Gezici sözde çevreciler sessiz! CHP'li belediye 150’den fazla ağacı katletti!

Altın madeni için Kirazlı’da kesilen ağaçları Kaz Dağları olarak lanse ederek toplumda infial oluşturmaya çalışan sözde çevreciler eylemlerini sürdürürken, kuruduğu iddiasıyla 150’den fazla ağaç kesen CHP’li Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne tepkiler büyüyor.

16 Ağustos 2019 Cuma 11:42
Gezici sözde çevreciler sessiz! CHP'li belediye 150’den fazla ağacı katletti!

 Oğuzhan Çağlar  yeniakit.com.tr 

ODTÜ ve Kirazlı’yı bahane eden sözde çevrecilerin ‘ağaç kesiliyor’ bahanesiyle başlattığı devlet karşıtı eylemleri sürerken, CHP’li Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ağaç katliamı da hız kesmeden devam ediyor. Kuruduğu bahanesiyle Kurtuluş’ta 150’den fazla ağacı kesen belediye, kesilen ağaçların yerine yenilerini dikmiyor. Ankaralı’lar ağaç katliamcısı CHP’li belediyeye tepki gösterirken, sözde çevrecilerin görmezden geldiği ağaç katliamında kesilen ağaçların yapraklarının yeşil olması dikkat çekti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Ağustos 2019 Cuma 11:42

YORUM YAZ

 • AsabiAsabi3 gün önce
  Chpkk lılar tepki göstermez, zaten siz anlamadınuzmı daha adamlar açık açık söylüyor ağaç bahane diye. Tamamda onların amacı belli, peki sözde müslümanlar neden sessiz tepkisiz. Ağaç için chpkk lılardan neden tepki bekliyorsunuz da bu tepkiyi müslümanlar göstermiyor. Neden o ağaçlar kesilirken engel olmak için yürümediniz neden bir iki cam kırıp chpkk parti binalarını taşlamadınız, hatta belediyeye yürüyüp başkan istifa diye slogan atmadınız. Meydanları chpkk lılara bıraktınız pısırık korkak korkak gıkınız çıkmadı. Neden bir akpartili milletvekili o ağaçlara kendini bağlayıp engel olmadı. Yani kısaca akp milletvekilleride seçmenleride korkak, pısırık hiç kusura bakmayın ama hatta dangalak bir kitle olmuş çıkmış yazıklar olsun yazıklar olsun. 2002 ye kadar erbakancı olan ben, bu tarihten sonra akpartili olan ben bundan sonra hiç bir partiye oy vermiyeceğim çünkü akp nin davası bitmiş yerini başka şeyler almış. İslami değerlere hakaretler küfürler kırıla gidiyor, o yetmezmiş gibi akp eliyle aile değerleri yerle yeksan edecek istanbul sözleşmesi diye bir safsata çalışması ve en acısıda hiç bir yetkilinin bunlar yaşanırken gıkı çıkmaması yani akp bitmiştir. Sayın erdoğanın etrafı ise katbe kat duvarlarla çevrilmiş ulaşulması imkansız halde. Sn. Başkanım o duvarları yıkmazsanız korkarım sizi de kaybediyoruz. Akp bitmiş ama sizi kaybetmek istemiyoruz
 • YusufYusuf3 gün önce
  Gökçek'in zamanında "başka yere taşıyoruz" dediği ağaçların nereye taşındığını da Gökçek'in en kısa sürede açıklamasını bekliyoruz. Evinin şöminesine muhtemelen.
 • sukrusukru3 gün önce
  Bir insan yeterki soysuzluk yapmak istesin,bir yolunu mutlaka bulur.Alçağın birisi ikibin kişiyi bankamatikçi diye işten çıkartıyor.Candaşlarıda he valla hepsi bankamatikçiydi diyor.Bre şerefsizler madem hepsi bankamatikçiydide koca şehri kim idare ediyordu.Çöpleri toplayan,yolları,Kanalizasyonu,su şebekesinin bakım ve idaresini babanmı yapıyordu.
 • zaferzafer3 gün önce
  Yerine nasıl bir rant sağlanabileceği dikkatle takip edilmelidir!!!
 • kartalbeykartalbey3 gün önce
  Ağaçların kesim nedeni olarak kurumuş oldukları gösteriliyor. Kuru mudurlar yoksa yaş mıdırlar bilmiyorum. Ancak ben size kurumamış yaş zeytin ağaçlarının kesiminden bahsedeyim müsaadenizle. Yolunuz düşerse Çanakkale Kepez tarafına gidin, yolunuz düşmüyor ama o taraflardan geçiyorsanız bu takdirde rotanızı ne yapın ne edin o tarafa çevirin. Çanakkale’den İzmir’e giden kaymak gibi bir yol var. Bir de bu yola paralel sahil tarafında ve denize çok yakın mesafede bir başka paralel bir yol daha var. Paralel yol dedik ama yanlış anlaşılmasın lütfen. Yolun sağ ve sol tarafları kimisi eskilerde yapılmış ama ekseriyeti de yeni inşa edilmiş lüks ve albenisi yüksek, bir iki katlı güzel ev ve villalar ile dolu. Bilirim, buralarda yetişen ağaçların zeytinleri denizden gelen havanın etkisiyle çok daha güzel ve lezzetlidir. Gel zaman git zaman zeytin ağaçları kesilerek boşalan arazilere villalar inşa edildi. Hadi diyelim ki geçmişte ağaç kesimine karşı toplumda bir farkındalık yok idi. Ama son yıllarda bu farkındalık her kesimde görülmekte. Hele hele CHP, HDP ve benzeri kesimde sözde farkındalık seviyesi tavan yapmış gibi gözüküyor değil mi? Hikaye ve daha da ötesi YALAN. Ortada ağaç katliamına karşı bir farkındalık filan yok, Rant var Rant. Kepez bölgesinin bahsettiğim denize paralel giden yol çevresinde zeytin ağaçları bulunan çok az sayıda arazi kalmış durumda. Zeytinleri pek leziz olan o bölgeden her geçişimde üzerinde zeytin ağacı bulunan arazinin daha da azaldığını görmekteyim. Üç beş seneye kalmaz o bölgede sadece ve sadece villaların bahçesinde süs olarak bırakılan birkaç zeytin ağacından başka zeytin ağacı göremeyeceksiniz. Nerede kaldı ağaç kesimine karşı hassasiyet? Nerede kaldı ağaç sevgisi ve aşkı? Çanakkale ve yenilerde bağımsız bir belediyeye kavuşan Kepez CHP’li belediyelerdir. Öte yandan bir de Burhaniye, Ören tarafları var ki oralarda da manzara aynı, hatta daha da korkunç. Korkunç diyorum zira ana karayolundan bu kepazelik rahatlıkla görülmekte, Kepez’deki gibi arka taraflarda kalmamakta. İzmir’e doğru karayolundan giderken Burhaniye, Ören taraflarında ana yolun her iki tarafı eskilerde geniş zeytin arazileri mevcut idi. Arabadan elini uzatsan zeytin toplayacak kadar yola yakındı zeytin ağaçları. Şimdi gidin bakın hem yolun kenarı, hem de yol kenarından arkadaki tepelere kadar uzanan arazi ne durumda. Hani zeytin ağaçlarını kesmek hukuken suç teşkil ediyordu? Hani ağaç katliamına karşı idi CHP’li belediyeler? Hikaye ve YALAN. Ancak suç sadece bu katliamı yapanlarda mı? Elbette hayır. Esas suçlu bunları gören, bilen ancak görüp bilmesine rağmen bu katliamı engellemeyen veya bu katliamı yapanlara ibretlik cezalar vermeyen kamu yönetiminde. Kaymakamda, valide, bakanlıkta ve hatta gerekli ağır müeyyideler ihtiva eden düzenlemeleri çıkartmayan iktidarda.Bize de işte burada içimizi dökmek kalıyor.
 • AkilAkil3 gün önce
  Yokmu gezici ağaç kesen katilleri bulacak
 • Devrim ÖZİSLAMDevrim ÖZİSLAM3 gün önce
  "Bu ağaçların kesim sebebi Erdoğandır" deyin bakın Gezici Lavuklar nasıl sokaklara çıkıyor. Adamlar şizofrenik takıntı olmuşlar.
 • Yaşar Yaşar 3 gün önce
  Çevreci gördüm sizi Akit.Helal size kaz dağlarındaki 200 bin (ikiyuzbin)ağaç kesiminede nasıl karşı durdugunuzu goruyoruz

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Ağustos 2019