• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Gazze’deki katliam sonrası yaklaşık 900 çocuk uzuvlarını kaybetti

Yeniakit Publisher
2023-11-28 12:02:00 -
Gazze’deki katliam sonrası yaklaşık 900 çocuk uzuvlarını kaybetti

Filistin uyruklu İngiliz Dr. Ghassan Abu-Sittah, siyonistlerin Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarının başlamasından bu yana 700 ila 900 arasında çocuğun uzuv kaybı yaşadığını tahmin ettiğini açıkladı.

Siyonistlerin Gazze Şeridi’ne yönelik 7 Ekim’de başlayan saldırılarında binlerce çocuk hayatını kaybetti ve yaralandı. Gazze Şeridi’ndeki hastanelerde çalışan Filistin uyruklu İngiliz Dr. Ghassan Abu-Sittah, İngiltere’nin başkenti Londra’da basın toplantısı düzenledi.

Abu-Sittah, Gazze Şeridi’nde anestezi ya da temel tıbbi malzemeler olmadan çocukların ameliyat edildiğini belirterek, "Tahminime göre şu anda 700 ila 900 arasında çocuğun uzuvları kesilmiş durumda ve bazılarının birden fazla uzvu kesildi" dedi.

Gazze Şeridi’nden döndüğü için kendini suçlu hissettiğini aktaran Abu-Sittah, Gazze Şeridi’nden ayrıldığından bu yana bazı meslektaşlarının saldırılarda öldürüldüğünü söyledi.

Siyonistlerin,Şifa Hastanesi’nin altında Hamas’ın bir komuta merkezi olduğu yönündeki iddialarını reddeden Abu-Sittah, 2009’dan bu yana her savaşta ara sıra Şifa’da çalıştığını, hastanenin zar zor işleyen tipik bir hastane olduğunu, iddiaları doğrulayan hiç bir duruma şahit olmadığını söyledi. Abu-Sittah, 2014 yılında da Şifa Hastanesi’nde bulunduğunu ve Uluslararası Kızılhaç Komitesi’nin İsrail’in hastaneyi bombalamakla tehdit ettiğini kendisine bildirdiğini açıkladı.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

İsrail’in Gazze Şeridi’ne 7 Ekim’den bu yana devam eden saldırılarında en az 6 bin 150 çocuk hayatını kaybetti, binlercesi de yaralandı

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

YORUM

ZELİL DURUMA DÜŞMÜŞ BİZ MÜSLÜMAN OLDUĞUNU SANANLARDA REEL POLİTKADAN DÜNYA GERÇEKLERİ DENEN KAFİRİN KURMUŞ OLDUĞU DÜZENE BOYUN EĞİYORUZ ULAN REEL GERÇEK VARSA O BM DOMUZLAR TOPLULUĞU İSRAİLİ YERLE BİR ETSİN VE İSRAİL İLA GAZZELİ KARDEŞLERİMİN ARASINA BARIŞ GÜCÜ GÖNDERSİN GÖNDERSE BİLE BİZ SALAK MÜSLÜMANLAR ONLARA KANMAYALIM BOSNADA OLDUĞU GİBİBENCE REEL GERÇEK ŞUDUR İSRAİLİN FİLİSTİNDE BİR DAHA OLMAMASINI SAĞLAYARAK TARİN ÇÖPLÜĞÜNE YOLLAMAKTIR

Mehmet

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM ALLAH KİMSENİN YAPTIĞINI YANINA BIRAKMAZ.... bebek, çocuk ve masum insan katillerini de, özel hazırlanmış cehennemlerde terbiye edecektir... İNŞALLAH
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23