• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

"Gece 12'de operasyon var" demişti... Durmuş Yılmaz'dan görülmemiş pişkinlik

Geçtiğimiz günlerde Merkez Bankası'nın faiz kararı sonrası yaptığı, "Gece 12:00'de operasyon var. Resmi Gazete'yi takip edin" açıklaması sonrası vatandaşlara nöbet tutturan, hiçbir şey olmayınca da özür dilemek zorunda kalan eski Merkez Bankası Başkanı ve İYİ Parti Milletvekili Durmuş Yılmaz'dan, günler sonra pişkince bir çıkış geldi. Yılmaz, o açıklamayı yaptığı için operasyonu engellediğini ileri sürdü.

Yeniakit Publisher
2021-11-26 07:37:00 -
"Gece 12'de operasyon var" demişti... Durmuş Yılmaz'dan görülmemiş pişkinlik

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, İYİ Partili Durmuş Yılmaz’dan, bir hafta önce söylediği “Ben sizleri bu gece saat 12:00’den sonra teyakkuza davet ediyorum. Resmi Gazete'yi takip etmenizi tavsiye ediyorum. Bu gece bir şey olabilir, olduğu zaman da Türk Lirası'nın üzerine nasıl daha fazla bir sıkıntının geleceğini görürsünüz” sözlerine açıklık getirmesini istedi.

Bunun üzerine Durmuş Yılmaz, “Benim yaptığı şey, ortada bir belirsizlik var ve bu belirsizlik ülkenin parası üzerinde olumsuz etki yapıyor, yönetsel bir olumsuzluk, bunun bir an önce ortadan kaldırılmasıyla ilgiliydi. Dediğim gibi herhangi bir duyumum yok, herhangi bir şeyim yok, sadece Merkez Bankası’yla ilgili yapılan operasyonlardan hareketle o gece bir operasyon yapılacaktı. Ama dediğim gibi, bu söylediğim söz, bu operasyonun yapılmasını engelledi ama hâlâ ortadan kaldırmadı. Dolayısıyla burada yapılması gereken şey, bu yönetsel belirsizliğin ortadan kaldırılması” dedi.

“Nasıl bir operasyon” sorularının gelmesi üzerine Yılmaz, şöyle konuştu:

Merkez Bankası yönetimi gece saat 12:00’den sonra başkan yardımcıları vesaireleri görevden alındı. Bu tür operasyonlar da gece bu saatten sonra yapılıyor. Henüz Hazine ve Maliye Bakanı ile Sayın Cumhurbaşkanı arasındaki görüş farklılığı da tamamen ortadan kalkmış değil. Dolayısıyla bunu önümüzdeki günlerde tekrar göreceğiz. İnşallah bu yapılacak olan operasyon burada kalır, dolayısıyla benim temennim de odur. Bu, Türk Lirası'na bir de istikrar kazandırır. Ama bu henüz ortadan kalkmış değil. Bunu siz kendi partiniz içinde benden gayet iyi biliyorsunuz.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

hsn

ruhunu imf ye satmış birinden ne beklenirdi ki.
 • Yanıtla

Ahmet Cumali

Bu zevatta Merkez Bankası başkanı ve milletvekili oldu ya,pes doğrusu...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23