Ezan düşmanı CHP'liden regl teklifi

Geçtiğimiz yıllarda İslam'a ve ezana karşı yaptığı kin ve nefret söylemleriyle tanınan CHP'li Sera Kadıgil, Meclis'e kanun teklifi vererek kadınların kullandığı ped gibi hijyen ürünlerinden, vergi alınmamasını istedi.

14 Şubat 2019 Perşembe 13:50
Ezan düşmanı CHP'liden regl teklifi

24 Haziran seçimlerinin ardından CHP İstanbul Milletvekili olarak Meclis'e giren Sera Kadıgil, kanun teklifi verdi. Toplum tarafından ezan ve İslam düşmanı olarak bilinen Kadıgil, Türkiye'de ve dünyada "tampon vergisi" olarak bilinen hijyen ürünlerinden alınan vergileri gündemine aldı.

"Pedlerden vergi alınmasın''

CHP'li vekil, dünyada birçok ülkede, kadınların kullandığı ped gibi hijyen ürünlerinin vergisinin düşük olduğunu savunarak, Türkiye'de de bu ürünlerdeki vergilerin kaldırılmasını istedi.
Kadınların regl olmanın önüne geçemediğini belirten Sera Kadıgil, cezaevlerine de bedava ped gönderilmesini istedi.

İslam'a ve ezana kin kusmuştu

Geçtiğimiz yıllarda İslam ve ezan düşmanlığını sosyal medyadan paylaştıklarıyla ortaya çıkaran Kadıgil, vatandaşlar tarafından İslam ve ezan düşmanı olarak tanınıyor. Ülkemizde 5 vakit ezan okunmasından rahatsız olan Kadıgil, Twitter hesabından ''O ezanlar ki şehadetleri dinin temeli ama BENİM yurdumun üstünde ebedi inlemesin artık nolur ya! Resmen ağzıma ağzıma okunuyor her sabah!!”, ''Kapıda oynayan çocuklardan rahatsız olunca kızgın yağ dökem mi üsttlerine! Ya da uykumdan uyandıran ezan için camiyi basıp imamı mı keseyim?'' paylaşımlarıyla nefret kusmuştu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Şubat 2019 Perşembe 13:50

YORUM YAZ

 • şskşsk8 ay önce
  doğru söylemiş. müslüman biraz polatın babası ömer candan gibi olmalı. evlere yakın camiler ezanı kısık sesle okusunlar. kendisine namaz farz olmayan çocuklar falan rahatsız olabilir. regl konusunda takındığı tavrı da gayet feminist buldum.
 • bahribahri8 ay önce
  yahu sayin akit yazarlari siz olsun yabanci kelime kullanmayin yahu nebu reglkelimesi
 • hercaihercai8 ay önce
  Aptulah, sen de Sinagoguna git, igrenc kepinitak ve sacmala! Ya da SUS!
 • hercaihercai8 ay önce
  Canip, Yahudiler hamakat ehli degil diyorsun, ama 2000 yildir surgunde yasiyorlar, demekki hamakatligin efendisidirler! Haaa, ne?
 • hercaihercai8 ay önce
  Canip, o yahudi, ama sen de yahudisin! Ne hamakatindan bahsediyorsun, sersem herif!
 • hercaihercai8 ay önce
  Gi.ini da yikamaz bu abdestsiz!
 • temel çeküçtemel çeküç8 ay önce
  chp lilertüm vergilerden muaf olsun bankaları dahil hiç vergi vermesinler
 • canip kurcaşilecanip kurcaşile8 ay önce
  fatoşşşşşşşşş adıyla yazan o "karı yahudi" değil, ama senin bu tavrın yahudi'de görülmez. Çünkü yahudi hamakat ehli değildir.
 • Erhan AkiloğluErhan Akiloğlu8 ay önce
  Tozer,sen ne içtin? Bu ne kafa ne mantık? Peygamber zamanında penisilin de yoktu, aspirin de, yara bandı da... Bazı manyaklar gibi misvak var, diş fırçasına gerek yok kafasında mısın? Teklif sahibi bozuk saatler gibi vakt-i merhununda doğru bir iş yapmış. Ben ce de hanımların bu tür hayız nifas hâllerinde kullandıkları malzeme vergi dışı olsun hatta ticaret malzemesi değil hizmet malzemesi olsun. Doğru doğrudur. Doğruyu el söylüyor diye doğrudan yüz çevirilmez. Ayrıca sama "sen eski giysilerini yakınlarına ver onlar ne niyetine kullanırlarsa kullansınlar" diyceklere de söz hakkı vermiş olursun. Son söz: Ya hayır söyle ya sus"!
 • ayşe gülayşe gül8 ay önce
  maalesef serrracığım bu yaptığın iyi bir şey o söylediklerini örtemiyor affetdiremiyorsun kendinibiraz daha çalış ,liderinin dediği gibi günde 100 besmele çektiğini söyle.
 • TozerTozer8 ay önce
  Bre zındık, bre münafık kadın. Peygamberimiz zamanında ped mi vardı. Gavur icatlarını niye kullanıyorsunuz. Ananızın, kendinizin eskimiş basma eteklerini kesip ped yerine kullansanıza.
 • Recep GülerRecep Güler8 ay önce
  AKİYANLIŞ YANLIŞTIR-DOĞRU İSE DOĞRUDUR!TEKLİF GÜZEL,D,
 • Haberin igrencligiHaberin igrencligi8 ay önce
  Kadin guzel bir teklifte bulunmus bunu haber yaparken gecmiste boyle demisti diye provakasyon yapan akit madem bu senin haber tarzin. Oyleyse akp hdp ye yuklenirken gecmiste megri megri diye agladiklarinida hatirlat. Pyd teroristtir derken turkiye uzerinden gonderdikleri pesmerge desteginide hatirlat. Gecmiste fetoyu ovenler bugun aday yapilinca gecmis soylemlerinide hatirlat neden onlara gelince gecmisi unutuyorsun
 • Süleyman AskeriSüleyman Askeri8 ay önce
  Bu yöntem, Jeoloji profesörü olan zatın taktiği.Böyle abuk subuk, milletin sinir uçlarına dokunacak tarzda konuş, milletin kültürel, manevi değerlerine hakaret et, gündeme gel. Nasılsa direkt bir cezası yok gibi. Reklamın olsun..Zira reklamın iyisi kötüsü olmaz..
 • EmreEmre8 ay önce
  Hijyen ürünlerinden verginin kalkması söylemiyle, Sera Kadigil'in dini görüşlerinin ne alakası oldugunu anlayamadım. Gördüğümle en kotu yazılardan biri olabilir, ne ne demek istediği belli degil, ne amacla yazildigi belli degil.
 • İkkİkk8 ay önce
  Kafir kafirliğini yapacak Biz Müslümanlığımızı yaşasak hepsi vız gelir de.........
 • NİHALNİHAL8 ay önce
  EZANLARI SUSTURMAYACAĞIZ:GERÇEK LAİKLİK NEDİR: Lâik devlette kişiler din ve vicdan hürriyetine, ibadet hürriyetine sahiptirler. Lâik devlet, fertlerin bu hürriyetini sağlar ve korur.Yani, bu yönü ile lâiklik, toplumun bütün fertleri için din, mezhep, ibadet, vicdan, düşünce ve fikir hürriyeti ve bunların da yasal güvence altına alınması demektir.EZAN DÜŞMANI anti-islamcı CEHAPE liler şimdide ped inizi devletmi alsın başka bir arzunuz varmı eskiden ped mi vardı isterseniz Kozmetik ürünlerinizide devlet bağışlasın Başka ARZU??Siz yeterki emredin derhal hemen biz hiç sizi üzermiyiz makyajsız pedsiz bırakmayız
 • SafaSafa8 ay önce
  Bu hanımefendine dediğnin farkında değil. Böyle bir isteği varsa cami olmayan başka bir memlekete gitmeli. Ama isteriz ki burada kalıp % 99 u müsliman olan halka saygılı olmalı. Başörtülülere bir zamanlar İran, Arabistan gibi yerler adres göstermişlerdi. Şunuda belirteyim. Hapörlerden kaynaklı yüksek sese bende karşıyım. Uygun desibele ayarlanmalı. Rahatsız edici ses düzeltilmeli tamam. İşin garibi bu zihniyet seçilip meclise gönderilmiş hayret.
 • TÜM İŞİ BİT BU MUKALDITÜM İŞİ BİT BU MUKALDI8 ay önce
  ONUDA TANZİM SATIŞINDA SATALIMI ABLLLLASİZKARŞISINIZAMMMMA
 • ahmetturkmenahmetturkmen8 ay önce
  bööggg bu ne biçim haber yahu neyi heeflediniz bu haberi yaparken abi ayıp geçin artık bunları
 • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş8 ay önce
  yahudi bu karı. yahudileri çok şımarttık toplum olarak
 • saddisaddi8 ay önce
  merak etme zaten 30-40 sene sonra ebedi cehennem ateşin başlayacak. Orada,burada yapılanlar için köpek gibi pişmanlık var. O pişmanlığınız bizim için zevkten 4 köşe olmamız için yeterli olacak.
 • ömer kaleömer kale8 ay önce
  Lütfen provakatif şeyler yazıpta insanları bir birine düşman etmeyelim.yüce mevlamın Cenaballahın, kimseyi savunmasına ihtiyacı yok.Bırakın artık bu düşmanlığı.Şimdi her yorum yapan her kesi her şeyi neden hemen Chp li yapıyorsunuz.Şimdi buradan editöre soruyorum, neden saygısız uygunsuz yorumları yayınlıyor.O zaman ben burada art niyet görüyorum.Nerden bileyim belki bu saygısız yorumlar birileri tarafından kasıtlı yapılıyordur.Şimdi zaman uyanık olma zamanı birileri kin nefretle insanları kamplaştırmak için yorum yapabilirler.Buradan editörün gerçekten uygunsuz seviyesiz, insanları bir birlerine düşürecek yorumları yayınlamasınıda kınıyorum.
 • NurNur8 ay önce
  Kadının sığlığına fikirsizliğine bakın çokmu düşündün bu fikri !!dehalar hep chpde .çocuk kadar akılları yok ufukları darkanatlıyamı? kanatsızamı? veya gece olanı var orta var büyük boy var bunlar belirlemen lazım sonra çocuk bezleri yaşlı bezleri sıradamı bayan haksızlık olur valla bu chp den bir şey olmaz anlayın.
 • 145314538 ay önce
  Abdullah İbn-i Sebe'nin mevcut zamanda ki mürid'i hep bu mecralarda dolaşıyor.Fitne yaymak,milletin kendisine küfr ederek günaha düşmesi için.İyi ve güzel olan her şeye muhalif,şer'e ise destekçi.Namazla,ezanla işin yok belli,seni neden ilgilendiriyor ki bu meseleler,sen de ped'i nin peşine düşmüş bu kadın gibi,kıçını sildiğin kağıttan vergi alınmasın diye talepte bulun,en azından yaptığın bir işle meşgul olursun.
 • LeventbayLeventbay8 ay önce
  Ezan okunsun ama lütfen sesi güzel imamlar okusun .. ped işine gelince tabikivergisi alınmasın.
 • vijdanvijdan8 ay önce
  süresiz nafaka belasını konuşmayıp6284 ile kadın cinayetlerinin katlar oranda artmasını konuşmayıpcocuk icrası insanlık sucudur demeyipPEDDEKİ VERGİYİ KONUŞMALARIN İNSANLARIN AKILLARINI BAŞINDAN ALIYOR! CEHAPE BOŞUNA CEHAPE DEĞİL! BUNLARDAN MEMLEKET HAYRINA HİÇBİŞİ CIKMAZ..
 • BakBak8 ay önce
  Nüriyet düşmanı olmasan bebeklere bez öyle olsun derdin. Ama tek amaç nüfusu azaltmak. Evlenme boşsn. Erken hiç evlenme kurtaj yap.
 • ........8 ay önce
  He gevur libres bilmem ne köşe olsun. Bebek bezinden bile alınıyor beyinsiz
 • hüseyinhüseyin8 ay önce
  E iyi bir şey demiş neden kötülüyorsunuz, sağlık ürünlerinden kdv alınmasın, her ailede kullanılır, Kalpleriniz nasılda kararmış, işid zihniyeti, Allah bizi sizin gibilerden korusun.
 • Ahmet ŞirinAhmet Şirin8 ay önce
  Maaşı ile pet alıp cezaevinde tutuklu bulunan kadınlara göndersin ezan duymak istemiyorsa başka ülkeye yerleşsin Çin olabilir
 • Serkan aydinSerkan aydin8 ay önce
  Hadi lan ordan ucretsiz olsunmus yok ya..sizin ped inizin parasini biz niye veriyoruz vermek zorundamiyiz sen bakan sin ayda utanmadan hic bir sey yapmadan yan gelip yatip ustune birde vatan hainliği yapıp 20 bin den fazla maas alıyorsunuz utanmazlar yediginiz onde yemediğiniz arkanizda..kendi maaşından fon oluştur git millete ped dagit bedeva..senin seyinin kahrini feryadini ben niye cekiyim pahali geliyosa pamuk koyun..hapishanedilere de bedeva gonderceklermis utanmadan
 • Halit Halit 8 ay önce
  İsmi abdullah olan kişi ebu cehilin torunu sen o güzelim ismini değiştir hans yap sana daha iyi yakışır din düşmanı adi chpkklı
 • bozerenbozeren8 ay önce
  bozuk bir saat bazen doğruları da söyleyebilir. bu ped konusunda bence haklı.
 • AliAli8 ay önce
  Ezandan rahatsız olan bu memleketi terk etsin. Biz dinimiz ve ezanımız için yaşıyoruz.
 • sonersoner8 ay önce
  ekşi sözlükten buraya fırlamış tiplerin sözünü esas mı alalım, vaktimizi boşa mı harcayalım, Allah C.C. istediklerini aydınlığa kavuşturur, düşünün ki 21. yüzyılda telefondan istediği an tüm ayetleri okuma imkanı var iken okumuyor ve şeytanın söyledikleri daha tatlı geliyor...
 • ahmetahmet8 ay önce
  İsmi Abdullah olan fakat kendisi hans veya corç olan yorumcu...Önce İslam dinini iyi öğren sonra islam dini hakkında konuş...
 • buratburat8 ay önce
  Bİ DE ABDULLAH SIN herkesin elinde telefon varmış çoook süper beynin çalışıyor bir o kadarda dünyadan haberin yok
 • MuratMurat8 ay önce
  Herkeste telefon olsa da ezana kimse engel olamaz..
 • BeyhanBeyhan8 ay önce
  EZANDA BİLENE ŞİFADIR AMA BİLENE...
 • NİHALNİHAL8 ay önce
  ALINSIN LÜKS. CHP iktidara gelemiyor ama koy cebime yöntemi yapıyor yağma hasan böreği,batan geminin malı ya... bal gibide alınacak temel ürün değil.
 • Ülke devlet vatan millet neyine düşmüşsün ped'i nin peşine.Ülke devlet vatan millet neyine düşmüşsün ped'i nin peşine.8 ay önce
  Talep et,Devlet senin ihtiyacını ücretsiz karşılasın,malum aldığın ücret yetmiyordur.
 • AkifAkif8 ay önce
  İslam düşmani zavalli kadın, sen önce islami olan KIDIGİL soyadıni değistirmek için bir mahkemeye başvur... yatarkende ezan sesi seni rahatsız etmemesi için kulaklarina tıkaç tak... istesenizde istemezsenizde bu ezanlar hep okunacak... birde şimdiden bir vasiyet bırak öldüğünde leşini nereye gömüyorlarsa gömsünler... camilerimizin musalla taşlarini boşuna kirletme...
 • yediemirleryediemirler8 ay önce
  Öyle uyuyasın ki bir daha uyanma İnşaAllah....
 • AbdullahAbdullah8 ay önce
  Sağlık ürünlerinden vergi alınmamalı bu 1. Herkesin elinde telefon var, namaz vaktini takip edebilir. Ezan artık beyhudedir bu 2.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

15 Ekim 2019