• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Erdem Gül, Ergun Göknel'in izinde! Boşanmak isteyince lağım patladı

CHP’li Adalar Belediyesi Başkanı Erdem Gül’ün kayınpederi Hüseyin Işık, Gül’ün başka bir kadınla ilişki yaşadığı gerekçesiyle eşinden boşanmak istediğini açıkladı. Erdem Gül’ün boşanmanın gerçekleşmesi durumunda aylık 20 bin TL’yi bulan çocuklarının okul masraflarını dahi ödeme güvencesi verdiğini söyleyen Işık, Gül’e “Aldığın 9-10 bin TL aylık içkilerinize mi, metresine mi, tuttuğun evin ve adadaki evin, kendinizin giderlerini mi karşılayacaksın?” diye sordu.

Yeniakit Publisher
2020-02-15 12:59:00 - 2020-02-15 23:36:51
Erdem Gül, Ergun Göknel'in izinde! Boşanmak isteyince lağım patladı

CHP’li Adalar Belediyesi Başkanı Erdem Gül’ün kayınpederi Hüseyin Işık, gündeme bomba gibi düşen açıklamalarda bulundu. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Işık, damadı Gül’ün metres tuttuğunu ve bu nedenle kızından boşanmak istediğini söyledi. Gül’ün tuttuğu metres nedeniyle eşi ve çocuklarıyla ilgilenmediğini söyleyen Işık, “Derler ya vefasız, ahlaksız insan ya para ya da mevki sahibi olunca sekreteri veya dışarıdan metres bulur eşi, çocuklarını unutur boşanmak istermiş. Belediye görevlerini başarmış sıra metresle gönül eğlendirmeye gelmiş” dedi.

Sadece çocukların okul masrafı 20 Bin TL

Kayınpeder Hüseyin Işık’ın devamında yaptığı açıklamalar, Erdem Gül’ün 1993 yılındaki İSKİ skandalının mimarı Ergun Göknel vakasını aratmayacak cinsten bir yolsuzluk olayına karıştığını ortaya çıkardı. Erdem Gül’ün boşanması durumunda çocuklarının tüm masraflarını karşılayacağını vadettiğini söyleyen Işık, “Çocuklar özel okulda aylık 15-20 TL masrafları var. Aldığını 9-10 bin TL aylık içkilerinize mi, metresine mi tuttuğun evin ve adadaki evin, kendinizin giderlerini mi karşılayacaksın acaba!” ifadelerini kullandı. Gül’ün boşanması durumunda eşine vadettiği uçuk para miktarları, İSKİ skandalının mimarı SHP’li Ergun Göknel’in imza attığı yolsuzlukları akıllara getirdi.

Erdem Gül’ün izinden gittiği Ergun Göknel ne yapmıştı?

1993 yılında SHP’li Nurettin Sözen’in yönetimindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin İSKİ Genel Müdürü Ergun Göknel, tarihe ‘İSKİ skandalı’ olarak kazınan vakada büyük yolsuzluklara imza atmıştı. İSKİ Genel Müdürlüğü koltuğunda oturduğu dönemde kendisinden 29 yaş küçük olan sekreteri Feray Karvar ile ilişki yaşamaya başlayan Göknel, 22 yıllık eşinden boşanmak istemişti. Tıpkı bugün Erdem Gül’ün eşine boşanma karşılığında büyük paralar vadettiği gibi yüksek miktarlarda tazminat vadeden Göknel, eşine dönemin parasıyla “12 milyar TL” ödeme sözü vermişti.

Değirmenin suyu paravan şirketlerden

Göknel’in eşinden boşanmak istemesi, büyük bir skandalı çorap söküğü gibi gözler önüne sermişti. Eşine yüksek miktarlarda tazminat ödeyen Göknel’in kurduğu paravan şirketlerle İSKİ’nin açtığı klor alımı ihalelerine girdiği ortaya çıkmış ve paravan şirketlerle değerinin kat ve kat fazlasına klor alımı yapıldığı süsü vererek büyük yolsuzluklara imza attığı tespit edilmişti.

‘Şeffaflık’ diyordu, lağım patladı

Eşinden boşanmak isterken, ‘Lağım patlamasına’ uğrayan Erdem Gül, Elazığ depremi sonrası sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Deprem de acı bir şekilde gösterdi ki bu ülkenin insanlarına kötülük değil; iyilik, şeffaf ve denetlenebilir, dayanışmacı bir yönetim gerekli, depremin enkazını kaldıralım. Ama muhakkak depremin enkazını kaldıralım” ifadelerini kullanmıştı. Açıklamasında özellikle ‘şeffaflık’ vurgusu yapan Erdem Gül’ün adı, mesajın verildiği tarihten sadece birkaç hafta sonra ‘Yolsuzluk’ ile anılmaya başlandı. Sosyal medyadan yayınladığı mesaj ile Gül'ün 'lağımını patlatan' kayınpeder Işık, mesajının son bölümünde Adalar Belediyesi'nin ihalelerinde 'maddi çıkar' amacıyla  bir takım oyunlar oynandığını sözlerine ekledi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

sizofren savar

içki , zina , fuhuş , hırsızlık , yolsuzluk CHP nin tarihsel geleneğidir..
 • Yanıtla

Putsavar

bunlar külliyen...............
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23