THY-66-TL-Mart-2018

Evini kenevir tarlasına döndürmüş!

Ankara'da bir eve  operasyon düzenleyen polis, oturma odasına kurulan özel düzenekle kenevir  yetiştirildiğini belirledi.

11 Ekim 2017 Çarşamba 13:30
Evini kenevir tarlasına döndürmüş!

Başkent'te bir eve operasyon yapan polis  ekipleri, özel düzenekle kurulmuş alüminyum folyo ile kaplı bez dolap içinde  kenevir yetiştirildiğini belirledi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Mamak  İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Suç Araştırma Büro Amirliği ekipleri, Natoyolu  Caddesi'ndeki bir evde kenevir yetiştirildiği ihbarı aldı.

Bunun üzerine evi fiziki takibe alan ekipler, B.V. isimli şahsın  kenevir yetiştirdiğini belirledi. Harekete geçen ekipler, dün akşam saatlerinde  B.V'nin eve gelmesiyle baskın düzenledi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi'nin de  destek verdiği operasyonda ekipler, evin oturma odasını kenevir tarlasına çeviren  ve esrar imal eden B.V'yi gözaltına aldı.

B.V'nin Hint kenevirini yetiştirebilmek için alüminyum folyo ve bez  dolap kullanarak, özel düzenekle sıcaklık ve nemi kontrol edilen yapay sera  oluşturduğunu belirlendi.

Mamak İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Suç Araştırma Büro Amirliği  ekiplerince yapılan aramada, çok sayıda Hint keneviri, fanus içerisinde çok  sayıda Hint keneviri fidanı, 40 kilo esrar, bir hassas terazi, bir ruhsatsız  tabanca, bitki yetiştirmede kullanılan zirai ilaç, gübreli toprak, ısı ve nem  ölçer aletler ele geçirildi.

Gözaltına alınan B.V'nin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

Haber Tarihi: 11 Ekim 2017 Çarşamba 13:30

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018