Filistinli hackerlar İsrail'i fena karıştırdı!

Hamas, terör devleti İsrail'de yayın yapan bir televizyon kanalını hackledi. Televizyon kanalına, "Dikkat Füze Saldırısı Riski lütfen sığınaklara" mesajını yazan hackerlar, ülkeyi fena karıştırdı.

15 Mayıs 2019 Çarşamba 18:09
Filistinli hackerlar İsrail'i fena karıştırdı!

Dün gece saatlerinde İsrail merkezli bir televizyonun internet yayını hacklendi.

İsrailli "Kan" kanalının internet üzerinden izleyicilerine aktardığı yayın Salı günü gece saatlerinde hacklendi. Kanalın rutin yayını ekrandan giderken, bunun yerini İsrail ordusu imzalı bir uyarı metni aldı.

Söz konusu uyarıda kısa bir süre içerisinde füze saldırısı riski olduğu ve sığınaklara gidilmesi gerektiği mesajı yer alıyordu.

Kısa bir süre sonra kanalın hacklendiği ve mesajın sahte olduğu anlaşıldı.

Mesajın devamında, kanalı hackleyen kişiler "İsrail güvenli değil, göreceksiniz." mesajını ekrana yansıttı.

Kısa bir süre ekranda kalan mesajlar şaşkınlığa sebep oldu. Eurovision şarkı yarışmasının düzenlendiği günlerde Hamas'ın İsrail'e bir saldırı yapabileceği öne sürülüyordu. Bu nedenle bölgede gergin bir bekleyiş hakimdi.

"Kanalı Hamas hackledi"

İsrailli siber güvenlik yetkilileri ve Kan isimli kanalın görevlileri, siber saldırının failinin Hamas olduğunu açıkladı.

Hamas daha önce de İsrail'de bazı askerlerin telefonlarını hacklemiş ve İsrail merkezli yayınlara sızmayı başarmıştı. Örgütün bu amaçla oluşturulmuş "siber savaş" birimlerinin bulunduğu biliniyor.

Kaynak: Mepa News

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Mayıs 2019 Çarşamba 18:09

YORUM YAZ

 • Enes Enes 4 gün önce
  Allahın a gurban aslanım. Seni yetiştiren ana baba habibine komşu olsun koçum
 • BilalBilal7 gün önce
  Lanetlenmis millet her sey den korkar.
 • AbdullahAbdullah7 gün önce
  İsraillilerin olaydan haberi bile yok söyleyeyim. Gece yarısı yerel bir kanalın youtube hesabını çalmışlar, 25dk sonra düzeltilmiş. İsrailde ne haber oldu ne de kimse endişelendi.
 • Muzaffer seninleyizMuzaffer seninleyiz7 gün önce
  Cok hakiki olmus
 • MuzafferMuzaffer7 gün önce
  Allah ına kurban senin hamas, vur hamas vur vur siyonist deccallere vur. Yeryüzünde bozgunculuk çıkaran Ekini ve nesli bozan peygamber ve çocuk katillerine vur. Allah ım, bu pis yahudilerden intikam almayı gırtlaklamayı etlerini lime lime etmeyi bizlere de nasip et. Deccalin çıkardıkları, bu Türk milleti sizleri toptan cehenneme sürecek inşallah. Öyle bir intikam olacak ki kıyamete kadar anılacak Türk ün intikamı.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Mayıs 2019