenmiş oldu neyaparlarsa yapsınlar istedikleri oyunlarla yalanlarla yasaklarla gelsinler Allah nurunu tamamlayacak batıla bu ülkede yer yok islamın son kalesi Türkiye vede istanbul.
 • meyyidmeyyid1 ay önce
  ben şaşırmadım..
 • Kemalist Düşmanı AkpartiliKemalist Düşmanı Akpartili1 ay önce
  KÜÇÜKkaya, her soru sorduğunda, CHP'nin adamı yanında getirdiği şema ve belgleri tak diye çıkarıyordu, sırasını bile şaşırmadan! Kendinden o derece emindi ki neredeyse havalara uçacaktı! Aynı hazırlık Binali Bey de neden yok diye düşünmüştüm meğer soruları çalmış! FETÖ/KETÖ taktiği
 • abbas yolcuabbas yolcu1 ay önce
  ülkede halkın siyasete tek müdahil olabildiği tek alan seçimlerdir.iktidar eli ile seçime müdahale edilmiş ve millet iradesi çöpe atlmıştır.millet bunu affetmeyecek ve imamoğlu açık ara seçimi alacak.bu tarihi ve yorumu kaydediniz ve 1 hafta sonra yeniden yazalım!herşey çok güzel olacak....!
 • Iste buIste bu1 ay önce
  Yerel secimler oncesi de sandiklara sahip cikin diye basbas bagiran kilictaroglunun durumu gibi.secimden once olacaklari biliyor.ama kendilerini sutten cikmis ak kasik gibi gostererek habersizmis gibi yapiyor.
 • Mustafa yilmazMustafa yilmaz1 ay önce
  Sorularin onceden imamoglunaverildigi apacik şu kritik noktadan belli; adaylar vaadleriyle, projeleriyle hazirlanir, kucuk tablolar yapar.imamoglu, her sorulan soruya tabela ile cevap verdi.onceden hazirlanmis tabelalar. Bu kritik noktayi haberciler lutfen atlamasin...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Temmuz 2019