• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Fransa’dan küstah çağrı

Fransa Dışişleri Bakanı Jean Yves Le Drian, bu sabah yaptığı açıklamada “AB üyesi tüm ülkelerin dışişleri bakanlarının Türkiye’nin Suriye’yi işgalini kınamaya çağırıyorum” dedi.

Yeniakit Publisher
2019-10-14 13:45:00 -
Fransa’dan küstah çağrı

Münübe Yılmaz

Fransa Dışişleri Bakanı Jean Yves Le Drian, bu sabah yaptığı açıklamada “AB üyesi tüm ülkelerin dışişleri bakanlarının Türkiye’nin Suriye’yi işgalini kınamaya çağırıyorum” dedi. Luxemburg’da mevkidaşları ile yaptığı toplantıda, Türkiye’nin Suriye’de başlattığı Barış Pınarı Harekatı’nın ciddi bir insanı kıyıma sebep olacağını söyleyen hadsız bakan, “Fransa’nın bu toplantıdan özell bir beklentisi var. Türkiye’nin Suriye’deki müdahalesine karşı ABD’nin ulaşlararası bir toplantı düzenlemesi” ifadesinde bulundu. Türkiye’nin bölgeden çekilmesi için Almanya ile görüşmeler yaptıklarını belirten Le Drian, tüm AB üyelerine Ankara’ya karşı durmak için çağrıda bulundu. Türkiye’nin harekatının, Suriye’deki Kürtlerin ve Esed’i biraraya getirdiğini ve bundan en çok AB ülkelerinin etkileneceğini söyleyen Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maaş ise, “Bu durumun İşid’in güçlendireceğini düşündükçe hem endişeleniyor, hem de korkuyoruz” yorumunda bulunurken, Lüksemburg Dışişleri Bakanı Jean Asselborn, "Olayı anlamak çok güç. Türkiye 500 kilometre uzunluğundaki sınırın 30 kilometre derinliğindeki alanda bulunuyor zira o bölgenin teröristlerle dolu olduğunu ifade ediyor. Ancak son aylarda Suriye'den Türkiye'ye herhangi bir saldırı yaşanmadı. Savaş suçu işleniyor. Türkiye NATO üyesi, buna yönelik bazı riskler bulunuyor. Avrupa Birliği açık ve net bir şekilde tepkisini ortaya koymalı." ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

nadim hatipoğulları

ULAN UTANMAZLAR 10/ 14 /5 BİN KİLOMETREDEN GELİP BURALARDA SİZİN GİBİ SOYU SOPU BELLİ OLMAYAN ÜLKEMİZE 50 SENEDİR YAPMADIĞI KÖTÜLÜK KALMAYAN SATILIK BESLEYİP BÜYÜTTÜĞÜNÜZ TÜM BÖLÜCÜLERİ ÜZERİMİZE SALDIĞINIZ YETMEDİ ŞİMDİDE BİZİ İŞGALCİ DURUMUNA DÜŞÜRÜYORSUNUZ ULAN SİZİN NE İŞİNİZ VAR BURDA İŞGALCİ ........LER KAN EMİCİLER MÜSLÜMAN VE İNSANLIK DÜŞMANLARI ........LER.
 • Yanıtla

kiowa

sizin hepinizin ALLAH C.C. belasını............
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23