Fabrika işçilerinden Kızılay’a destek

Tokat’ın Artova ilçesinde çimento fabrikası çalışanları toplu şekilde Kızılay’a kan ve kök hücre bağışında bulundu.

11 Şubat 2019 Pazartesi 16:01
Fabrika işçilerinden Kızılay’a destek

Tokat’ın Artova ilçesinde çimento fabrikası çalışanları toplu şekilde Kızılay’a kan ve kök hücre bağışında bulundu.


Artova ilçesinde çimento fabrikasında çalışan işçiler, fabrika yönetimine toplu kan ve kök hücre bağışında bulunmak istedikleri söyledi. Bu talebi olumlu bulan firma yetkilileri Türk Kızılayı ile iletişime geçerek mobil kan toplama aracını ilçeye davet etti. Fabrika çalışanlarıyla birlikte vatandaşların da destek sağladığı ve etkinlikte yüzlerce kişi kan ve kök hücre bağışı yaptı. ’Dokunuzda bir can var’ sloganıyla ADOÇİM Çimento Fabrikası ve Türk Kızılayı işbirliği ile düzenlenen kampanyanın; kanser hastalarına umut olmak ve kan bağışı konusunda farkındalık oluşturmak olduğunu söyleyen Fabrika Müdürü Mesrur Büyükaşık, "Türkiye’nin lider sanayi kuruluşlarından biri olan kurumumuz önderliğinde ’Dokunuzda bir can var’ sloganıyla yola çıkarak kan ve kök hücre bağışı kampanyası düzenledik. Bu kampanyaya ilçe protokolümüz, çalışanlarımız ve aileleri ile vatandaşlar da destekte bulundu. Bu kampanyanın özellikle farkındalığı arttırmak amacıyla yapılan bir kampanya olduğunu belirtmekte fayda görüyoruz. Zaman zaman radyo ve televizyonlarda ’Acil kan aranıyor’ diye anonslarla karşılaşıyoruz. Burada özellikle dikkat çekmek istediğimiz konu kan acil değil sürekli bir ihtiyaçtır. Bir kan 3 can demektir. Onun için kampanyamızın yerini bulacağını umut ediyoruz. Herkese teşekkür ediyoruz." şeklinde konuştu.


Öte yandan düzenlenen kampanyaya; Artova Kaymakamı Mustafa Karali, İlçe Jandarma Komutanı Cüneyt Okur, İlçe Emniyet Amiri Fatih Kaptan da katılım sağladı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Şubat 2019 Pazartesi 16:01

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    22 Ağustos 2019