• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

EYT mağdurları umutsuzluğa kapılmasın EYT'de yüzler gülecek

EYT son dakika: AK Parti'den emeklilikte yaşa takılanlar EYT açıklaması geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Politikalar Kurulu Başkanvekili Prof. Dr. Vedat Bilgin’e EYT konusunda bir rapor hazırlaması için talimat vermişti. Erdoğan’ın EYT talimatı sonrası emeklilikte yaşa takılanlar umutlandı. Sonra EYT gündemimizde yok açıklaması yapan Bakan Albayrak’ın açıklamasıyla yeniden üzülen EYT’lilere bir kötü haber de 2020 bütçesinden geldi. 2020 bütçesinde EYT’lilere kaynak ayrılmadı. Bu gelişmelerle umutlarını yitiren EYT’liler AK Parti milletvekili Cahit Özkan’ın son EYT açıklamasıyla yeniden umutlandı.

Yeniakit Publisher
2019-10-21 16:54:00 - 2019-10-21 16:58:37
EYT mağdurları umutsuzluğa kapılmasın EYT'de yüzler gülecek

EYT son dakika: AK Parti'den emeklilikte yaşa takılanlar EYT açıklaması geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Politikalar Kurulu Başkanvekili Prof. Dr. Vedat Bilgin’e EYT konusunda bir rapor hazırlaması için talimat vermişti. Erdoğan’ın EYT talimatı sonrası emeklilikte yaşa takılanlar umutlandı. Sonra EYT gündemimizde yok açıklaması yapan Bakan Albayrak’ın açıklamasıyla yeniden üzülen EYT’lilere bir kötü haber de 2020 bütçesinden geldi. 2020 bütçesinde EYT’lilere kaynak ayrılmadı. Bu gelişmelerle umutlarını yitiren EYT’liler  AK Parti milletvekili Cahit Özkan’ın son EYT açıklamasıyla yeniden umutlandı.

AK parti kanadından bir olumlu bir olumsuz emeklilikte yaşa takılanlar açıklaması gelmeye devam ediyor. EYT konusunda bir televizyon programında açıklamalarda bulunan AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan konu değerlendirilir dedi. EYT mağdurları umutsuzluğa kapılmasın” dedi. Cahit Özkan, Kanal 58'de yayınlanan Bakış Açısı programında EYT konusundaki soruya şöyle yanıt verdi: “Bir milli ve yerli siyaset olarak tek bir derdimiz vardır; ülkemizin ekonomik kaynaklarını ancak ve ancak aziz milletimize sunarız. Biz bunun mücadelesini veriyoruz. Onun için bu kaynakları o şekilde dağıtmak lazım ki milletimizin hem geleceğini inşa etmesi lazım hem bugünlerini güvence altına alması lazım, hem de ülkemizin asil sahibi olan gençlerimize daha müreffeh bir Türkiye bırakmamız lazım.” dedi. 

“Emeklilik maaşını sağlayabilmek için ne gerekiyorsa onu yapacağız”

Şu anda EYT ile ilgili bütçede bir düzenleme yok. Çünkü mevzuat neyse ona göre düzenlemeler yapıldı.” diyen Cahit Özkan, “Talepler değerlendirilir, bakılır, onlara da bakılıyor ama netice itibariyle biz insanımıza emeklilik döneminde hiçbir yerde çalışmaya ihtiyacı olmaksızın, müreffeh, hadi diyorlar ya 'Almanlar geliyor, emekli maaşıyla ülkemizde tatil yapıyor' işte vatandaşlarımıza böylesi bir tatil yapma imkanını veren emeklilik maaşını sağlayabilmek için ne gerekiyorsa onu yapacağız. Bunun çalışmaları da değerlendiriliyor.” açıklamasında bulundu.

"53 yaşında emeklilik"

Özkan sözlerine şöyle devam etti: “Bu konuda bir, etki analizi deriz biz, getirisi götürüsü ne olacak, getirisine götürüsüne bakılacak ve inşallah en doğru düzenleme neyse o. 53 yaşında emeklilik bugün Almanya'da 65-67 yaş emeklilik. Japonya ve Güney Kore'de, Uzakdoğu'da 70-73 yaşına kadar emekli olamayanlar da var. Ama Türkiye'de şu anda bu 53 yaşında. Fiili emeklilik yaşımız şu anda 53 bizim. 65 ama o kağıt üzerindeki. 99 öncesi ve sonrası nedeniyle şu anda henüz 53'lere gelebildik. 33 yaşlarından geldik buraya. 33 yaşında bu ülkede emekli olan insanlarımız vardı. Şu anda 53'leri yakaladık. Biz CHP gibi demiyoruz. Onların grup başkan vekilleri dedi ki Meclis'te; 'AK Parti hükümeti, iktidar, ne yaparsa yapsın, dünyada en doğru icraatı da yapsa, ağzıyla kuş tutsa onları alkışlamayacağız' dedi. Biz öyle demiyoruz."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Yusuf Çeliker

Madurum siyasilerin bekası beni hiç ilgilendirmiyor seçim de görüşürüz bizlerin partisi ve siyasi görüşü yok #eyt
 • Yanıtla

fikret kolkılıç

AKP BU İŞİ YAPMAYACAK.MİLLETİN HAKKINI YEMEYE DEVAM EDECEKLER .İNSANLAR DEVLETTEN BAĞIŞ BEKLEMİYOR ÇALIŞMA HAYATI BOYUNCA YATIRDIĞI PARANIN KENDİSİNE MAAŞ OLARAK BAĞLANMASINI İSTİYOR.BU MİLLETTE BUNLARI İKTİDARDAN İNDİRMESİNİ BİLİR.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23