• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Engin Ardıç'tan Ekrem İmamoğlu'na Elazığ depremi üzerinden siyasi rant tepkisi: Müptezelliğin de bir sınırı var!

Sabah Gazetesi yazarı Engin Ardıç, bugünkü köşe yazısında Elazığ'da yaşanan 6,8'lik depremi üzerinden siyaset üretenleri eleştirdi.

2020-01-27 08:45:00 - 2020-01-27 09:12:09
Engin Ardıç'tan Ekrem İmamoğlu'na Elazığ depremi üzerinden siyasi rant tepkisi: Müptezelliğin de bir sınırı var!

Sabah Gazetesi yazarı Engin Ardıç, bugünkü köşe yazısında Elazığ'daki deprem üzerinden sığ ve samimiyetsiz duyar kasanları ve siyasi rant peşinde koşanları eleştirdi.

Ardıç, yazısında  "İmamoğlu'nun çok üstüne vazifeymiş gibi deprem bölgesine "sür'atle intikal etmesi" de sizi yakından ilgilendiriyor. Hemen reklamına girişiyorsunuz. Çünkü cumhurbaşkanı olacakmış ya... Maşallah yüreği vatanın her köşesi için ayrı çarpıyor... Kılıçdaroğlu kendisi gitmiyor, ölü sayısını az bulmuş olmalı." ifadelerini kullandı.

İşte  Ardıç'ın "Boş konuşmayın" adlı köşe yazısı:

Yürekleri dağladı... Nah dağladı.

Yürekleri dağladıysa futbol maçları niçin oynatılıyor? Eğlence yerleri niçin açık? Niçin bayraklar yarıya indirilmiyor? Niçin "milli matem" ilan edilmiyor?

Çünkü ölen otuz kadar köylü. Çünkü bizde onlardan çok var.

Çünkü meseleye böyle bakıyorsunuz. Ve Elazığlı'nın, Malatyalı'nın derdi değil, İstanbullu'nun "muhtemel" derdi sizi geriyor, cep telefonlu sosyete hanımları....

Sizin de yüreğiniz geniştir, kolay kolay dağlanmaz muhterem zevzekler. Ölenlere Tanrı'dan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar... İşte yazınızın bir paragrafı çıktı bile.

İmamoğlu'nun çok üstüne vazifeymiş gibi deprem bölgesine "sür'atle intikal etmesi" de sizi yakından ilgilendiriyor. Hemen reklamına girişiyorsunuz.

Çünkü cumhurbaşkanı olacakmış ya... Maşallah yüreği vatanın her köşesi için ayrı çarpıyor... (Kılıçdaroğlu kendisi gitmiyor, ölü sayısını az bulmuş olmalı.)

Utanmasanız "depremi Tayyip yapıyor" diyeceksiniz ama müptezelliğin de bir sınırı var..

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

zeynep

ne diyon dayi sen.sanane kim gittiginden
 • Yanıtla

Galip

Depremi Amerikalılar yapıyor haberi verirken iyi.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı