• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Eski CHP'li uyardı: Partinizi kurtarın

CHP İstanbul İl Başkanlığı’na seçilen Canan Kaftancıoğlu ile ilgili tartışmalar devam ediyor.

Yeniakit Publisher
2018-01-15 12:51:00 - 2018-01-15 13:35:38
Eski CHP'li uyardı: Partinizi kurtarın

CHP İstanbul İl Başkanlığı’na seçilen Canan Kaftancıoğlu ile ilgili tartışmalar devam ediyor. Toplumun değerlerine, devlet büyüklerine alenen hakaret eden Kaftancıoğlu'na her kesimden tepki var. Eski CHP PM Üyesi Savcı Sayan, yaptığı açıklamada, "Yurtsever CHP'liler bir olup partilerini kurtarmalılar. En kısa zamanda yerli ve milli ittifaka destek vererek dahil olmalılar. Bu memleketin geleceği için saflarını belirlemeleri gerekiyor" dedi.

İŞTE SAVCI SAYAN'IN YAPTIĞI AÇIKLAMALAR...

Yurtsever CHP tabanı son dönemde CHP'nin nasıl bir işgal altında olduğunu görmüştür bence. CHP tabanı Atatürk'ün yazdığı Gençliğe Hitabe'yi sık sık okumalı Atatürk hitabede tam da bugünkü CHP'nin yönetim kadrosunu anlatıyor

YURTSEVER CHP'LİLER PARTİLERİNİ KURTARMALI

Yurtsever CHP'liler bir olup partilerini kurtarmalılar. En kısa zamanda yerli ve milli ittifaka destek vererek dahil olmalılar. Bu memleketin geleceği için saflarını belirlemeleri gerekiyor.

Atatürk bugün sağ olsaydı bütün bu CHP yöneticilerinin cezaevine atılacağı gibi kendisi de dış güçlerin bu saldırılarına karşı milli ve yerli ittifaka destek verirdi.

Milli ve yerli ittifak partilerin ittifakı değil ülkeyi seven ve korumak isteyen herkesin ittifakıdır. Canan Kaftancıoğlu gibi hastalıklı düşüncelere, yerli ve yabancı düşmanlara ancak bu ittifakla cevap verilebilir. Eski bir CHP'li yönetici olarak CHP'nin bu işgal altındaki durumunu acı ile üzüntü ile hayretle izliyorum.

CANAN KAFTANCIOĞLU'NUN İL BAŞKANLIĞI CHP'YE YAPILAN BİR OPERASYONDUR

Her ne kadar delegelerin iradesi ile seçilmiş denilse de hepimiz biliyoruz ki CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul'da adeta kamp kurdu ve baskı ile delegelerin iradelerine müdahale etti. CHP tarihinde görülmemiş bir durumdur bu da gösteriyor ki Canan Kaftancıoğlu'nun il başkanlığı CHP'ye yapılan bir operasyondur. Bu operasyonu 2010 kaset operasyonundan bağımsız göremeyiz.

YURTSEVER CHP'LİLERE ÖNEMLE DUYURULUR

CHP tamamen işgal edilmiştir ve bu işgal devam etmektedir. Kurucu irade olduğunu iddia eden yurtsever CHP'lilere önemle duyurulur.

SAVCI SAYAN CHP'NİN İÇİNDE BULUNDUĞU DURUMU SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞINCA DESTEK YAĞDI

Bu zihniyet mi Anadolunun bağrında sıra dağlar gibi duran, Çanakkale'de Allah-ü Ekber sesleriyle düşmanlara dur diyen imanlı yiğit Anadolu insanlarından oy alıp iktidar olacak... Hadi oradan.. Bu işgal altındaki düşünce ülkemizde iktidar olmaz, olamaz, olabilemez ve de olmamalıdır.

CANAN KAFTANCIOĞLU'NUN SKANDAL TWEETLERİ

CHP'nin İstanbul teşkilatına başkan olarak seçilen Canan Kaftancıoğlu'nun, 15 Temmuz'da darbeyi durduran halka 'DAEŞ'çi' muamelesi yaptığı tweetler ortaya çıktı. Gezi ve Kobani provokasyonunu destekleyen Kaftancıoğlu’nun Ermeni soykırım yalanı hakkında attığı skandal tweetler ise çok başını ağrıtacak. Devlete “seri katil” diyen Canan Kaftancıoğlu’nun HDP’ye verdiği destek ise gözlerden kaçmıyor.

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul 36. Olağan İl Kongresi'nde il başkanlığına Canan Kaftancıoğlu seçildi. Oylama sonucunun açıklanmasının ardından kürsüye gelen Canan Kaftancıoğlu, kısa bir konuşma yaptı, kendisini seçenlere teşekkür etti.

Canan Kaftancıoğlu'nun, başkan seçilmesinin ardından verdiği demeçler, attığı tweet'ler de yeniden hatırlandı.

HDP - CHP İTTİFAKINI ELEŞTİRENLERE GERZEK DEDİ

PKK terörü asker, polis ve sivil vatandaşları katlederken Kaftancıoğlu, BDP (HDP) ile CHP'nin adı konulmamış ittifakını eleştirenlere 'gerzekler' diyordu.

15 TEMMUZ'DA DARBEYİ DURDURAN HALKA HAKARET

Kaftancıoğlu 15 Temmuz'da ise, darbecilerin katlettiği sivillere üzülmek yerine, çıplak elleriyle tankları dize getiren vatandaşlara 'Kafa kesen IŞİD'ci terörist' muamelesi yapıyordu.

Kaftancıoğlu ayrıca, PKK'nın Suriye'deki kolu PYD'nin, ABD'nin piyade askeri olarak Kobani'de giriştiği çatışmaların da en büyük destekçilerindendi.

Sabah

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı