• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Erdoğan'ın açıklaması ABD'yi tutuşturdu! "Hemen temasa geçtik"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Suriye'de güvenli bölgeler oluşturmak üzere yeni bir operasyonun sinyalini vermesinin ardından ABD, konuyla ilgili daha fazla bilgi edinmek için harekete geçti. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, ABD Dışişleri ve Ankara Büyükelçiliği'nin, Türkiye'deki ilgili mercilerle temasta bulunduklarını söyledi.

Yeniakit Publisher
2022-05-26 00:31:00 -
Erdoğan'ın açıklaması ABD'yi tutuşturdu! "Hemen temasa geçtik"

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Price, günlük basın toplantısında gündemdeki konulara ilişkin soruları cevapladı. Sözcüye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Suriye'de güvenli bölgeler oluşturmak üzere yeni adımlar atılacağına ilişkin açıklaması hatırlatılarak, Washington'ın Ankara'yı ikna etmek üzere herhangi bir diplomatik girişimde bulunup bulunmadığı soruldu.

"Daha çok ayrıntı öğrenmek üzere temasa geçtik"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Suriye'de güvenli bölgeler oluşturmak üzere yeni adımlar atılacağına ilişkin açıklaması hatırlatılarak, Washington'ın Ankara'yı ikna etmek üzere herhangi bir diplomatik girişimde bulunup bulunmadığı sorusuna sözcü şu yanıtı verdi:

"Türk müttefiklerimizle, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son günlerde ortaya attığı teklif hakkında daha çok ayrıntı öğrenmek üzere temasa geçtik. Bunu büyükelçiliğimizden ve bakanlıktan yaptık."

Erdoğan'dan harekat sinyali

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada, "Güney sınırlarımız boyunca 30 kilometre derinliğinde güvenli bölgeler oluşturmak için başlattığımız çalışmaların eksik kalan kısımlarıyla ilgili yeni adımları da yakında atmaya başlıyoruz. Ülkemize ve güvenli bölgelerimize sık sık yapılan saldırıların, tacizlerin, tuzakların merkezi konumundaki alanlar harekat önceliğimizin başında yer almaktadır. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, istihbaratımız, emniyet güçlerimiz hazırlıklarını tamamlar tamamlamaz bu operasyonlar başlayacaktır." ifadelerini kullanmıştı.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

HürVatanTC.

ABD ne bu telaş. Görende sizi talandan,soyundan, sivilleri katletmekten men etmek için yapılıyor sanacak. Sen her zamanki işlerine devam et. Bizimde işlerimize karışma. Pkk yı çok düşünüyorsan harekat başlayıp bitene kadar hepsini abd ye veya daha yakın Arap ülkelerine ,İsraile taşı.

Güney Doğulu

Katil Amerika'ya ayrıntı vermeyin. Bütün ayrıntıları teröristlere verirler. Alsınlar bütün teröristlerinin ABD'ye götürsünler. Kovboyculuk oynarlar orada.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23