• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Evindeyse hizmetçi sokaktaysa emekçi

Diyanet’in Mevlid-i Nebevi Haftası münasebetiyle yayınladığı ‘aile’ temalı videoyu, verilmek istenen mesajın tersine yorumlayan seküler kesim, kadın üzerinden büyük bir karalama kampanyası yürüttü. İkiyüzlü zihniyet, eşe götürülen bir bardak çayı ‘cinsiyetçilik’ olarak yaftalayarak aileye saldırdı...

Yeniakit Publisher
2019-11-10 10:08:00 - 2019-11-10 10:31:21
Evindeyse hizmetçi sokaktaysa emekçi

 Hakkı Bilir  İstanbul 

Türk aile yapısının baş düşmanı feminaziler, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ‘Aile’ mefhumunun önemine atıfta bulunmak için hazırladığı kamu spotuna kin kustu. Kadının eşine bir bardak çay vermesini bile hazmedemeyen zihniyet, İslam’ı ve Müslümanları çağ dışı göstermekten utanmadı. Beşeri sistemlerin kadını bir meta gibi gösterdiği modern dünyada kadını hak ettiği değere yükselten İslam’a olan düşmanlıklarını gizlemeyen azgın azınlık büyük bir karalama kampanyası yürüttü. Aile içi ilişkilerin karşılıklı saygı ve sevgiden geçmesi gerektiğine işaret eden anlamlı videoyu bağlamından kopartan sol mürteciler büyük bir ifsada girişti. Konu ile ilgili Akit’e konuşan uzmanlar, algı operasyonlarının kurbanı olunmamasına dikkat çekti.

Aileye saldırıyorlar

İlahiyatçı yazar Şule Parmak, azgın azınlığın Türk aile yapısına saldırdığına dikkat çekerek, “Müslüman kadın ve aile profiline karşı yapılan saldırılar her geçen gün devam ediyor. Bu duruma bir yenisi de Diyanet’in hazırladığı reklam bahane edilerek eklendi. Bu reklamda aile bireylerinin birbirlerine sunacağı ilgi ve muhabbet ortamı yansıtılmak istendi. Bu nasıl aymazlıktır ki, kadının çalışma hayatında başkalarına yaptığı hizmet de hiçbir sıkıntı görülmemekte iken evinde hayatını paylaştığı yakınlarına hizmeti tartışma konusu yapılmaktadır” dedi. Diyanet’in önemli bir konuya değindiğini kaydeden Parmak, “Bu ise Diyanet’in yapmış olduğu reklamı kınayanların en hafif tabirle samimiyetsizliğini göstermektedir. Merak konusudur ki, acaba Diyanet’e böyle bir tenkit getirenler nasıl bir aile yapısına sahipler? Neden rahatsızlık duyuyorlar merak konusu” şeklinde konuştu.

Kadın düşmanı zihniyet

Araştırmacı yazar Ercan Çifci de, reklam üzerinden algı operasyonu kusanların bu milletin değerlerine düşman bir zümre olduğunu belirterek, “Azgın azınlık diye tabir edilen bu taife; dini, ilmi, ahlaki bütün değerlere saldırıyor. Milletin sabrından ve ülkenin genel huzuru bozulmasını istememesinden kaynaklanan sükûnetinden cesaret alarak milletin karısına, kızına, oğluna evdeki yaşantısına bile karışmaya başladı” dedi. Halkı bu zihniyetin ikiyüzlülüğüne karşı uyaran Çifci, şöyle devam etti: “Bu zümre, eşcinsel kulüplerde her çeşit sapkın birliktelikler yaşar, reklamlarda kadının cinselliğini sömürür ama utanmaz, gelir muhafazakâr bir ailenin kendi halindeki yaşantısına karışır. Bir dine inanmaz, kalkar Müslüman bir aile yapısının örneklendiği diyanet programlarına dil uzatır. Bunlar, çürümüş köhne fikirleri ideolojik maske olarak kullanan, kadın düşmanı ve cinsel terör odaklarıdır. Bunlar, kadının evinde, yuvasında olmasına karşıdırlar.

Yeni Akit Gazetesi

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Orhan

Insan memeli bir hayvandir denince evrime karsi cikiyosujuz ama herseyi insan icgudulerini kadini sokaga cikarmasakta nasil dizginlesek diye yaman celiskiler yasiyosunuz.
 • Yanıtla

ali

Meyhanede , genelevindeki, filimlerde şehvet pazarlayan kadın emekçi kocasına hizmet eden kadın köle.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23