Erdoğan'dan çok konuşulacak Ali Babacan çıkışı: Kimlerle görüşüyorlar, duyan var mı?

Ali Babacan'la ilgili değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'den yeni istifalar olabileceği iddiasına "Kimlerle görüşüyorlarmış, ben kimseyi duymadım. Sizin aranızdan duyan var mı?" şeklinde cevap verdi.

12 Temmuz 2019 Cuma 12:58
Erdoğan'dan çok konuşulacak Ali Babacan çıkışı: Kimlerle görüşüyorlar, duyan var mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen hafta başladığı milletvekilleri ile istişare toplantılarının sonuncusunu dün gerçekleştirdi. 20'ye yakın milletvekilinin söz aldığı toplantıda Erdoğan seçim sonuçlarını değerlendirdi ve milletvekillerinden gelen görüşlere cevap verdi.

Edinilen bilgilere göre Erdoğan, seçimlerin artık geride kaldığını, önümüzdeki dört senelik süreçte milletle olan bağlarını daha da güçlendireceklerini söyledi.

Türkiye Gazetesi'nin haberine göre Erdoğan, "Seçimlerden büyük bir başarı ile çıktık. Ankara ve İstanbul gibi sembol yerlerde belediye başkanlıklarını kaybetmiş olabiliriz ama Türkiye genelinde zafer yine bizim olmuştur. Siz de artık seçim sonuçlarına takılıp kalmayın, biz elbette ki, istişarelerimizi, değerlendirmelerimizi yapacağız. Hatalarımızı eksiklerimizi tespit edeceğiz. Teşkilatlarımızla değerlendireceğiz. Milleti dinleyeceğiz ve önümüze bakacağız. 2023 seçimlerine daha güçlü gireceğiz" dedi.

'Hüsrana uğrarlar'

Ali Babacan'ın yürüttüğü yeni parti çalışmalarına ilişkin milletvekillerinin "AK Parti'den başka istifalar olabileceği ve Babacan ve ekibinin buna ilişkin görüşmeler yürüttüğü" iddialarını gündeme getirmesi üzerine de Erdoğan şöyle konuştu:

"Kimlerle görüşüyorlarmış, ben kimseyi duymadım. Sizin aranızdan duyan var mı? (Milletvekillerinden 'yok' cevabını alınca) Daha önce de buna benzer şeyler yaşandı. Hepsi hüsrana uğradı. Kim hatırlıyor şimdi onları? Hepsi unutuldu gitti. Bunları da aynı son bekliyor. AK Parti'den hiçbir arkadaşımın bunlarla hareket edeceğini düşünmüyorum. Ben bu davaya inanan hiçbir arkadaşımın bunlara prim vereceğini düşünmüyorum. Biz birlik beraberliğimizi koruyacağız."

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Temmuz 2019 Cuma 12:58

YORUM YAZ

 • URFALIŞAİRURFALIŞAİR8 gün önce
  BİRACI GERÇEK VARMIŞ--DOSTLUKLAR HEPYALANMIŞ--ÇARPMAK İÇİN FAK KURMUŞ--HEPSİ AKREPYILANMIŞ
 • Mesut SarpMesut Sarp8 gün önce
  Reiz "Kimlerle görüşüyorlarmış, ben kimseyi duymadım. Sizin aranızdan duyan var mı?" şeklinde soruyu sordugunda ordaki milletvekillerinin listesi tutulsun. Bakalım kacı yeni kurulan partiye usulca kacacak? Yalnız benim dikkatimi ceken bu yeni partiyi kuracak olanlarin hic bir hortumlama ve hırsızlık olaylarına bulaşmış olmayan kişilikleri.
 • Yunus 16 Yunus 16 8 gün önce
  FGÜLEN PATLADI! HOCA DİYE İNANILIYORDU! PAPAZ ÇIKTI! ALİ AHMET ABDULLAH, GÖRÜNTÜ İSLAM, DİNDAR MUHAFAZAKAR GÖRÜNÜYORDU! TAKİYE ÇIKTI!! YANİ FGÜLEN NE KADAR MÜSLÜMAN SA! ALİ AHMET ABDULLAH DA ONUN KADAR MÜSLÜMAN. KISACASI ÜÇ KALLEŞLER.
 • Yunus 16 Yunus 16 8 gün önce
  BU VEKİLLER ÇOK İYİ SEÇİLMİŞ OLMASI GEREKİRDİ! 2018 DE SEÇİLDİLER! 15 TEMMUZ DAN İKİ YIL SONRA! FİRE OLMAMASI GEREKİR! ÜÇ KALLEŞLER E AK PARTİ DEN HİÇ KİMSE KATILMAZ.
 • KARADAĞLIKARADAĞLI8 gün önce
  Bay Akepe nin başı, sen Rahmetli Erbakan Hocayı devirmek isterken kimlerle görüşmüştün acaba, bunuda bir açıklasan.
 • hala dava diyorhala dava diyor8 gün önce
  yahu ne davası bu bir türlü öğrenemedik. ben söyleyim milleti uyundırmama davası. bu millet uyanmasın islam birliğini kurmasında kim yönetirse türkiyeyi yönetsin davası
 • KAZANDOKAKAZANDOKA8 gün önce
  BU DEDIKODUCULAR CHP NIN YANI SIYONISTLERIN KICINI YLAYAN YAVSAKLARDIR BUNLARIN ARASINDA COOK KENDINI SATAN KADIN VERKEKLER VAAAR ISMI TÜRKCE KENDISI CINSI BOZUKLARDANDIRLAR AMERIKA VE AVRUPA BUNLARI HEPSINI KASETLERE ALDI BU VATAN HAINLERI KENDILERINI AMERIKA VE AVRUPAYA TESLIM ETMISLERDIR BUNLARIN TOKMAKCILARI NE DERSE BU DIBI DELIKLER YAPMAK ZORUNDADIRLAR AYNI FETO DENILEN IBNEDE BUNLARDAN DAHA IYI DEGILDIR.
 • ömerömer8 gün önce
  Ersin isimli ahlaksız edepsiz şahıs, zamanı gelince sen de görürsün merakta kalma!
 • samisami8 gün önce
  Reis bey kendine çoooooooook güveniyor,lakin etme bulma dünyası,Erbakan hoca ne yaptıysanız aynısını yaşamadan gitmek yooooooooooook.
 • erdem-75erdem-758 gün önce
  Kime faydaları olur ayrılık. tabii ki, CHP ye onun için uyanık olmak lazım. Müslüman akıllı olmalı, şer güçlerin ve art niyrtlilerin oyuna gelmemeli, şahsi ikbal peşinde olanlar iflah olmazlar
 • fikretfikret8 gün önce
  sayın reis kimlerle görüşürse görüşsün kimlerle konuşursa konuşsun kimin ipi ile kuyuya inerse insin vız gelir tırıs giderdurmak yok yola devam allah yar ve yardımcın olsun
 • metinmetin8 gün önce
  yahudi bilderbergcilerle konuşuyorlaryahudi olanlardan bu ümmete hayır gelmemiştir gelmeyecektirde
 • MilliMilli8 gün önce
  O "Yok" diyebağıraşanların arasında duruma görekılık değiştiren çok olur diye düşünüyorum.
 • ErsinErsin8 gün önce
  Kimlerle görüstügünden sana ne, zamani gelince ögrenirsin. Kisinin basine ne gelirse ya meraktan..

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Temmuz 2019