• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

FETÖ'nün laneti mi? CHP'de büyük kavga

CHP Grup Başkanvekilleri Engin Özkoç, Özgür Özel ve Engin Altay, "FETÖ'nün siyasi ayağının ortaya çıkarılması" örtüsü altında, konunun istismar edilip günlerce konuşulması, gizli soruşturma bilgilerinin ortalığa saçılması ve iktidar aleyhine propaganda için hazırlandığı açık olan Meclis Araştırma önergesi verdiler. Ancak partinin önde gelen ekran yüzü Barış Yarkadaş'ın bizzat önergeyi veren Engin Özkoç'u FETÖ'cüleri ziyaret etmekle suçladığı mesajları, sosyal medyayı kasıp kavuruyor. Kamuoyu Kemal Kılıçdaroğlu'ndan bir açıklama bekliyor.

Yeniakit Publisher
2020-01-21 15:25:00 -
FETÖ'nün laneti mi? CHP'de büyük kavga

Orhan Aysezen yeniakit.com.tr

TBMM tarihinde bugüne kadar memleket hayrına "somut" sonuç vermiş bir "Meclis Araştırması" bulunup bulunmadığı tartışılıyor. Örneğin en iddialı Meclis Araştırmalarından biri Susurluk Araştırma Komisyonu Raporu'nun TBMM'nin hangi rafında tozlandığını bulmanın dahi vakit alabileceği görülüyor.

Meclis araştırmaları güvenlik açısından, gizli ve devam eden soruşturma belgelerinin ortalığa saçılıp dökülmesi ve kritik bilgilerin bazı kişiler tarafından bizzat faillere sızdırılması ihtimali çerçevesinde kimi yönlerden tehlikeli de olabiliyor.

CHP'nin ekran yüzleri birbirlerini suçluyor

CHP Grup Başkanvekilleri FETÖ'nün siyasi ayağının ortaya çıkarılması için Meclis Araştırma önergesi verirken bizzat o grup başkanvekillerinden birinin ABD'de FETÖ'cülerle görüştüğü iddiası yine bizzat CHP'nin ekranlardaki güncel sözcüsü Barış Yarkadaş tarafından ihbar ediliyor.

CHP'nin ulusalcı karşıtı grubundan ve partinin ekran yüzü Barış Yarkadaş ilk günkü kadar güncel olan ve son FETÖ önergesi nedeniyle güncelliği bir kez daha tazelenen sosyal medya mesajında "Fethullah Gülen'in davetlisi olarak ABD'ye giden beş vekilden dördünün ulusalcı olması dikkat çekici: Tezcan, Günaydın, Özkoç ve Demirçalı" diyor.

İddialara hedef olan Engin Özkoç ise konuya açıklık getirmek yerine meydan okuyor ve "Beni böyle yıkamazsınız!" açıklamaları yaparak tartışmayı büyütüyor. Nete düşen ve adı geçenlerin azılı FETÖ'cülerle birlikte görüntülendikleri fotoğraflar ise yangına benzin döküyor. Kamuoyu, CHP iktidara geldiğinde (!) partinin önemli isimleri arasında patlak veren bu kavganın, icraatları nasıl etkileyeceğini merak ediyor.

Birgül Ayman Güler, Yılmaz Ateş ve diğerlerinin CHP'yi FETÖ ile işbirliği yapmak veya teslim olmakla suçlamaları, Urla Belediye Başkanı'nın yargılanması CHP'yi FETÖ ile ilişkisi konusunda sıkıştıran diğer defolar.

FETÖ'cülük ihbarları ayyuka çıkarken vatandaşlar, Genel Merkez ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu vahim iddialar karşısındaki sessizliğini manidar buluyor. Kamuoyu, Kılıçdaroğlu'dan partinin iddialı isimlerinin birbirlerini FETÖ'cülükle suçlamaları sonrası, hangisinin haklı olduğunu açıklamasını bekliyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Harun

E hepsi....
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23