Erzincanlı Hafız Şerif Türküleriyle anıldı

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nde Erzincanlı Hafız Şerif’i anma programı düzenlendi.

25 Nisan 2019 Perşembe 09:18
Erzincanlı Hafız Şerif Türküleriyle anıldı

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nde Erzincanlı Hafız Şerif’i anma programı düzenlendi.


“Erzincanlı Hafız Şerif” olarak bilinen “Keklik gibi kanadımı süzmedim”, “Küstürdüm barışamam”, “Çıkar yücelerden yumak yuvarlar” ve “Nasıl methedeyim sevdiğim seni” gibi türküleriyle üne kavuşan Çatalören köyü doğumlu Şerif Tanındı (1902-1948) için Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nde anma günü düzenlendi.


Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen Hafız Şerif’i Anma Günü programına Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adnan Özel, bazı fakülte dekanları, sanatçının kızı Hafize Yıldız, öğrenciler ve davetliler katıldı.


Konser öncesiHafız Şerif’i anlatan video gösterimi yapılmasınınardından sanatçının biyografisi okundu ve eserleri hakkında bilgi verildi. Daha sonra Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Bölümü Türk Halk Müziği Korosu, Öğr. Gör. Şef İlhan Akdeniz yönetiminde Hafız Şerif’e ait türküleri seslendirdi. Öğrencilerin yanı sıra mahalli sanatçılar Ahmet İlhan ve Bünyamin Sonat sanatçının müzik dünyasında ün yapmış türkülerini solo seslendirdiler. Davetliler gerek alkışlarıyla gerek sözleriyle, seslendirilen türkülere eşlik ettiler. Program sonunda Rektör Prof. Dr. Akın Levent’in Eşi Filiz Levent tarafından Şef İlhan Akdeniz’e çiçek takdim edildi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Nisan 2019 Perşembe 09:18

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    21 Mayıs 2019