Erdoğan'a kafayı takan İsveç partisine muhteşem kapak!

Avrupa Parlamentosu için Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan karşıtlığı ile oy toplayan Hristiyan Demokrat Partisi Genel Başkanı Busch'un makalesi sosyal medyada tepki topladı.

24 Mayıs 2019 Cuma 06:43
Erdoğan'a kafayı takan İsveç partisine muhteşem kapak!

İsveç Hristiyan Demokrat PartisiGenel Başkanı Ebba Busch'un kaleme aldığı "Cumhurbaşkanı (Recep Tayyip) Erdoğan'ın olduğu Türkiye'yi Avrupa Birliği'ne (AB) almayalım" başlıklı makale tepki çekti.

Avrupa Parlamentosu seçimleri için Türkiye karşıtlığı ile oy kazanmaya çalışan Busch'un, SVD gazetesinde yayımlanan makalesi sosyal medyada eleştirildi.

Bir sosyal medya kullanıcısı "Ama İsrail'i eleştirmeye gücünüz yetmiyor" derken, başka bir kullanıcı ise "Erdoğan sizin partinizin ismini bile bilmez, işinize bakın" mesajını paylaştı.

"Erdoğan'ı eleştirmek yerine kendi ülkenin sorunlarına odaklan"

Sosyal medya kullanıcıları, Busch'un başka ülkeleri eleştirmek yerine kendi ülkesinin sorunlarına odaklanması gerektiği görüşünü paylaştı.

Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AB'ye değil, aksine Avrupa'nın Türkiye'ye ihtiyacı olduğu yorumunda bulunan kullanıcılar, 4 milyon Suriyelinin sınırda beklediğini ve Türkiye sayesinde Avrupa ülkelerinin rahat nefes aldığını ifade etti.

"Avrupa, kendisine köle politikacılar istiyor"

"Jacques Radinson" isimli sosyal medya kullanıcısı, "Erdoğan, zamanında Türkiye'yi çok iyi yerlere getirdi. Bu nedenle Avrupa için popüler bir politikacı değil. Avrupa kendisine köle politikacılar istiyor." ifadelerini kullandı.

"Henrik Carlström" adlı kullanıcı, "Erdoğan'ı İsveç'in bir parçası olarak göstermek değil, nasıl popüler olduğunu anlamak zorundayız. (ABD Başkanı Donald) Trump ve (Rusya Devlet Başkanı Vladimir) Putin ile aynı. Ahlak polisi rolüne bürünerek kime nasıl yön vereceğimize karar vermek yerine diğer ülkelerin nasıl çalıştığını daha iyi anlamalıyız." yorumunda bulundu.

"AP'de nasıl bir politika izleyeceğinize odaklanın"

"Dainiel Siziranyl" adlı kullanıcı da Busch'a "Susun lütfen, Hristiyan Demokratların Avrupa Parlamentosunda nasıl bir politika izleyeceğine konsantre olun." paylaşımıyla tepki gösterdi.

"Erdoğan, dünyanın en iyi lideri"

"Daadir Likar" adlı kullanıcı, "Erdoğan, dünyanın en iyi lideri. Erdoğan'ın AB'ye ihtiyacı yok. AB'nin Erdoğan'a ihtiyacı var." değerlendirmesinde bulundu.

"Lütfen biraz televizyonları takip edin"

Türkiye'deki ekonomik gelişmelere dikkati çeken "Muath Abukhader" isimli kullanıcı, "Lütfen biraz televizyonları takip edin. AB'nin Erdoğan'a ihtiyacı var. Kendi ülkesini ekonomik anlamda büyüttü. Türkiye, Avrupa ülkeleri için ekonomik anlamda çok önemli bir hale geldi." yorumunu yaptı.

Muhteşem tokat: İsrail'i eleştirmeye hiç gücünüz yok! yüzlerce çocuk hapishanelerde!

İsrail'in hiç eleştirilmediğini ifade eden "Issam Maarouf" isimli kullanıcı, "İsrail'i eleştirmeye hiç gücünüz yok. Filistinlilere her gün yaptıkları ortada. 18 yaşın altındaki yüzlerce Filistinli çocuk, İsrail hapishanelerinde, buna yazacak bir şeyiniz yok mu? İkiyüzlülük." paylaşımıyla tepki gösterdi.

Bir kapak da İsveçli'den: Erdoğan sizin partinizin ismini dahi bilmez!

İsveçli kullanıcı Kjell-ake Wennström da "Erdoğan, sizin partinizin ismini dahi bilmez. Siz İsveç'teki sorunlarla ilgilenin." ifadelerini kullandı.

"Erdoğan sadece Türkiye'nin değil, Müslüman aleminin de lideri"

Erdoğan'ın dünya lideri olduğunu belirten başka bir kullanıcı da "Erdoğan, sadece Türkiye'nin lideri değil, bütün Müslüman aleminin de lideri. Müslüman alemi onun yaptıklarını biliyor." yorumunda bulundu.

Türk halkına ve Erdoğan'a dua

Türk halkı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a dua eden "Ayan Muhammed" isimli kullanıcı, "Allah Erdoğan ve Türk halkını korusun. Erdoğan sadece Türkiye'nin lideri değil, birçok yardıma muhtaç ülkenin insanına yardım eden bir ülkenin lideri." yorumunu yaptı.

KAYNAK: AA

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 24 Mayıs 2019 Cuma 07:10

YORUM YAZ

 • Bagiye Bagiye 1 ay önce
  Seni çok seviyorum reis
 • MURATMURAT1 ay önce
  FETTUŞILER gene devrede. KENDİ YALANLARUNI YAYARAAK, YORUM MÜCAHİDLİĞİ YAPIYORLAR GERİ ZE
 • MuratMurat1 ay önce
  Dün akşam CNN de konuşmacıları seyrettim.Akpli konuşmacı aynen şunu dedi.cumhurbaşkanı beka söylemlerini bir kenara bırakıp birleştirici yeni bir dil kullanmayı seçmeni kucaklayacak üsluba döndü dedi.Bu ne demek yani eski yalan tutmadı yeni bir yalan keşfetti.Daha da üzüntü veren seçmenden bahsederken küçük bir çocuğu nasıl kaldırabiliriz nasıl ikna ederiz şeklinde bir aşağılayıcı bakış açıları var.yeni bir algıdan filan bahsediyorlar.kısacası bunların hepsi laf ebesi olmuş.tarafsız olması gereken gazetelerde bunların kuklası .Vay insanımızın haline.heleki Binali beyin sözde Dersim'de ilgili devletimizi nasıl küçük düşürdüğünü bı seyredin.(2017 yılı)Gerçeği arıyorsanız bı seyredin.Ama beyniniz uyuşmuşsa gerek yok zaten.
 • vatandaşvatandaş1 ay önce
  yorumcu yazmış sözdehergün kendini asan esnaf haberleri varmış , meydan boş sallayın koçum, ama millet saf değil.
 • MustafaMustafa1 ay önce
  Yazar kasa. Moruk sen nerden bahsediyorsun Ben 7- 24 basınıVe televizyonları izleyen ve okuyanbirisiolarak anlattığınolaylara hiç rastgelmedim ne ayaksın Sen.fettuşilerdenmisin.
 • ihsanihsan1 ay önce
  kadın sen erdoğanın tırnağı olamazsın
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 1 ay önce
  Çok Gūzel Cevap Vermişler. Çok Doğru Yazmışlar.
 • Fırat KalkanıFırat Kalkanı1 ay önce
  Yazar kasa fırlattıran zihniyet gitsin İzmir'de yaşasın...Yürrüüü...
 • 1 ay önce
 • AHMEDAHMED1 ay önce
  Alamaya , T.V. Radyo ve gazeteleri R.T.Erdoğandan o kadar çok bahsediyor muş ki: 9-10 yaşındaki çocuklara Almanya'nın Cumhurbaşkanı kim diye sormuşlar. Çoğu " Erdoğan"diye cevap vermiş.
 • recaiorecaio1 ay önce
  Kapaga gel...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Haziran 2019