Feyzioğlu TBMM’ye seslendi! ‘Cumhurbaşkanımızın sözü havada kalmasın’

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, TBMM’ye seslenerek, “gelin 3 gün daha birlikte çalışalım. Cumhurbaşkanı'nın sözü havada kalmasın" dedi.

11 Temmuz 2019 Perşembe 16:12
Feyzioğlu TBMM’ye seslendi! ‘Cumhurbaşkanımızın sözü havada kalmasın’

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, TBMM’ye seslendi.

Atatürk Üniversitesi, Türkiye Barolar Birliği ve Erzurum Barosu'nca düzenlenen "100. yılında Erzurum Kongresi" konulu panele katılan TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, program öncesi gazetecilere açıklamada bulundu.

Türkiye'nin gündeminde çok önemli bir yargı paketinin olduğunu hatırlatan Feyzioğlu, söz konusu paketin bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Feyzioğlu, "Türkiye'nin şahlanmasının önünde hiç bir engel bulunmamaktadır. 82 milyon insan potansiyelinin yüzde 100'ünün kullanılması, hiç kimsenin kendisini dışlanmış hissetmemesi için adalet paydasında erişilebilir ve güven verici bir adalet çizgisinde buluşması gerekmektedir. Yargı reformu paketinin temmuz ayında kanunlaşmasını diliyoruz" diye konuştu.

'Yargı reformu anahtar özellik taşıyacaktır’

Yeni yargı paketinin hazır olduğunu belirten Feyzioğlu, "Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımızın milletimize taahhüdü olmuştur. Dolayısıyla TBMM'nin ve devletimizin Cumhurbaşkanımızın sözünü havada bırakmamasını diliyoruz. Halkımız bu konuda haklı bir beklentiye girmiştir. Yargı reformu paketi tamamen Adalet Bakanlığı'nın şapkası, çatısı altındaki ilgili kurumlarca yazılmıştır. Yargı reformu paketi çalışma yönetimi itibariyle gurur vericidir. Ben son 25 yılı bilerek söylüyorum. Daha önce bu çapta çoğulcu ve katılımcı bir çalışma yürütülmemişti. Yargı reformu anahtar özellik taşıyacaktır" dedi.

Feyzioğlu, Türkiye'nin seçim ortamından çıktığını anımsatarak, ülkenin birikmiş sorunlarının olduğuna dikkat çekti.

Yurt dışında ülkenin aleyhine yapılan yayınlarda Türkiye'nin yargı konusunda ciddi ve samimi olmadığının söylediğini aktaran Feyzioğlu, şunları söyledi:

"Hukuk devleti inşasında sağlam demokrasiyi oturtmaya çalışan bir devlet bir buçuk sene boyunca binlerce kişiyi katarak neden yargı reformu yapmakla uğraşsın. Burada samimi düşünce ve irade vardır. TBMM'nin Türkiye düşmanlarına bu samimiyeti, ciddiyeti ve iradeyi sorgulama fırsatını vermemesi lazımdır. Türkiye düşmanları Türkiye'yi diktatör olarak gösterip kendi senaryolarının oluşması için ortam istiyorlar. Bizim de bunlara karşı dünya kamuoyunu samimiyetimize inandırmanın tek yolu vatandaşlarımıza hukuk güvenliğini eksiksiz vermekten geçer. TBMM'ye sesleniyorum gelin 3 gün daha birlikte çalışalım. Sayın Cumhurbaşkanı'nın sözü havada kalmasın, milletin beklentisi boşa çıkmasın."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Temmuz 2019 Perşembe 16:12

YORUM YAZ

 • Av.taşkın azizağaoğluAv.taşkın azizağaoğlu10 gün önce
  Sayın başkanımın görüşüne aynen katılıyorum.Yargı reformu konusunda geniş bir mutabakat var değerlendirilmesi her türk vatandaşının yararına ve ayrıca olumsuz şeyler aramak çok yanlış insanların tek fikir altında toplanması imkansız ama birbirimize saygı xuyarak dürüsce iyi olanı yPmak ve yapmak istemek samimi olmak bence en güzeli.Ayrıca başkanımızın biz meslektaşlar için güzel çalışmalarından dolayı tşk.ediyorum.
 • asmazasmaz10 gün önce
  bu adam bu reformdan memnun ise derhal vazgeçilsin. zaten hep vatandaşı hakkın hukukun aleyhine maddeler var.
 • NergisNergis10 gün önce
  aynen kuntakinte kardeş, ne amacıvarsa
 • kuntakintekuntakinte10 gün önce
  fevzioğlu çevresinden ya dışlandı yada gündem sever olarak yaşamak için AK partiye şu sıralar fazla yağ çekiyor iki kere düşünmek lazım acaip bir değişim var umarım AK parti dikkate almaz bu adamı

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Temmuz 2019